Afrykańskie safari na Florydzie – Lion Country Safari

Tagi , , , , ,

Lion Country Safari jest to park safari położony na ponad 200 ha w miejscowości Loxahatchee, w pobliżu West Palm Beach na Florydzie. Został założony w 1967 roku i jest on pierwszym tak zwanym zoo bez klatek. Co więcej, w 2009 roku, USA Travel Guide uznał Lion Country Safari za jedno z trzech najlepszych zoo w USA.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lion Country Safari – historia

Obiekt otwarto latem 1967 roku w Loxahatchee. Wówczas na terenie tego parku mieszkały dziesiątki lwów na wolności oraz kilka innych gatunków zwierząt. Jest to także pierwszy bezklatkowy ogród zoologiczny, który wprowadził nową koncepcję w zoologii, wzorując się na afrykańskim safari.  Dodatkowo zachodnia część Palm Beach na Florydzie Południowej, okazała się doskonałą lokalizacją dla tego typu parku, ze względu na tropikalny klimat przez cały rok. Obecnie jest to miejsce, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy przyjeżdżają tu z całego świata.

Atrakcje Lion Country Safari na Florydzie

Lion Country Safari w West Palm Beach oferuje unikalną oraz bardzo przystępną cenowo możliwość zobaczenia największego na Florydzie safari drive-through. Park akredytuje Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i znajduje się w TOP3 najlepszych zoologicznych ogrodów w USA.

W parku stada dzikich zwierząt z sześciu kontynentów żyją na ogromnej przestrzeni kilkuset hektarów. Zobaczymy tu ponad 1000 dzikich zwierząt, w tym: lwy, żyrafy, antylopy gnu, największe stado zebr w Ameryce Północnej, szympansy, strusie oraz nosorożce.

Rezerwat angażuje się również w wiele działań mających na celu ochronę zagrożonych gatunków, w tym nosorożców i zebr. Programy te mają na celu zapewnienie utrzymania zdrowej i zrównoważonej populacji gatunków, które są zagrożone.

Drive-through Safari i Adventure Park

Lion Country Safari oferuje safari drive-through, park przygód oraz nagradzany kemping KOA. Rezerwat safari podzielony jest na 7 głównych stref: Las Pampas, Ruaha National Park, Kalahari Bushveldt, Gir Forest, Gorongosa Reserve, Serengeti Plains, Hwange National Park. W poszczególnych strefach, można zobaczyć różne gatunki zwierząt, w tym jedne z największych populacji na Florydzie stad zebr, nosorożców i żyraf.  Oprócz drive-through na terenie rezerwatu znajduje się także Park przygód, sklepiki oraz restauracje.

Bilety wstępu

Kioski z biletami wstępu otwarte są codziennie w godzinach 9:30-16:30. Bilety dla dzieci przeznaczone dla dzieci od 3 do 9 lat. Dla wszystkich pozostałych gości powyżej 9 roku życia trzeba kupić bilet normalny. Natomiast dzieci w wieku do 2 lat zwiedzają bezpłatne.

  • bilet normalny 41,85 $ – jest biletem dla wszystkich gości w wieku 10 lat i starszych. Obejmuje zwiedzanie parku drive-through i parku Safari World walk-through.
  • bilet ulgowy – 34,13 $ – to bilet dla dziecka (wiek jest potwierdzany w kasie biletowej). Bilet ulgowy dla dzieci obejmuje zwiedzanie parku drive-through oraz parku Safari World walk-through.

Jak się dostać do Lion Country Safari?

Lion Country Safari znajduje się w Loxahatchee na Florydzie. Park znajduje się około 32 km (20 mil) na zachód od centrum West Palm Beach, około 95 km (59 mil) na północ od centrum Ft. Lauderdale i około 126 km (78 mil) na północ od Miami. Park znajduje się także tylko 25 km (15,5 mil) na zachód od I-95 na Southern Boulevard. Do parku łatwo się również dostać z Florida Turnpike lub Interstate 95.

Dojazd z I-95

Aby dojechać do parku Interstate 95, należy jechać Southern Boulevard – zjazd 68. Następnie należy kierować się na zachód Southern Boulevard około 25 km (15.5 mil). Lion Country Safari znajduje się po prawej stronie.

Dojazd z Florida’s Turnpike

Aby dojechać do parku z Florida’s Turnpike, należy jechać Southern Boulevard -zjazd 97. Następnie należy kierować się na zachód 16 km (10 mil), rezerwat będzie się znajdować po prawej stronie.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Hollywood Beach Broadwalk — 4-kilometrowy deptak symbolem Florydy

Miami Children’s Museum – centrum edukacyjne dla dzieci w Miami

Następny

Dodaj komentarz