Atrakcje w Boca Raton

Tagi , , , , ,

Na Florydzie z całą pewnością aż roi się od większych lub mniejszych miast. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że turyści zwykle zgodnie kierują swoje kroki do największych metropolii, gdzie spodziewają się zdecydowanie największej ilości atrakcji. Jednocześnie mniejsze i mniej zatłoczone miasta również mogą mieć nam niezwykle wiele do zaoferowania. Jednym z nich z pewnością jest Boca Raton, które malowniczo usytułowane jest nad wodami Oceanu Atlantyckiego. Choć mieszka tam jedynie około 86 tysięcy mieszkańców, to jednak atrakcji w tym wyjątkowym mieście nam nie zabraknie. Dlaczego warto więc odwiedzić Boca Raton?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Odwiedź Boca Raton na Florydzie

Miami czy Orlando to bez wątpienia jedne z tych miast, które na Florydzie przyciągają turystów jak prawdziwy magnes. Głównie wynika to nie tylko z samych atrakcje jakie te miasta mają przygotowane, ale przede wszystkim z prestiżu i luksusu jaki od nich bije. Wobec tego można zaryzykować stwierdzenie, że turyści na Florydzie głównie skupiają się na tym, by spędzić wakacje w jak najbardziej luksusowym wydźwięku, co może zagwarantować im tylko kilka, wybranych miejsc. Z drugiej zaś strony, jeśli rzeczywiście zależy nam na poznaniu klimatu Stanów Zjednoczonych, a także klimatu samej Florydy, wówczas jednym z rozwiązań dla nas będzie miasto Boca Raton. Zlokalizowane jest ono na wybrzeżu Florydy i regularnie o brzeg miasta rozbijają się wody Oceanu Atlantyckiego.

Boca Raton nie jest dużym miastem- zamieszkuje je około 86 tysięcy osób. Dodatkowo miasto to znajduje się jedynie 69 kilometrów od słynnego miasta Miami, więc nikt z nas nie będzie miał większego problemu, by się do miasta dostać. Boca Raton to miasto, które wraz z Fort Lauderdale, Pompano Beach oraz Hollywood tworzy wielką i praktycznie połączoną ze sobą aglomerację. W Boca Raton- można śmiało powiedzieć- nie zabraknie nam dosłownie niczego. W tym mieście znajdziemy również luksusową bazę noclegową, ekskluzywne restauracje i butki, a także i zabytki. Nie można pominąć również malowniczych plaż i piękny widoków. To zdecydowanie jedno z tych miast, którego nie można pominąć, wypoczywając na Florydzie.

Jezioro Boca
Jezioro Boca, licencja: shutterstock/By HomeDrone

Boca Raton atrakcje

Boca Raton FL to zdecydowanie nie jest miasto priorytetowe dla turystów. Okazuje się bowiem, że znacznie chętniej i częściej decydują się oni chociażby na pobyt w pobliskim Miami. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że pomijając Boca Raton, można wiele stracić. Miasto to nie tylko zagwarantuje nam niesamowity klimat, ale także atrakcje dla każdego- bez względu na wiek. Coś dla siebie w mieście znajdą nieco starsi, ale także i nieco młodsi, którzy na potęgę poszukują rozrywki. Wobec tego, co z całą pewnością warto odwiedzić, będąc w Boca Raton i jakie atrakcje tam na nas czekają? Otóż:

  • Mizner Park- Boca Raton na Florydzie może nie jest znane jako jedno z najbardziej luksusowych miast. Jednak wystarczy odwiedzić gigantyczne centrum handlowe Mizner Park, by móc samodzielnie się o tym przekonać. Całe centrum zlokalizowane jest w zabytkowym budynku z uwzględnieniem jego śródziemnomorskiej architektury. W tym wielkim kompleksie znajdziemy luksusowe butików, restauracji, a także strefę rezydencyjną. Jest to jedno z najbardziej luksusowych miejsc w całym mieście.
  • Raton Resort- jeśli poszukujemy dobrej zabawy na złotym wybrzeżu Florydy, to wystarczy wybrać się do Raton Resort. Jest to nic innego jak prestiżowy klub plażowy oraz cały kompleks hotelowy, który znajduje się w mieście. 
  • Gumbo Limbo Nature Centre- jeśli mamy ochotę na spędzenie czasu z naturą i poznaniu jej od nieco lepszej strony, wówczas najlepszym miejscem dla nas będzie nic innego jak Gumbo Limbo Nature Center. Jest to świetna atrakcja dla całych rodzin!
  • Boca Raton Museum of Art- jeśli z kolei mamy ochotę przeżyć nieco bliższe spotkanie z nowoczesną i tradycyjną sztuką, to wizyty w takim muzeum z pewnością nikt z nas nie pożałuje. Jest to jedno z najsłynniejszych muzeów w całym mieście!
Widok z lotu ptaka na Boca Raton, licencja: shutterstock/By FloridaStock
Widok z lotu ptaka na Boca Raton, licencja: shutterstock/By FloridaStock

Boca Raton – noclegi

Skoro zapadła już decyzja odnośnie tego, że wybieramy się do Boca Raton, to koniecznie musimy również zdecydować się na noclegi. Nocleg nie będzie jednak zbyt trudny do znalezienia. Głównie wynika to z faktu, że wszystkie miasta na złotym wybrzeży świetnie przygotowały sobie bazę noclegową. Jeśli zależy nam jednak na tym, by nocować w najwyższych standardach i mieć dostęp do szeregu udogodnień, wówczas warto zainteresować się obiektem jakim jest The Boca Raton Hotel, Resort, SPA. Nie trzeba wskazywać na to, że jest to obiekt pięciogwiazdkowy, który stał się dla wielu turystów synonimem dobrobytu. W tym hotelu czeka na nas świetna zabawa na prywatnej plaży i w prywatnym klubie nocnym, a także cały szereg innych udogodnień.

Oczywiście trzeba sobie jasno powiedzieć, że znajdziemy także o wiele tańsze noclegi i mniej prestiżowe. Wówczas będą one o wiele tańsze. Niemniej jednak śmiało można stwierdzić, że tak zróżnicowana baza noclegowe jest jedną z najlepszych gwarancji co do tego, że dosłownie każdy turysta znajdzie tam „coś” dla siebie.

Wycieczki po Atrakcje w boca raton

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Wycieczka z Florydy na Bahamy

Bayfront Park w Miami – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz