Bayfront Park w Miami – zwiedzanie

, Tagi , , , , ,

W mieście drapaczy chmur – Miami, Bayfront Park znajdziesz zieloną przestrzeń w centrum miasta. Co więcej, park może pochwalić się położeniem nad Zatoką Biscayne. W ciągu ostatniego stulecia miasto rozszerzyło atrakcje Bayfront Park, aby sprostać wymaganiom mieszkańców i turystów. Obecnie w parku organizowanych jest wiele wydarzeń, z których wszystkie są bezpłatne.Co warto zobaczyć w Bayfront Park? Kiedy najlepiej zaplanować zwiedzanie? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia powstania Bayfront Park

Park pierwotnie nazywał się Royal Palm i był on pierwszą publiczną przestrzenią, na której odbywały się zgromadzenia społeczności Miami już w 1896 roku. Posiadał od wówczas jedynie pawilon i zieloną przestrzeń dookoła, którą odwiedzający wykorzystywali do rozgrywania meczów baseballowych i odpoczynku na boisku. Później powstała muszla koncertowa i park do organizacji zawodów sportowych, wydarzeń kulturalnych, religijnych oraz politycznych. Bayfront Park jest otwarty dla publiczności niemal bez przerwy od 1925 roku. Co ciekawe, to tutaj w 1933 roku zabójca otworzył ogień do tłumu, w którym znajdował się Franklin D. Roosevelt. Obecnie mieszkańcy Miami i turyści przybywają w to miejsce na różne koncerty, imprezy, zajęcia, pokazy wodne, obchody Dnia Niepodległości, a często po prostu, aby odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.

MIAMI, FL, USA - 22 KWIETNIA 2020: Zdjęcie lotnicze Bayfront Park Downtown Miami FL, licencja: shutterstock/By Felix Mizioznikov
MIAMI, FL, USA – 22 KWIETNIA 2020: Zdjęcie lotnicze Bayfront Park Downtown Miami FL, licencja: shutterstock/By Felix Mizioznikov

Bayfront Park położenie

Po wielu rozbudowach na przestrzeni lat, Bayfront Park zajmuje ponad 13 hektarów. Usytuowany jest w samym centrum Miami, tuż nad Zatoką Biscayne. Jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, które chcą się zrelaksować, pobawić lub poćwiczyć.

Co zobaczymy będąc w Bayfront Park?

Ten kultowy park posiada m.in.:

  • otwarte przestrzenie na trawniku,
  • szeroką promenadę,
  • piaszczystą plażę,
  • fontannę,
  • miejsca do występów z oświetleniem na specjalne okazje z miejscami siedzącymi dla VIP-ów,
  • tropikalny ogród skalny,
  • wodospad, który pochodzi z 1926 roku i wiele więcej.

Bayfront Park to miejsce wielu rozrywek na świeżym powietrzu dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli szukasz świeżego powietrza, przejdź się wzdłuż wyłożonego palmami i dębami nabrzeża, pojedź na rowerze lub po prostu zrelaksuj się na jednym z wielu trawników. Jeśli natomiast masz ochotę na zakupy, przejdź się promenadą wzdłuż zatoki aż do przylegającego do niej Bayside Marketplace – nadbrzeżnego centrum handlowego z mnóstwem popularnych sklepów, restauracji i barów. Po drodze miniesz imponujące pomniki, autorstwa m.in.: Isamu Noguchi, który jest uznawany za jednego z czołowych rzeźbiarzy XX wieku. Inne pomniki, których nie można pominąć to: Pomnik Weteranów II wojny światowej, fontanna Mildred i Claude’a Peppera, Kapsuła Czasu Stulecia oraz posągi Claude’a Peppera, Krzysztofa Kolumba i Julii Tuttle.

Rodziny, a w szczególności dzieci pokochają plac zabaw Lee & Tina Hills, na którym znajduje się statek piracki, liczne huśtawki, zjeżdżalnie oraz miejsca do wspinaczki. Plac zabaw Lee & Tina Hills znajduje się w południowej części parku, obok pawilonu Tina Hills.

Ze względu na swoją doskonałą lokalizację w centrum Miami, Bayfront Park otacza się dużą liczbą restauracji, począwszy od fast foodów po ekskluzywne lokale i bary. W pobliżu znajdziesz również niektóre z najbardziej kultowych miejsc w Miami, takie jak: American Airlines Arena, Freedom Tower, Bayside Marketplace i Maurice A. Ferré Park. Najnowszą atrakcją jest Skyviews Miami Observation Wheel – zamknięta gondola, która wznosi się nad Bayside Marketplace, oferując niesamowite widoki na okolicę.

MIAMI: zdjęcie lotnicze Bayfront Park, który znajduje się w centrum miasta między Biscayne Boulevard i Biscayne Bay 15 stycznia 2016 r. w Miami na Florydzie
MIAMI: zdjęcie lotnicze Bayfront Park, który znajduje się w centrum miasta między Biscayne Boulevard i Biscayne Bay 15 stycznia 2016 r. w Miami na Florydzie

Koncerty i pokazy

Bayfront Park posiada dwa miejsca, w których odbywają się różnorodne wydarzenia. Głównym miejscem organizacji koncertów jest FPL Solar Amphitheater. Jest nowoczesny obiekt zasilany energią słoneczną. Posiada on widok na Zatokę Biscayne, stałe miejsca siedzące i wyznaczone strefy dla VIP-ów. Jest to idealne miejsce organizacji dużych koncertów i festiwali muzycznych.

Drugim miejscem jest Tina Hills Pavilion. Miejsce to posiada zarówno stałe miejsca siedzące, jak i trawnik. Zazwyczaj odbywają się w nim mniejsze wydarzenia, konferencje prasowe, imprezy firmowe, przyjęcia na świeżym powietrzu, a także popularne bezpłatne zajęcia jogi. Zajęcia jogi odbywają się dwa razy w tygodniu o godzinie 17:00.

Park Maurice A. Ferré

Wcześniej – Museum Park oferuje m.in.: Peréz Art Museum Miami i Patricia and Phillip Frost Museum of Science. Leży on na północ od American Airlines Arena i jest przedłużeniem Bayfront Park. Znajdziesz tu Plaza de la Marina Española – pomnik upamiętniający hiszpańską marynarkę wojenną i jej przybycie do obu Ameryk w dniu 12 października 1492 roku.

Kiedy wybrać się do Bayfront Park?

Klimat w Miami jest tropikalno-monsunowy z gorącym i wilgotnym latem oraz krótką, ciepłą zimą. Średnie temperatury w styczniu wynoszą około 20,7°C. Zima ma przyjemne temperatury. Pora deszczowa rozpoczyna się zazwyczaj w maju i trwa do połowy października. W tym okresie temperatury wahają się od 29-35 °C, czemu towarzyszy wysoka wilgotność. Upał jest często łagodzony przez popołudniowe burze lub przyjemną morską bryzę. Większość opadów występuje właśnie w tym czasie.

Jak dojechać do Bayfront Park?

Bayfront Park jest zaledwie trzy przecznice od drogi I-95 i można do niego dojechać metrem, koleją i metrobusem.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Atrakcje w Boca Raton

Wycieczka z Florydy na Kubę

Następny

Dodaj komentarz