Disney World i parki rozrywki na Florydzie

Tagi , , , , , , , , , ,

Floryda jest stanem leżącym w Północnej Ameryce, w którym aż kipi od atrakcji dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na Florydzie czeka także wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, począwszy od Disney World, po parki rozrywki i parki narodowe. Jakie parki rozrywki na Florydzie warto odwiedzić z dziećmi?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Disney World — spełnienie marzeń każdego dziecka

Walt Disney World Resort to park rozrywki, położony w Orlando na Florydzie, który działa od jesieni 1971 roku. Miejsce to oferuje przeróżne parki tematyczne, które zainteresują dzieci, jak i ich opiekunów. Walt Disney World Resort to miejsce, w którym świat marzeń dziecięcych przybiera realne kształty. Z pewnością wizyta w tym parku rozrywki będzie niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Walt Disney World Resort

Walt Disney World Resort składa się z czterech parków tematycznych.

Magic Kingdom

Magic Kingdom to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych parków rozrywki na świecie. Co ciekawe, miejsce to przyciąga w ciągu roku ponad 20 milionów turystów. Cechą charakterystyczną Magic Kingdom jest Cinderella Castle, który jest nieodłącznym symbolem wszystkich bajek Disneya. Cinderella Castle stylizowany jest na prawdziwy bawarski zamek – Neuschwanstein. Jest to miejsce wielu atrakcji dla całej rodziny, co więcej w alejkach parkowych można spotkać ulubione postacie z bajek oraz z filmów Disneya.

Magic Kingdom składa się z krain tematycznych tj.: Adventureland, Main Street, U.S.A., Frontierland, Tomorrowland, Liberty Square oraz Fantasyland.

Disney’s Animal Kingdom

Warto wiedzieć, że Disney’s Animal Kingdom to 2 pod względem wielkości park rozrywki na świecie. Zajmuje on powierzchnię około 200 ha. Motywem przewodnim tego parku rozrywki jest świat zwierząt. Odwiedzając park Disney’s Animal Kingdom, wszyscy znajdują się w ich królestwie, co jest doskonałą okazję, aby przyjrzeć im się w naturalnych warunkach, pozostając w bezpiecznej odległości.

Disney’s Animal Kingdom podzielony jest na pięć krain tematycznych tj.: Azja, Afryka, DinoLand U.S.A., Camp Minnie-Mickey, Discovery Island oraz DinoLand U.S.A.

Disney’s Hollywood Studios

To kolejny park, który nawiązuje do bajek i filmów wyprodukowanych przez studio, którego założycielem był Walt Disney. Znajduje się tutaj wiele atrakcji, które przeniosą odwiedzających do jego bajkowego świata.

Park Disney’s Hollywood Studios podzielony jest na krainy tematyczne: Echo Lake, Hollywood Boulevard, Pixar Place, Streets of America, Sunset Boulevard oraz Animation Courtyard.

Epcot

Epcot — The Experimental Prototype Community of Tomorrow oznacza w języku polskim Eksperymentalny Prototyp Społeczności Jutra. Walt Disney wymyślił Epcot, by przedstawić swoją wizję rozwoju miast i przyszłości, wierząc, że zostaną pomysły zrealizowane  w bliskiej przyszłości.

Epcot został jest na dwie krainy tematyczne tj.: World Showcase ( w której wystrój oraz atrakcje prezentują 11 państw: Meksyku, Chin, Norwegi, Niemiec, Włoch, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Maroka, Francji, Kanady oraz Wielkiej Brytanii) i Future World ( krainę, której atrakcje nawiązują do wynalzaków, przyszłości oraz odkryć).

Parki rozrywki na Florydzie — poznaj miejsca idealne dla dzieci

Na Florydzie oprócz Disneylandu warto zobaczyć także inne parki rozrywki oraz odkryć pozostałe atrakcje dla dzieci.

Aquatica Orlando

Aquatica Orlando to wodny park, który otwarto w 2008 roku. Jest to niezwykłe miejsce, które koncentruje się na zwierzętach zamieszkujących morza oraz oceany świata. Co ciekawe, Aquatica Orlando jest 8. najliczniej odwiedzanym parkiem wodny na świecie. Wyprzedzają go m.in. parki Disneya, które także są zlokalizowane są na Florydzie: Disney’s Typhoon Lagoon oraz Disney’s Blizzard Beach.
Park Aquatica Orlando czynny jest przez cały rok, zresztą podobnie jak większość florydzkich parków rozrywki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i z pewnością żaden miłośnik wodnych atrakcji nie będzie zawiedziony. Koszt całodziennej zabawy w Aquatica Orlando dla dzieci i dorosłych powyżej 3 lat wynosi ok. $62. Dzieci do 3 lat bawią się za darmo.

Busch Gardens Tampa Bay

Busch Gardens Tampa Bay to kolejny park rozrywki na Florydzie, należący do sieci parków SeaWorld Parks & Entertainment, która zarządza obecnie 11 parkami w Stanach Zjednoczonych. Otwarty został w 1959 roku w Tampa. Początkowo park w całości był poświęcony zwierzętom, zresztą widoczne jest to także dziś ponieważ zwierzęta odgrywają w Busch Gardens Tampa Bay wielką rolę. Znajduje się tutaj także kilka niezłych kolejek górskich. Jest to wszechstronny park rozrywki, który jest pełen przeróżnych atrakcji. Dla odważnych, nieco starszych dzieci czekają rollercoastery, natomiast dla młodszych dzieci  atrakcje związane z bohaterami Ulicy Sezamkowej. Cena za całodzienną zabawę w Busch Gardens® Tampa Bay dla dzieci i dorosłych powyżej 3 lat wynosi ok. $86. Dzieci do 3 lat bawią się za darmo.

Legoland Florida i Legoland Water Park – ciekawe parki rozrywki na Florydzie

Legoland Florida to drugi z dwóch parków rozrywki związanych ze słynnymi klockami LEGO® w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy park Lego powstał w Carlsbad w Kalifornii — Legoland California, natomiast Legoland na Florydzie został otwarty w 2011 roku. Co ciekawe, do jego budowy zostało wykorzystanych ponad 53 miliony klocków. Legoland Florida jest to drugi największy spośród wszystkich 8 parków tematycznych LEGO® na świecie. Pierwsze miejsce pod względem wielkości zajmuje Legoland Windsor. Warto wiedzieć, że w Europie Legolandy powstały w Danii -Legoland Billund, Wielkiej Brytanii -Legoland Windsor i w Niemczech -Legoland Deutschland. Poza Stanami Zjednoczonymi i Europą parki Legoland znajdują się jeszcze w Dubaju, Malezji oraz w Japonii.

W parku Legoland Florida na najmłodszych odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji stworzonych z tych właśnie klocków, które rozmieszczone są w 13 krainach tematycznych tj.: DUPLO® Valley, Fun Town, LEGO® City, Miniland USA (kraina miniatur), DUPLO® Valley, LEGO® Ninjago World, LEGO® Kingdoms, Pirate’s Cove, Land of Adventure, Imagination Zone, LEGO® TECHNIC™, Cypress Gardens, Pirate’s Cove, LEGO® Movie™ World oraz Heartlake City. Tuż obok tematycznego parku znajduje się także park wodny -LEGOLAND Water Park.

Legoland Florida należy do dużej sieci rozrywkowych obiektów: Merlin Entertainments Group, która zarządza także wieloma parkami rozrywki w Europie. Co ciekawe, Merlin Entertainments Group nadzoruje działanie m.in. muzeów figur woskowych Madame Tussauds oraz Legolandami na całym świecie. Parki Merlin w Europie to przykładowo: Alton Towers, Heide Park, Gardaland oraz Thorpe Park. Koszt całodziennej zabawy w Legoland Florida dla dzieci i dorosłych powyżej 3 lat wynosi ok. $85. Dzieci do lat 3 bawią się za darmo.

Przeczytaj także Legoland Florida.

Disney’s Typhoon Lagoon Water Park

Disney’s Typhoon Lagoon Water Park to drugi najbardziej popularny wodny park na świecie. Powstał w 1989 roku.Tuż przed Disney’s Typhoon Lagoon Water Park plasuje się chiński Chime-Long Paradise, natomiast trzecią lokatę zajmuje Disney’s Blizzard Beach.

W Disney’s Typhoon Lagoon Water Park znajduje się wiele przeróżnych zjeżdżalni, jednak na szczególną uwagę zasługuje największy na całym świecie basen ze sztucznymi falami. Powierzchnia tego basenu wynosi około 10 126 m2. Najbardziej rozpoznawalnym punktem parku jest porzucony statek Miss Tilly, który został ulokowany na szczycie Mount Mayday. Z kolei, niezwykle sympatyczną maskotką parku jest zaś Lagoona Gator- aligator. Najmłodsi do lat 3 wchodzą do parku za darmo. Dzieci w wieku 3-9 lat płacą $56 za wstęp, natomiast powyżej 10 lat i dorośli płacą $65.

Universal Orlando Resort

Kompleks Universal Orlando Resort tworzą parki: Islands Of Adventure, wodny park Universal’s Volcano Bay oraz Universal Studios Florida. Do kompleksu należą także Universal CityWalk Orlando, które jest centrum handlowo-rozrywkowym oraz 3 hotele. Właścicielem wszystkich tych obiektów jest amerykańska korporacja mediowa NBCUniversal.
Universal Studios Florida został otwarty w 1990 roku na Florydzie. Co ciekawe, Floryda to kolejny stan najbardziej „zasobny w parki rozrywki” tuż po Kalifornii. Na Florydzie znajduje się ich obecnie około 20, natomiast w Kalifornii 27.
We wszystkich parkach rozrywki należących do Universal Orlando Resort znajduje się mnóstwo atrakcji, które nawiązują do produkcji filmowych powstałych pod szyldem tej wytwórni. 1-dniowy bilet wstępu do obu parków: Universal Studios Florida® i Islands Of Adventure® dla dzieci w wieku 3-9 lat kosztuje $169 natomiast dla dzieci powyżej 10 lat oraz dorosłych kosztuje $174.

Po odwiedzeniu parków rozrywki warto zobaczyć także niezwykłą przyrodę w Parku Narodowym Evergaldes. Park ten powstał pod koniec 1947 roku. Znajduje się w południowej części Florydy. Ma on powierzchnię 6105 km2, więc jest tam sporo do zwiedzania także dla dzieci. Warto wiedzieć, że jest to największy teren tropikalnej przyrody w całych Stanach Zjednoczonych. Indianie nazwali ten park „rzeką traw” co świetnie oddaje wyjątkową specyfikę tego miejsca. W rzeczywistości jest to najwolniej płynąca rzeka na świecie, która prócz pięknych, zielonych, naturalnych krajobrazów kusi odwiedzających turystów bogactwem flory i fauny.

Park Narodowy Everglades i oko w oko z aligatorem

W Parku Narodowym Evergaldes znajduje się ponad 350 gatunków ptaków tj. flamingów, ibisów, pelikanów, łyżkodziobów, żurawi, czapli oraz kormoranów, około 300 gatunków ryb i 40 gatunków ssaków i gadów. Największą atrakcją Everglades są aligatory i krokodyle amerykańskie. Co ciekawe, jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie gatunki te żyją na jednym terenie w swoich naturalnych warunkach. W Parku Narodowym Evergaldes wyznaczonych zostało wiele szlaków i platform widokowych, z których można podziwiać przyrodę i te wielkie gady.

Oceanarium w Miami – Parki rozrywki na Florydzie

Miami Seaquarium to ponad 15-hektarowy park morski znajdujący się w Miami na Florydzie. Oceanarium działa od 1955 roku i posiada około 10 tysięcy gatunków zwierząt morskich. Jest to jedno z największych oceanariów na świecie. Miejsce to oferuje także pokazy m.in. delfinów, rekinów, żółwi morskich oraz lwów morskich.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

WynWood Arts District – sztuka uliczna w Miami

Sieć dróg i autostrad na Florydzie — dowiedz się, jak przemieszczać się między miastami

Następny

Dodaj komentarz