Dlaczego warto zwiedzić Fort Myers?

Tagi , , , ,

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej od niepamiętnych czasów przyciągają turystów jak magnes. Zwykle USA kojarzą się nam z krajem mocno zróżnicowanym- zarówno pod względem kulturowym jak i etnograficznym. Nic więc dziwnego, że ciekawość narasta w każdym z nas. Jednocześnie najchętniej za cel naszych podróży obieramy Florydę. To właśnie tam możemy cieszyć się wiecznym słońcem i „luźną”, rozrywkową atmosferą. Warto jednak zauważyć, że Floryda nie należy do najmniejszych stanów i oprócz popularnych miejscowości turystycznych, ma znacznie więcej do zaoferowania. Mowa tu chociażby o mieście, które ze względu na swoje położenie jest absolutnym ewenementem. Fort Myers zyskuje sobie coraz większą popularność wśród turystów. Dlaczego więc warto to miasto odwiedzić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czym jest Fort Myers na Florydzie?

Floryda jest z pewnością jednym z tych stanów, który zasłynął przede wszystkim z uwagi na swoje rozrywkowe miasta i malownicze plaże. Z pewnością kojarzymy także ten stan z tym, że panuje tam wiecznie ciepła pogoda i wysokie temperatury. Mimo wszystko o Fort Myers FL nie słyszała w dalszym ciągu większa część podróżników i z pewnością muszą to oni w najbliższym czasie zmienić. Forty Myers to jedno z większych miast Florydy, które położone jest w hrabstwie Lee. Dokładniej można powiedzieć, że Fort Myers zajmuje zachodni brzeg Florydy i dodatkowo leży nad malowniczą rzeką Caloosahatchee. Populacja miasta to około 83 tysiące mieszkańców, którzy z pewnością czekają na to, by jeszcze więcej turystów zdecydowało się na przyjazd do tego wyjątkowego miasta.

Floryda, USA: Piękna pierwsza ulica na starym mieście Fort Myers
Floryda, USA: Piękna pierwsza ulica na starym mieście Fort Myers

Fort Myers – położenie

Fort Myers Floryda to miasto, które zasłynęło- bądź dopiero zasłynie- z uwagi na swoje wyjątkowe położenie. Tak naprawdę, nie znajdziemy drugiego takiego miasta w Europie i prawdopodobnie również i na całym świecie. Wspomniane już zostało, że Fort Myers znajduje się na zachodnim wybrzeżu Florydy. Analogicznie więc, towarzyszy mu z jednej strony Zatoka Meksykańska, zaś z drugiej strony, praktycznie przez centrum miasta przepływa rzeka. To właśnie z uwagi na położenie, Fort Myers jest jednym z najciekawszych miast jakie tylko znajdziemy na Florydzie. Co więcej, w mieście tym z pewnością nie zabraknie dla nas atrakcji, które poniekąd również wynikają z tego niesamowitego usytuowania miasta. Do Fort Myers prowadzi wiele dróg, a co za tym idzie, z pewnością żaden z turystów nie będzie mieć problemów z dotarciem do niego. Dojazd do Fort Myres możliwy jest z dosłownie każdego miejsca na Florydzie, a jeśli już zdecydujemy się na to, by tam zawitać, to z pewnością tego nie pożałujemy. Dla turystów przygotowana jest bogata oferta rozrywkowa i gastronomiczna. Dodatkowo baza noclegowa również nie ma sobie zupełnie nic do zarzucenia. Możemy wybierać spośród tanich hosteli, luksusowych hoteli czy ekskluzywnych apartamentów. Możliwości są więc wyjątkowo szerokie.

Fort Myers – zwiedzanie

Zwiedzanie Fort Myers to prawdziwy temat rzeka. Miasto to może się pochwalić niezliczoną wręcz ilością muzeów, plaż oraz innych, ciekawych zabytków. Tak więc w jaki sposób można zwiedzać Fort Myers, by niczego nie przegapić? Oto kilka, najciekawszych miejsc do odwiedzenia!

Widok na plażę z przystani rybackiej w Fort Myers Beach na Florydzie.
Widok na plażę z przystani rybackiej w Fort Myers Beach na Florydzie., licencja: shutterstock/By Jon Bilous

1. J.N „Ding” Darling National Wildflife Refuge na wyspie Sanibel

To 8000 akrów powierzchni, która stanowi dom dla najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Znajduje się on na malowniczej wyspie Sanibel, do której można dostać się rejsem z jednej z plaż w Fort Myers. Jest to świetne miejsce do tego, by zapoznać się z wyjątkowym ekosystemem i co najważniejsze, odpocząć w otoczeniu niesamowitej przyrody. Warto zauważyć, że sam rejs na wyspę Sanibel jest niesamowitym przeżyciem i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

2. Mantee Park

Manat to jedno z bardziej sympatycznych stworzeń, które związanej jest ze Stanem Słońca. W Fort Myers możemy więc udać się do parku, który jest domem właśnie dla manatów. Można je tam podziwiać w ich naturalnym środowisku, więc z pewnością takiej wizyty nie pożałujemy. Manaty- choć są potężne- to jednak są one także wyjątkowo urocze!

3. Edison and Ford House

Fort Myers muzea to przede wszystkim dom Edisona i Forda. Co ciekawe, jest to jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych muzeów w mieście! Możemy w nim przede wszystkim zapoznać się z tym jak Edison i Ford mieszkali na co dzień. Z pewnością wizyta w tym muzeum będzie niesamowitym doświadczeniem.

4. The Club and Shell Point

Jeśli jesteśmy ciekawi, w jakich standardach żyją seniorzy w Fort Myers, to The Club and Shell Point pomoże nam znaleźć odpowiedź na to pytanie. Niemniej jednak jest to miejsce również otwarte dla turystów, gdzie mogą oni przechadzać się po niesamowitych ogrodach i po prostu cieszyć relaksującą atmosferę.

5. Captiva Island

To wyspa położona tuż u wybrzeży Fort Myers, która stanowi ciekawą atrakcje dla całych rodzin. Można tam korzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych, gry w golfa i wielu innych różnorodności. Rejs na tę wyspę również jest niezapomnianym przeżyciem.

Nie zapominajmy również o tym, że Fory Myers plaże stanowią główną atrakcję miasta. Długie i rozległe fragmenty piaszczystego wybrzeża nad Zatoką Meksykańską z pewnością przypadną nam do gustu.

Wycieczki po Dlaczego warto zwiedzic fort myers

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Występy artystyczne na Florydzie, które musisz zobaczyć!

Gorące Święta Bożego Narodzenia na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz