Hollywood na Florydzie – sprawdź koniecznie!

Tagi , , ,

Hollywood to nie tylko dzielnica w Los Angeles i najważniejszy ośrodek kinematografii ale i miasto leżące na południu Florydy. Położone jest ono nad Oceanem Atlantyckim pomiędzy Miami i Fort Lauderdale. Plaża w Hollywood posiada jedyną w swoim rodzaju promenadę nad oceanem zwaną Beach Broadwalk, która rozciąga się na długości około 4 km. Downtown to dzielnica artystyczna, w której znajdują się m.in.: liczne galerie, teatr Cinema Paradiso, Art & Culture Center, ArtsPark at Young Circle, Mural Project, firmy oraz dziesiątki restauracji i kawiarni. Co warto zobaczyć podczas wizyty w Hollywood? Jakie atrakcje tu na Ciebie czekają? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Hollywood – nie tylko w LA

Miasto Hollywood to nie tylko sławna i znana na całym świecie dzielnica filmowa w Los Angeles, ale to także malownicze miasto położone na wschodnim wybrzeżu Florydy. Miejscowość ta położona jest w południowo-wschodniej części hrabstwa Broward, w połowie drogi między Miami a Fort Lauderdale. Zostało założone w 1925 roku, przez Josepha Younga.

Miasto Hollywood na Florydzie

Około 80 % Portu Everglades – drugiego na świecie, najbardziej ruchliwego portu, znajduje się w Hollywood. Co ciekawe, w porcie tym cumują m.in.: Royal Caribbean’s Allure of the Seas i Oasis of the Seas, które uznawane są za największe liniowce na świecie. Historyczne Downtown to tętniąca życiem dzielnica handlowa, rozrywkowa i kulturalna. Miejsce to znane jest z Artspark at Young Circle, dziesiątki barów i restauracji, wystaw sztuki oraz galerii.

Hollywood zwiedzanie

W mieście tym nie można się nudzić! Do najciekawszych atrakcji należą:

Centrum Sztuki i Kultury

Położone w centrum miasta Centrum Sztuki i Kultury oferuje wystawy, występy na żywo oraz programy edukacyjne nie tylko dla dzieci. Centrum wspiera środowisko lokalnych artystów.

Anne Kolb Nature Center

Anne Kolb Nature Center to ponad pół hektara chronionych, przybrzeżnych mokradeł namorzynowych. W obrębie tych mokradeł żyje imponująca ilość rodzimych roślin i zwierząt, z których część jest zagrożona. Podczas wędrówki po drewnianych kładkach, być może uda Ci się dostrzec niektóre z nich. W Anne Kolb Nature Center do wyboru są cztery główne szlaki do zwiedzania: South Trail, Mud Flat Trail, Fishing Pier Trail i Lake Trail.

ArtsPark at Young Circle

Nazwana na cześć założyciela Hollywood, Josepha Wesleya Younga, ta popularna atrakcja turystyczna zapewnia rozrywkę dzieciom i dorosłym. Są tu m.in.:amfiteatr, który może pomieścić 2500 gości, plac zabaw, ścieżki spacerowe oraz rowerowe. Pawilon Sztuk Wizualnych to kolejne miejsce, które zasługuje na uwagę. Można obejrzeć tu liczne pokazy artystyczne (np. dmuchanie szkła) lub wziąć udział w zajęciach sportowych (np. sztuki walki). Jeśli jesteś miłośnikiem dobrego jedzenia to polecamy uczestniczyć w Food Truck Monday. Jest to cotygodniowe wydarzenie, które przyciąga mnóstwo turystów.

Hollywood Beach na Florydzie, licencja: shutterstock/By LLesPalenik
Hollywood Beach na Florydzie, licencja: shutterstock/By LLesPalenik

Boardwalk

Beach Boardwalk to rozległa promenada, o długości ponad 4 km. Jest to ulubione miejsce biegaczy, spacerowiczów, rolkarzy i rowerzystów. Podczas upalnego dnia możesz tu odpocząć w cieniu wielkich palm. Kiedy poczujesz głód, nie będziesz musiał daleko wędrować. Wzdłuż Beach Boardwalk znajduje się wiele restauracji i kawiarni, a także licznych sklepów, wypożyczalni rowerowych itp.

Topeekeegee Yugnee Park

Park nazywany jest przez miejscowych TY Park. Jest to urocze miejsce w centrum miasta. W języku seminolskim Topeekeegee Yungee oznacza „miejsce spotkań lub zebrań”, co doskonale opisuje ten park. Poza licznymi ścieżkami rowerowymi i spacerowymi znajdują się tu również m.in.: korty tenisowe, place zabaw, pola namiotowe, tereny piknikowe oraz park wodny uwielbiany przez rodziny.

Anniversary Park

Anniversary Park znajduje się w sercu historycznego centrum miasta. Miejsce to daje wytchnienie od miejskiego zgiełku i daje możliwość relaksu. Majestatyczne drzewa magnoliowe ciągną się wzdłuż ścieżek i dają przyjemny cień podczas upałów.

Marine Environmental Education Center

Morskie Centrum Edukacji Ekologicznej mieści się w zabytkowym, dwupiętrowym domu Carpenter House w North Beach Park. Centrum powstało w celu zwiększenia świadomości na temat trudnej sytuacji zagrożonych żółwi morskich i innych stworzeń żyjących w regionie Południowej Florydy. Znajduje się tu także centrum edukacji o żółwiach morskich. Oprócz rehabilitacji chorych lub rannych żółwi, Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje publiczne karmienie, wykłady oraz programy wypuszczania młodych na wolność. Ma to na celu zachęcenie turystów i mieszkańców do pomocy tym pięknym i zagrożonym stworzeniom.

Hollywood Floryda plaże

Większość turystów przyjeżdża do Hollywood dla fenomenalnej plaży, którą tworzą biały piasek, turkusowa woda Oceanu Atlantyckiego i strzeliste palmy.
Przy plaży znajdują się liczne ścieżki spacerowe, miejsca piknikowe, wysokie palmy, restauracje, kawiarnie i światowej sławy resorty hotelowe.
Znajdziesz tu również wiele udogodnień (w tym prysznice, toalety), wieżę obserwacyjną oraz pomost wędkarski.

Autor: Magdalena Łydka

Wycieczki po Hollywood na florydzie sprawdz koniecznie

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Wycieczka z Florydy na Kubę

Najbardziej znane i lubiane rośliny na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz