Melbourne na Florydzie

Tagi , ,

Większość turystów świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że Floryda jest jednym z najgorętszych i najbardziej atrakcyjnych stanów w USA. To właśnie tam skupiają się wszystkie największe i wiecznie tętniące życiem metropolie, które gwarantują turystom cały szereg atrakcji i wyjątkowych, niezapomnianych wrażeń. Warto jednak zauważyć, że Floryda skrywa też w sobie wiele inspirujących i wyjątkowo ciekawych miejsc, o których istnieniu zdecydowana większość z nas nie miała nawet pojęcia. Jednym z nich jest właśnie miasteczko Melbourne, które z całą pewnością warto odwiedzić. Jak więc można się do niego dostać i w jaki sposób zacząć jego zwiedzanie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Melbourne nie tylko w Australii

W momencie kiedy słyszymy „miasto Melbourne” z pewnością w wyobraźni większości z nas pojawia się widok niesamowitej Australii. Melbourne to bowiem jedna z większych metropolii w tym kraju, która znana jest ze swoich idealnych warunków do surfowania, a także wielu atrakcji, które czekają tam na turystów. Warto jednak w tym momencie zauważyć, że Melbourne – choć z pewnością zawsze będzie dla nas zawsze będzie typowo australijskim miastem – to znajduje się ono również na Florydzie i co więcej, warto je zwiedzić w momencie, kiedy złożymy wizytę w tym stanie w USA.

Przede wszystkim, Melbourne na Florydzie nie jest nieco mniejszym miasteczkiem, które na co dzień zamieszkiwane jest przez około 83 tysiące mieszkańców. Niemniej jednak miasto to jest usytułowane w prawdziwie malowniczy sposób, tuż nad laguną Indian River. Z ciekawszych informacji warto wiedzieć, że to właśnie w Melbourne FL urodził się słynny Jim Morrison – wokalista zespołu The Doors. Co więcej, w mieście mamy także dostęp do najpiękniejszych i najspokojniejszych plaż, jakie tylko znajdziemy na wybrzeżu Florydy. Wszystko to sprawia, że tego miasteczka po prostu nie da się pominąć!

Melbourne na Florydzie – jak dojechać?

Melbourne na Florydzie nie jest typowym, turystycznym miastem, jednak coraz więcej podróżny wyraźnie przejawia nim zainteresowanie. Jednocześnie na Florydzie najpopularniejsze, wielkie miasta nie sprawiają turystom żadnych problemów z tym, by się do nich dostać i je zlokalizować. Jak jest jednak w przypadku Melbourne? Otóż to niewielkie miasteczko znajduje się jedynie około godzinę drogi od słynnego Orlando i około 3 godziny drogi od Miami.

Jednocześnie, jeśli to właśnie Melbourne na Florydzie jest głównym obiektem naszego zainteresowania i docelowym miastem, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem dla większości z nas będzie zdecydowanie się na bezpieczny i bezproblemowy przyjazd do Orlando. Wówczas będziemy mieć do pokonania jedynie 71 mil, a cała podróż nie powinna nam zająć więcej niż 1 – 1,5 godziny. Warto wiedzieć, że nie warto porywać się w tym momencie na podróż komunikacją miejską. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie dla nas wypożyczenie własnego samochodu. Do Melbourne na Florydzie możemy bez większych problemów dojechać drogą oznaczoną numerem 95.

Zwiedzanie

Zwiedzanie Melbourne na Florydzie z całą pewnością będzie dla nas wyjątkową przyjemnością. Okazuje się bowiem, że możemy spodziewać się tam wielu atrakcji i ciekawych miejsc, które z całą pewnością zasługują na o wiele większą uwagę z naszej strony. Wobec tego, co można i co warto zwiedzić w Melbourne na Florydzie? Otóż:

  1. Park Wickhama – to urocze miejsce do rekreacji i wypoczynku na łonie egzotycznej przyrody;
  2. Centrum Melbourne – to właśnie tam znajdziemy najciekawsze budynki, a także świetnie rozbudowaną bazę gastronomiczną;
  3. Park Emily Nixon – to również świetne miejsce do wypoczynku w otoczeniu pięknej przyrody, a także – ze względu na liczne place zabaw – jest to idealne miejsce do spędzenia czasu z najmłodszymi.
  4. Muzeum Amerykańskich Pojazdów – jeśli interesujemy się motoryzacją, to z pewnością nie możemy przegapić tego muzeum podczas zwiedzania. Znajdziemy w nim najstarsze i najbardziej klasyczne modele samochodów, jakie tylko produkowane były w USA.

Z pewnością w Melbourne znajdziemy o wiele więcej atrakcji, jeśli tylko poświęcimy dłuższą chwilę na to, by zapoznać się z tym, co Melbourne na Florydzie ma nam do zaoferowania.

Historyczne molo w Melbourne Beach nad rzeką Indian., licencja: shutterstock/Autor: Thomas Kelley
Historyczne molo w Melbourne Beach nad rzeką Indian., licencja: shutterstock/Autor: Thomas Kelley

Plaża Melbourne Beach

Wspomniane już zostało, że Melbourne na Florydzie usytułowane jest tuż nad Oceanem Atlantyckim. Wobec tego, turyści mogą spodziewać się tego, że z całą pewnością nie zabraknie im tam pięknych plaż oraz całego szeregu fragmentów piaszczystego wybrzeża, na których można godzinami wypoczywać. Jednocześnie jedną z najpopularniejszych plaż w tym rejonie jest nic innego jak Melbourne Beach. To największa i najrozleglejsza plaża nad Oceanem Atlantyckim, jaką możemy tylko znaleźć w Melbourne. Wstęp na tę plaże się jest całkowicie bezpłatny, a co więcej, możemy na niej korzystać z szeregu leżaków i parasoli. Jest to również jedna z lepszych plaż zarówno dla młodych osób, ale także i dla rodzin z dziećmi. Panują na niej także idealne warunki do surfowania i do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Z pewnością wypoczynku na tej plaży nie będziemy mogli sobie pożałować!

Wycieczki po Melbourne na florydzie

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Gwiazdy mieszkające na Florydzie – kogo możesz spotkać?

Metrorail Stations – metro w Miami

Następny

Dodaj komentarz