Miami Children’s Museum – centrum edukacyjne dla dzieci w Miami

Tagi , , , , ,

Miami Children’s Museum to instytucja edukacyjna non-profit, której głównym założeniem jest wzbogacenie rozwoju dzieci do 8 lat oraz młodszych. W Muzeum dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez naukę i zabawę, która pomaga odkrywać ich największy potencjał. Najmłodsi Goście mogą zwiedzać ponad 17 dwujęzycznych, interaktywnych galerii wystawowych. Można także uczestniczyć w programach edukacyjnych skupionych na kulturze, sztuce, społeczności oraz komunikacji. Miami Children’s Museum znajduje się zaledwie kilka minut od centrum Miami. Jest otwarte w trzech codziennych, dwugodzinnych sesjach zabaw, po wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Muzeum Dziecięce w Miami znajduje się na małej wyspie między centrum Miami South Beach. Niezwykle przyjazne i interesujące, interaktywne eksponaty są głównym założeniem Muzeum. Dzieci mogą odkryć w Muzeum m.in.: Świnkę Skarbonkę, która służy do zdobycia podstawowej wiedzy finansowej, Zamek Marzeń, czyli kolorowy zamek z piasku,stworzony tak, by inspirować wyobraźnię dzieci oraz Music Makers Studio, gdzie najmłodsi zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak powstają dźwięki muzyczne.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Krótka historia

Muzeum Dziecięce w Miami powstało w 1983 roku, początkowo pod nazwą Miami Youth Museum. Był to obiekt o powierzchni 2000 m2, mieścił się w handlowym centrum w West Kendall. Podczas 38 lat Muzeum wiele razy zmieniało miejsce oraz było rozbudowywane.

Od momentu otwarcia w 2003 roku, najnowocześniejszego obiektu o powierzchni 56 500 m2 w pobliżu centrum Miami, Muzeum Dziecięce gościło ponad 5 milionów wizytujących. Co ciekawe, Miami Children’s Museum to jednym z największych Muzeów dla dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Atrakcje Miami Children’s Museum

Sztuki wizualne, wystawy oraz przedstawienia odgrywają kluczową rolę w: rozwoju zdolności motorycznych. Dzięki programom naukowym związanym ze sztukami wizualnymi i przedstawieniami, Muzeum Dziecięce w Miami jest zazwyczaj ich pierwszym doświadczeniem, jakie mają one ze sztuką oraz kulturą.

Misja Miami Children’s Museum

Od momentu otwarcia Miami Children’s Museum zapewnia integracyjne środowisko, w którym dzieci mogą się uczyć, bawić, tworzyć, kreować wyobraźnię.  Muzeum w Miami od dawna jest uznawane za prekursora w zakresie tworzenia programów dla najmłodszych ze specjalnymi potrzebami.

Od połowy 2012 roku program Sensory Friendly Saturdays, wprowadzony w Miami Children’s Museum dla dzieci z zaburzeniami w tym, ze spektrum autyzmu (ASD), zdobył uznanie na Florydzie oraz przyciągnął rodziny z okolicznych Stanów do odwiedzenia. Muzeum Dziecięce w Miami ma bogatą oraz długą historię, w tworzeniu praktycznych programów teatralnych, artystycznych, muzycznych dla szkół oraz ośrodków dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Wyróżnienia i nagrody

Miami Children’s Museum otrzymało na przestrzeni lat wiele nagród oraz wyróżnień. W 2018 roku magazyn Architectural Digest wyróżnił je za „Najlepiej zaprojektowane Muzeum” na Florydzie. Nazwano je także „Najlepszym Muzeum w Miami” – Miami New Times oraz „Najlepszym Muzeum Dziecięcym” – South Florida Parenting Magazine. Miami Children’s Museum zdobyło także prestiżową nagrodę edukacyjną Beacon Council.

Muzeum Dziecięce w Miami zostało nazwane także jednym z „10 najlepszych Muzeów Dziecięcych na świecie” przez autorów bloga VIATOR Travel. Museum określa się jako „jedno z najbardziej innowacyjnych oraz interesujących Muzeów dla Dzieci w całej Ameryce” przez Foxnews.com.

Muzeum Dziecięce w Miami dostało tytuł Greater Miami Chamber of Commerce NOVO w podziękowaniu za innowacyjny program Muzeum Sensory Saturday. Obiekt otrzymał także nagrodę wspólnie z pozostałymi 50 najlepszymi firmami, które prowadzone są przez kobiety na Florydzie.

Bilety wstępu

Muzeum to jest bardzo popularne miejsce na Florydzie. Dlatego też, bilety wstępu należy kupić online z dużym wyprzedzeniem. Bilety na dwugodzinną sesję, należy kupić przed wizytą. Musisz określić w jakich trzech terminach Ty i Twoje dziecko odwiedzicie Muzeum. Do wyboru masz sesję w następujących godzinach: 10.00–12.00, 13:00–15:00 oraz 16:00–18:00.

W Miami Children’s Museum wprowadzono ograniczoną liczbę odwiedzających, tak by zapewnić rodzinom i dzieciom jak największą przestrzeń, dystans społeczny oraz bezpieczną zabawę.

Bilet wstępu dla dzieci oraz dla osób dorosłych spoza Florydy kosztuje 22$. Bilety dla dorosłych i młodszych mieszkańców Florydy kosztują 15$. Dzieci do 1 roku życia wchodzą do Miami Children’s Museum całkowicie za darmo.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Afrykańskie safari na Florydzie – Lion Country Safari

LEGOLAND Florida – miejsce w którym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia

Następny

Dodaj komentarz