Miami Children’s Museum – centrum edukacyjne dla dzieci w Miami

Tagi , , , , ,

Miami Children’s Museum to instytucja edukacyjna non-profit, której głównym założeniem jest wzbogacenie rozwoju dzieci do 8 lat oraz młodszych. W Muzeum dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez naukę i zabawę, która pomaga odkrywać ich największy potencjał. Najmłodsi Goście mogą zwiedzać ponad 17 dwujęzycznych, interaktywnych galerii wystawowych. Można także uczestniczyć w programach edukacyjnych skupionych na kulturze, sztuce, społeczności oraz komunikacji. Miami Children’s Museum znajduje się zaledwie kilka minut od centrum Miami. Jest otwarte w trzech codziennych, dwugodzinnych sesjach zabaw, po wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Muzeum Dziecięce w Miami znajduje się na małej wyspie między centrum Miami South Beach. Niezwykle przyjazne i interesujące, interaktywne eksponaty są głównym założeniem Muzeum. Dzieci mogą odkryć w Muzeum m.in.: Świnkę Skarbonkę, która służy do zdobycia podstawowej wiedzy finansowej, Zamek Marzeń, czyli kolorowy zamek z piasku,stworzony tak, by inspirować wyobraźnię dzieci oraz Music Makers Studio, gdzie najmłodsi zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak powstają dźwięki muzyczne.

Krótka historia

Muzeum Dziecięce w Miami powstało w 1983 roku, początkowo pod nazwą Miami Youth Museum. Był to obiekt o powierzchni 2000 m2, mieścił się w handlowym centrum w West Kendall. Podczas 38 lat Muzeum wiele razy zmieniało miejsce oraz było rozbudowywane.

Od momentu otwarcia w 2003 roku, najnowocześniejszego obiektu o powierzchni 56 500 m2 w pobliżu centrum Miami, Muzeum Dziecięce gościło ponad 5 milionów wizytujących. Co ciekawe, Miami Children’s Museum to jednym z największych Muzeów dla dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Atrakcje Miami Children’s Museum

Sztuki wizualne, wystawy oraz przedstawienia odgrywają kluczową rolę w: rozwoju zdolności motorycznych. Dzięki programom naukowym związanym ze sztukami wizualnymi i przedstawieniami, Muzeum Dziecięce w Miami jest zazwyczaj ich pierwszym doświadczeniem, jakie mają one ze sztuką oraz kulturą.

Misja Miami Children’s Museum

Od momentu otwarcia Miami Children’s Museum zapewnia integracyjne środowisko, w którym dzieci mogą się uczyć, bawić, tworzyć, kreować wyobraźnię.  Muzeum w Miami od dawna jest uznawane za prekursora w zakresie tworzenia programów dla najmłodszych ze specjalnymi potrzebami.

Od połowy 2012 roku program Sensory Friendly Saturdays, wprowadzony w Miami Children’s Museum dla dzieci z zaburzeniami w tym, ze spektrum autyzmu (ASD), zdobył uznanie na Florydzie oraz przyciągnął rodziny z okolicznych Stanów do odwiedzenia. Muzeum Dziecięce w Miami ma bogatą oraz długą historię, w tworzeniu praktycznych programów teatralnych, artystycznych, muzycznych dla szkół oraz ośrodków dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Wyróżnienia i nagrody

Miami Children’s Museum otrzymało na przestrzeni lat wiele nagród oraz wyróżnień. W 2018 roku magazyn Architectural Digest wyróżnił je za „Najlepiej zaprojektowane Muzeum” na Florydzie. Nazwano je także „Najlepszym Muzeum w Miami” – Miami New Times oraz „Najlepszym Muzeum Dziecięcym” – South Florida Parenting Magazine. Miami Children’s Museum zdobyło także prestiżową nagrodę edukacyjną Beacon Council.

Muzeum Dziecięce w Miami zostało nazwane także jednym z „10 najlepszych Muzeów Dziecięcych na świecie” przez autorów bloga VIATOR Travel. Museum określa się jako „jedno z najbardziej innowacyjnych oraz interesujących Muzeów dla Dzieci w całej Ameryce” przez Foxnews.com.

Muzeum Dziecięce w Miami dostało tytuł Greater Miami Chamber of Commerce NOVO w podziękowaniu za innowacyjny program Muzeum Sensory Saturday. Obiekt otrzymał także nagrodę wspólnie z pozostałymi 50 najlepszymi firmami, które prowadzone są przez kobiety na Florydzie.

Bilety wstępu

Muzeum to jest bardzo popularne miejsce na Florydzie. Dlatego też, bilety wstępu należy kupić online z dużym wyprzedzeniem. Bilety na dwugodzinną sesję, należy kupić przed wizytą. Musisz określić w jakich trzech terminach Ty i Twoje dziecko odwiedzicie Muzeum. Do wyboru masz sesję w następujących godzinach: 10.00–12.00, 13:00–15:00 oraz 16:00–18:00.

W Miami Children’s Museum wprowadzono ograniczoną liczbę odwiedzających, tak by zapewnić rodzinom i dzieciom jak największą przestrzeń, dystans społeczny oraz bezpieczną zabawę.

Bilet wstępu dla dzieci oraz dla osób dorosłych spoza Florydy kosztuje 22$. Bilety dla dorosłych i młodszych mieszkańców Florydy kosztują 15$. Dzieci do 1 roku życia wchodzą do Miami Children’s Museum całkowicie za darmo.

Poprzedni

Afrykańskie safari na Florydzie – Lion Country Safari

LEGOLAND Florida – miejsce w którym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia

Następny

Dodaj komentarz