Najbardziej instagramowe miejsca na Florydzie!

Tagi , , , , , , ,

Stany Zjednoczone to bez wątpienia bogactwo przepięknych i niesamowitych miejsc. Bez wątpienia pod względem uroku najbardziej wyróżnia się stan Floryda, który obfituje we wszystko to, co jest niezbędne do przeżycia niezapomnianej przygody, a także podziwiania przepięknych widoków. W obecnych czasach podróżowanie przyjmuje znacznie inną rolę, niż miało to miejsce kilkanaście lat temu. Dawniej podróżowano wyłącznie po to, by zebrać nowe doświadczenia, a także zapisać w swojej głowie wspomnienia.

Choć wartości te są obecnie równie ważne, to jednak wraz z rozwojem nowych technologii, mało kto wyobraża sobie podróż bez zrobienia chwytliwych zdjęć, które zasilą nasze portale społecznościowe. Instagram, jedna z najbardziej znanych aplikacji do dzielenia się momentami z życia, wypełniona jest po brzegi zdjęciami z podróży. Niemniej jednak zdjęcia te nie mogą być zrobione byle gdzie, a jedynie w miejscach „instagram friendly”. Na szczęście dla wielu turystów, Floryda i słynne Miami w takie miejsca obfituje. Tak więc jakie są najbardziej instagramowe miejsca na Florydzie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Instafriendly miejsca na Florydzie

Wiele osób, które aktywnie nie prowadzą swojego profilu w różnorodnych mediach społecznościowych, z pewnością nie przykładają zbyt dużej wagi do miejsc instafriendly. Dla nich podróż na Florydę będzie przyjemnie spędzonym czasem i możliwością zapoznania się z inną kulturą i obyczajami. Niemniej jednak każda z instagramerek dobrze wie, że wycieczka na Florydę to przede wszystkim możliwość pozyskania niesamowitych zdjęć, które z pewnością będą cieszyć się ogromną ilością „lajków” i komentarzy.

Poszukując definicji miejsc, które są „instafriendly” wiele osób może się rozczarować. Określenie to bowiem nie jest nigdzie zdefiniowanie, a używane jest głównie przez osoby, które prowadzą swój profil na Instagramie. Tak więc chcąc nieco przybliżyć to, czym są tego typu miejsca, można śmiało powiedzieć, że są to idealne tła do zdjęć. Brzmi to nieco ogólnie i kolokwialnie, jednak instagramerki, podczas podróży na Florydę poszukują właśnie takich miejsc, na tle, których mogą wykonać idealną fotografię. Są to miejsca najbardziej popularne, a także o niezwykle wyjątkowej estetyce. Na szczęście dla większości osób, które aktywnie publikują na łamach Instagrama, Floryda ma takich miejsc pod dostatkiem.

Już w samym Miami można znaleźć kilkanaście świetnych punktów widokowych, które będą idealnie wpasowywały się w stylistykę profilu na Instagramie. Ich niezwykłą zaletą jest to, że na Florydzie wszystkie tego typu miejsca są niezwykle łatwo dostępne, więc wybranie się do nich nawet z profesjonalnym sprzętem fotograficznym nie będzie stanowiło większego wyzwania. Poszukując więc najbardziej insta-friendly miejsca na Florydzie warto odwiedzić poniższe miejsca.

Wynwood Walls

Wynwood murale to chyba jedno z miejsc, które w hashtagach na Instagramie przewija się najczęściej. Jest to również jedno z najważniejszych miejsc w Miami, w którym skupia się street-art. Ściana pokryta różnorodnymi muralami, które są dziełami najlepszych street-art’owych artystów z całego świata poraża swoją barwnością i różnorodnością. Wynwood to dzielnica Miami, która z dawnego przedmieścia zmieniła się w słynną galerię sztuki na świeżym powietrzu, a także w prawdziwe centrum kulturalne. Nie brakuje tam więc instagramerek, które z zapałem robią sobie sesje zdjęciowe na tle każdego z murali. To jedno z najbardziej insta-friendly miejsc w całym mieście!

Punkty widokowe Miami

Jeśli chcecie zrobić sobie zdjęcie, a w tle mieć przepiękny zachód Słońca w Miami, to wizyta na jednym z kilkunastu punktów widokowych wydaje się być prawdziwie obowiązkowa. Zwykle znajdują się one na dachach drapaczy chmur, a ze szczytu rozpościera się malownicza sceneria. Z pewnością zdjęcie na tle innych wieżowców, a także majestatycznie zachodzącego Słońca będzie spełnieniem marzeń każdej instagramerki. 

Malownicze plaże na Florydzie

Nie da się ukryć, że Floryda to nie tylko galerie sztuki street-art czy drapacze chmur. Do miejsc najbardziej instagramowych można zaliczyć również plaże, które właśnie na Florydzie są najbardziej zachwycające. Warto zwrócić szczególną uwagę na plaże Miami, gdyż to właśnie one najczęściej widnieją na instagramowych profilach podróżniczek.

Miami Beach

Jest to co prawda kompleks miejski i niewielkie miasteczko, które jednak ściśle przylega do Miami. Niemniej jednak znane jest ono bardziej jako „zaplecze” tej wielkiej metropolii. To właśnie tam znajduje się jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych plaż o dokładnie tej samej nazwie. Co ciekawe, na Instagramie można znaleźć tysiące zdjęć właśnie z Miami Beach, więc spokojnie można tę plażę nazwać instafriendly.

Palm Beach

To kolejna plaża Miami, która znana jest przede wszystkim ze znajdującej się obok niezwykle luksusowej galerii. Chyba każda instagramerka marzy o tym, by mieć zdjęcie na tle butiku Dior lub Prada, więc Palm Beach jest idealnym miejscem, by takie marzenia spełnić. Co więcej, znajduje się tam również wiele luksusowych restauracji, barów i klubów nocnych. Warto również zwrócić uwagę na przepiękne zachody Słońca, które idealnie wpasują się na Instagram z hashtagiem #miamisunset.

South Beach

To jedna z bardziej niezwykłych plaża w Miami, gdyż jest ona dość spokojna. Co ciekawe jednak występuje tu o wiele jaśniejszy piasek, który przepięknie kontrastuje z lazurowymi wodami oceanu. Instagramerki zgodnie pokochały to miejsce ze względu na panującą tam harmonię. Plaża ta, podobnie zresztą jak i inne, wzbogacona jest wieloma udogodnieniami dla podróżnych. Znaleźć tam można leżaki i tradycyjne, słomiane parasole. Wydawać by się mogło, że trudno znaleźć jeszcze bardziej instagramowe miejsce niż South Beach w Miami.

Key West

To szczególne miejsce Florydy, które z pewnością ucieszy i zadowoli każdą instagramerkę. Wiele Amerykanów określa to miejsce jako karaibskie miasteczko, gdyż usłane jest ono tradycyjnymi bungalowami i bujnymi zaroślami. Nie brakuje tam surferów i beach-barów, które sprzedają tradycyjne drinki z palemką. Ludzie drzemiący błogo na hamakach, również są tam codziennym widokiem. Key West jest niewielką wysepką u wybrzeży Florydy, która ma swój niepowtarzalny klimat i prawdziwie karaibskie plaże. Żadna szanująca się instagramerka nie pominie możliwości zrobienia sobie zdjęcia na tle hamaków, bungalowów i przepięknie zachodzącego nad Key West słońca.

Clearwater Beach

To niezwykle słynna plaża Florydy, która słynie przede wszystkim z magicznego, białego piasku. Już sam ten fakt, czyni ją jednym z najbardziej instafriendly miejsc na Florydzie. Panuje tam niezwykle luźna i spokojna atmosfera, więc po wykonaniu obowiązkowej sesji zdjęciowej na Instagram, będzie można również się do woli zrelaksować w ulubionym drinkiem w dłoni. Można śmiało nazwać Clearwater Beach najbardziej instagramową plażą na Florydzie.

Przeczytaj także Najbardziej instagramowe miejsca w Nowym Jorku

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Zasady podróży z Polski do USA i na Florydę w 2022 roku

Policjanci z Miami i nie tylko – jakie kultowe filmy nagrywano na Florydzie?

Następny

Dodaj komentarz