Najciekawsze rzeźby i posągi na Florydzie

Tagi , ,

Nie da się ukryć, że jeśli mówimy o sztuce, to z całą pewnością nie kojarzy się nam ona z Florydą. W tym stanie USA zdecydowana większość z nas liczy po prostu na świetną zabawę, a także na niezapomnianą przygodę. Z pewnością świetnie znamy takie miasta jak Miami czy Orlando, które zasłynęły przede wszystkim jako te, które nigdy nie śpią. Dominują tam zdecydowanie kluby nocne i głośna muzyka, która nie daje nam często nawet chwili wytchnienia. Warto jednak mieć na uwadze to, że na Florydzie sztuka tak naprawdę cały czas jest w wyjątkowym rozkwicie. Szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy wszelakie rzeźby, posągi uliczne oraz malowidła, które zapierają dech w piersiach. Wobec tego, ciekawym rozwiązaniem dla większości turystów może być po prostu wybranie się śladem wspomnianych już rzeźb i ulicznych posągów. Które z nich z pewnością warto zobaczyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Rzeźby i posągi miejskie Miami

Rzeźby Miami – takie sformułowanie może wielu turystów wprawić w ogromną konsternację. Z pewnością nikt z nas nie traktuje Miami jako miasta, w którym spotykamy się z wyjątkowymi dziełami sztuki. Niemniej jednak posągi Miami podobnie jak i rzeźby to całkiem odmienny i wyjątkowo szeroki temat.

Miasto to, z pewnością znane jest świetnie ze swojego rozrywkowego charakteru, a także z całego szeregu pięknych plaż i klubów nocnych. Jednak rzeźby i posągi miejskie Miami mogą większość z nas pozytywnie zaskoczyć. Jeśli więc chcemy spotkać się z tak wyjątkową twórczością, warto odwiedzić Wynwood Arts District. Jest to absolutnie unikalne i wyjątkowe miejsce w Miami, które z całą pewnością nie rozczaruje nas pod żadnym względem. Każda ulica i zakamarek wręcz eksplodują uliczną sztuką. Znajdziemy tam przede wszystkim imponujące rzeźby na świeżym powietrzu, a także unikalne posągi miejskie.

W Wynwood Arts District największym zainteresowaniem cieszy się rzeźba wykonana w całości z metalu, która nazwana została po prostu „Sztuka z metalu”. Rzeźba ta jest ogromną konstelacją, nieznanego artysty. Ciekawym posągiem miejskim, w tej samej dzielnicy jest sylwetka dorosłego mężczyzny, który ubrany jest w biały garnitur, jednak zamiast ludzkiej głowy, posiada on popiersie tygrysa. Jak więc widać, rzeźby i posągi miejskie Miami mogą nas wyjątkowo zaskoczyć.

Rzeźby i posągi Orlando

Posągi na Florydzie, a także rzeźby miejskie na Florydzie nie skupiają się tylko i wyłącznie w Miami. Jednym z piękniejszych miast w tym stanie jest również Orlando, które wzbudza zdecydowanie nie mniejsze zainteresowanie turystów niż wspominane już Miami. Wobec tego, oczywistym jest fakt, że tam także będziemy mogli spotkać się z niesamowitą sztuką uliczną, która z pewnością zrobi na nas ogromne wrażenie. Rzeźby i posągi miejskie Orlando w dużej mierze skupione są w parkach tematycznych.

Najwięcej z nich znajdziemy w Universal Studio, jednak nie jest to wszystko. Okazuje się, że blisko centrum „Pięknego Miasta” zlokalizowana jest jedna z najbardziej zadziwiających i z najpiękniejszych rzeźb. Przedstawia ona kobietę jedynie do linii ramion, która tuli ziemię. Rzeźba ta robi ogromne wrażenie i często jest ona porównywana do Matki Natury, która stara się chronić nasz klimat i nie tylko. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tego typu rzeźba w Orlando pozostawia nam ogromne możliwości do interpretacji.

Rzeźby i posągi Tampa

Tampa to również jedno z tych miast na Florydzie, które większości z nas jest świetnie znane. Niemniej jednak rzeźby i posągi Tampa to również temat rzeka. Miasto to może pochwalić się jedną z najbardziej spektakularnych sztuk ulicznych, jaką tylko możemy sobie wyobrazić. Jeśli chodzi o posągi miejskie, to z pewnością nie będziemy mogli narzekać na ich brak. Podobnie jest w przypadku rzeźb, a co ciekawe, większości z nich pochodzi od „nieznanych twórców”.

Fort Lauderdale

Fort Lauderdale to miasto, które w dalszym ciągu jest lekko niedoceniane przez turystów. Możemy być jednak pewni tego, że gwarantuje nam ono bliskie spotkanie z uliczną sztuką. Jedną z najpiękniejszych rzeźb w mieście jest ta, wykonana przez Daniela Popper’a. Ma ona aż 10 metrów wysokości i została zaprojektowana z surowego betonu. Rzeźba ta przedstawia popiersie młodej kobiety, która wręcz rozdziera sobie klatkę piersiową. Znajdziemy ją przy budynku Society Las Olas w Fort Lauderdale. Wiele osób wskazuje na to, że rzeźba od razu przyciąga wzrok i po prostu trudno przejść obok niej obojętnie.

Architektura nowoczesna na Florydzie

Architektura nowoczesna na Florydzie to chyba największa duma i wizytówka tego stanu. Realizują tam swoje prace najwybitniejsi artyści, a także artyści całkowicie nieznani. Można podziwiać – w praktycznie każdy mieście na Florydzie – niesamowite rzeźby uliczne, posągi. Co więcej, także nowoczesne konstrukcje budynków powinny zwrócić naszą większą uwagę. Na Florydzie możemy liczyć na prawdziwe, artystyczne doznania. Nie chodzi tu o same murale, ale także o wszelakie, uliczne instalacje i samą, nowoczesną architekturę. Warto więc wybrać się jej śladem, a z pewnością nie będziemy tego żałować.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Huragany na Florydzie – kiedy warto uważać

Spokojne miejsca na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz