Najpiękniejsze fontanny na Florydzie

Tagi , , , ,

Podczas pobytu na wakacjach turyści bardzo chętnie odwiedzają nowe miejsca, a także biorą udział w różnych pokazach, skupiają się na wynajdywaniu atrakcji. Odpoczynek na Florydzie nie tylko przyciąga świetną temperaturą oraz rozległymi plażami, ale także miejscami, w których zobaczymy coś wyjątkowego. Turystom z pewnością do gustu przypadną fontanny na Florydzie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajdziemy najpiękniejsze fontanny?

Tą nieziemską atrakcję znajdziemy w wielu miejscach Florydy. Niektóre fontanny po prostu pięknie wyglądają, a niektóre są multimedialne! Dzięki temu na turystów czekają wspaniałe pokazy, z użyciem świateł, muzyki, wody, które zapierają dech w piersiach. Dowiedz się wszystkiego na temat fontann w Miami, Tampie oraz Orlando!

Fontanny Miami

Na terenie tego popularnego miasta znajdziesz naprawdę wiele fontann, które zobaczysz przy okazji zwiedzania danego miejsca, czy nawet robienia zakupów! 

  • Fontanna kołowa w centrum handlowym Lincoln – fontanna z kamienia w kształcie koła. Posiada ona 15 kranów, z których wypływa woda, co daje niesamowity efekt. Znajduje się ona również w bardzo dogodnym miejscu, w centrum handlowym, gdzie dookoła można dobrze zjeść lub zrobić zakupy!
  • Fontanna w ogrodzie botanicznym Miami Beach – jej położenie jest równie ujmujące, jak poprzedniczki. Teren ten spodoba się jednak bardziej osobom, które żyją w jedności z naturą i uwielbiają wśród niej przebywać. Ogród botaniczny jest sprzyjającym miejscem dla takiej atrakcji, spokojny nurt wody, otoczony pięknymi drzewami i roślinami – czego chcieć więcej?
  • Park Fountains – na terenie Miami swoje położenie znalazł także park fontann. W dzień turyści podziwiać mogą spokojnie działające fontanny oraz ich okolice, takie, jak niesamowicie wielkie wieżowce, a w nocy park serdecznie zaprasza na różne pokazy, z udziałem najlepszych atrakcji! Fontanny po ciemku są kolorowe, a ich widok jest niezapomniany!
  • Fulford by the Sea Monument – w dzień jawi się jako historyczny pomnik z fontanną, zaś w nocy świeci cudownie na różne kolory. Miejsce to turyści często wybierają, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia z pobytu w Miami.

Fontann Miami nie zabraknie również w hotelach, czy restauracjach. Dodają one świetnego klimatu tym miejscom, a dzięki nim budynki te stają się atrakcyjniejsze i częściej wybierane.

Przepiękne fontanny na Florydzie, licencja: shutterstock/By Sean Pavone
Przepiękne fontanny na Florydzie, licencja: shutterstock/By Sean Pavone

Fontanny Orlando

Najbardziej ikoniczną fontanną w całym Orlando jest ta, która znajduje się w Parku Jeziora Eola. Jest ona sercem jeziora, park słynie właśnie z niej! Park ten swoje początki miał już w 1883 roku, kiedy to bogaty mieszkaniec, Jacob Summerlin, podarował sporą ziemię na założenie parku w Orlando. Obszar ten oficjalnie ogłoszony został parkiem w 1892 roku, natomiast fontanna została zainstalowana w roku 1912. Jej koszt wynosił 10 000 dolarów. W 1957 roku zainstalowany został jej zamiennik, kosztem 350 000 dolarów, pierwotnie nazwany „Fontanną Stulecia”. Nie jest to koniec historii fontanny Orlando, ponieważ w 1966 roku zainstalowano kolejnego zamiennika, którego nazwano na cześć największego orędownika, „Linton E. Allen Memorial Fountain”. Fontannę obserwować możemy na różnych pocztówkach, jest ona bowiem symbolem Orlando. 

Miasto na polisę ubezpieczeniową fontanny poświęciło aż 1 milion dolarów, po tym, jak pod koniec sierpnia 2009 roku uderzył w nią piorun i przez pewien czas jej działanie zostało wstrzymane. Fontanna ponownie poświęcona i otworzona została 4 lipca 2011 roku. 

Co roku, 4 lipca, czyli w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, nad fontanną organizowany jest pokaz fajerwerków. 

Fontanny Tampa

  • City Center Fountains – atrakcje, które znajdują się w samym sercu Tampy, dlatego ciężko je przegapić. Są one położone w bardzo przyjemnym miejscu, wśród drzew oraz nowocześnie wybudowanych budynków. Dookoła można się odprężyć, siadając na zainstalowanych ławeczkach i rozkoszować się widokiem oraz nurtem delikatnie cieknącej wody.
  • MLK Plaza Fountain – obiekt ten widnieje na terenie plazy, przy której można wybrać się na przyjemny spacer. Dodatkową atrakcją, jaka czeka w okolicach fontanny na turystów, jest pomnik Luthera Kinga, z jednym z jego słynnych cytatów. Niesamowita okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć!
  • Curtis Hixon Waterfront Park – park w Tampie, który odwiedzić najlepiej w nocy. Widoki wtedy są niesamowite, nie tylko podświetlane zostają fontanny, ale także drzewa i inne obiekty! Ostrzegamy jednak, takie miejsca mogą być bardzo zaludnione.

Miasto nie słynie tylko i wyłącznie z tych atrakcji, ale turyści raczej starają się o to, aby ich nie przegapić. Fontanny Tampa to unikalne wspomnienia dla całej rodziny!

Pokazy fontann – kiedy?

Będąc w Stanach Zjednoczonych zaleca się również wycieczkę do Las Vegas, gdzie największą atrakcją, przy słynnym hotelu Bellagio, są fontanny Bellagio! Jest to atrakcja, której nie zapomni żaden turysta. Tutaj każdy przeżyje niezapomniane chwile – piękna muzyka, światła, wydobywające z ziemi słupy wody, układ tryskających fontann, to wszystko turyści zobaczą podczas pokazu multimedialnego! W czasie silnych wiatrów pokazy często zostają odwołane, ze względu na utrudnione warunki oraz bezpieczeństwo oglądających. Zdarza się to jednak bardzo rzadko. Ta fontanna multimedialna zajmuje obszar aż 36 000 m kwadratowych! Ponad 1200 dysz wyrzuca pod ciśnieniem słupy wody! Imponujące! 

Pokazy fontann: fontanny Bellagio oglądać można w dzień – co pół godziny, po południu oraz w nocy – co 15 minut od 20 do północy.

Inne pokazy fontann, na terenie Florydy: większość fontann można podziwiać przez cały dzień, a ich pokazy multimedialne w nocy.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Zasady panujące w miejscach publicznych na Florydzie

Architektura miejska Miami

Następny

Dodaj komentarz