Panama City na Florydzie zwiedzanie

Tagi , ,

Floryda to chyba jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych stanów w USA. Kojarzy się nam ona przede wszystkim z wiecznym słońcem i oczywiście z bogatą ofertą życia rozrywkowego. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam decydujemy się odbyć nasze podróże. Jednocześnie Floryda to nie tylko popularne plaże i kurorty, które tętnią życiem. To także wiele innych, inspirujących miejsc. Jednym z nich bez wątpienia jest miasteczko Panama City, które choć słynie z pięknych plaż, to jednak ma do zaoferowania o wiele więcej. Co więc warto zwiedzić w Panama City i jakie są możliwości noclegowe?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Panama City na Florydzie to nie tylko plaże!

Nie ukrywajmy, ale większość z nas kojarzy Florydę głównie z niesamowitymi plażami. W szczególności metka „plaże” przywarła do urokliwego miasteczka Panama City FL. Słysząc jego nazwę, od razu w naszych głowach jawi się wizja Panama City plaże, co nie do końca jest zgodne z prawdą. Faktem jest, że rozległe fragmenty piaszczystego wybrzeża w okolicy miasteczka są wyjątkowo popularne, jednak są one tylko dodatkiem do tego, co to miasto ma w rzeczywistości do zaoferowania. Zamieszkuje je około 36 tysięcy mieszkańców, co z pewnością nie czyni z Panama City ogromnej metropolii. Miasto jednak tętni życiem i dosłownie nigdy nie zasypia. To właśnie tam można poczuć prawdziwy, tropikalny klimat i zagłębić się w kolorowe uliczki.

Miasto jest usytuowane w malowniczej zatoczce, a co więcej oprócz konwencjonalnych atrakcji dla turystów, może im także zagwarantować świetnie przygotowaną bazę gastronomiczną, rekreacyjną, noclegową i rozrywkowym. Choć można odnieść wrażenie, że centrum Panama City Floryda zdominowane jest przez nocne kluby i modne butiki, to jednak prawda jest nieco inna. Wystarczy jedynie chcieć poznać tę nieco bardziej historyczną i atrakcyjną stronę miasteczka, a nikt z nas nie będzie tego żałował!

Panama City Beach
Panama City Beach, licencja: shutterstock/By Christoph3rW

Panama City – atrakcje

Wspomniane już zostało, że Panama City to nie tylko plaże- choć z pewnością nikt z nas nie będzie mógł odmówić sobie wypoczynku w promieniach wiecznie świecącego słońca. Jednak Panama City Floryda- zwiedzanie to znacznie więcej, niż może się nam to w pierwszej kolejności wydawać. Miasto to ma przygotowane „coś” dokładnie dla każdego z nas. Bez względu na to, czy lubimy się relaksować, czy może chcemy się na Florydzie po prostu świetnie bawić. Tak więc gdzie warto się udać- oprócz plaż- będąc w Panama City? 

1. Pier Park

Pier Park znajduje się dokładnie ma przeciwko molo Russel-Fields i jest jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miejsc w Panama City. Znajdziemy tam cały szereg wyjątkowych lokali gastronomicznych- które pozwolą nam na spróbowanie kuchni całego świata, ale także wiele sklepów, kasyn i barów z kolorowymi drinkami. Jeśli więc szukamy przerwy od plażowania, to Pier Park będzie dla nas idealną atrakcją w Panama City.

2. Gulf World Marine Park

Jeśli przebywamy w Panama City razem z rodziną, to Gulf World Marine Park będzie dla nas jedną z lepszych atrakcji. To właśnie tam możemy zapoznać się z podwodnym życiem i zatrzymać na chwilę przy pokazach delfinów. To jednak z bardziej wyjątkowych i rodzinnych atrakcji w Panama City. Co więcej, oferowane są tam również interaktywne programy, które pozwolą nam popływać razem z delfinami. Pociechy z pewnością będą zadowolone!

3. Water Planet

Panama City Floryda zwiedzanie nie może być kompletne bez odwiedzenia Water Planet. Tam możemy skorzystać z pływania z delinami jednak w aspekcie edukacyjnym. Możemy tam również skorzystać z niesamowitej wycieczki łodzią na niewielką wyspę Shell.

4. Park stanowy St.Andrews i Wyspa Muszli

Park Stanowy St.Andrews to park, w którym znajdziemy „wszystkiego po trochu”. Można tam poświęcić się nurkowaniu czy zajęciom jogi na plaży. Co więcej, jeśli mamy ochotę na podróż promem, to można zdecydować się na odwiedzenie Wyspy Muszli. To właśnie z tego parku organizowane są wycieczki fakultatywne na 700 hektarową wyspę, pokrytą egzotyczną roślinnością. 

Panama City Beach, Floryda, widok Front Beach Road nocą podczas niebieskiej godziny, licencja: shutterstock/By RRob Hainer
Panama City Beach, Floryda, widok Front Beach Road nocą podczas niebieskiej godziny, licencja: shutterstock/By RRob Hainer

Panama City FL nocleg

Nocleg w Panama City FL Panama City Floryda może pochwalić się świetnie rozwiniętą bazą noclegową. Oczywiście wśród turystów dominuje nocowanie w hostelach. Wówczas za jedno łóżko na jedną noc zapłacą oni jedynie 5-9 dolarów. Niemniej jednak Panama City nocleg to o wiele więcej możliwości zakwaterowania, które prezentują się w mocno zróżnicowany sposób pod względem cen. Panama City Floryda hotel to koszt od około 51 dolarów za noc od osoby. Oczywiście mówimy tu o niezbyt wysokim standardzie, gdyż najbardziej luksusowe obiekty noclegowe, zlokalizowane w prestiżowej dzielnicy Panama City i tuż przy samej plaży, to wydatek ponad 100 dolarów za noc od jednej osoby. Kolejną możliwością noclegową jest Panama City Floryda apartament. W mieście istnieje wiele apartamentów do wynajęcia- zarówno na krótszy jak i na dłuższy okres czasu. Zwykle cena tygodniowego pobytu może zamknąć się w około 300-500 dolarach. Wraz z dłuższym okresem wynajmu, cena jednak może być dla nas nieco bardziej korzystna.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Gorące Święta Bożego Narodzenia na Florydzie

Środki transportu na Florydzie – czym jeżdżą lokalsi?

Następny

Dodaj komentarz