Parki Narodowe na terenie Florydy – co musisz zobaczyć!

Tagi , , , , , , ,

Chyba każdy miłośnik przyrody i obcowania z naturą docenia przepiękne Parki Narodowe. Nie ma więc co ukrywać, że podróżni nastawieni przede wszystkim na kontakt z przyrodą, stale poszukują innych, dogodnych miejsc by mogli swoje pasje realizować i rozwijać. Warto podkreślić, że z pewnością przyrodniczy turyści doskonale znają już Parki Narodowe w naszym kraju, a także nie omieszkali wybierać się do tego typu naturalnych rezerwatów również poza granicami naszego kraju. Z biegiem czasu może się okazać, że Europa pod względem flory nie jest już ich w stanie niczym zaskoczyć. Wówczas pojawia się pytanie, gdzie jeszcze można udać się, by przeżyć prawdziwą przygodę? Okazuje się, że jednym z najlepszych miejsc są Stany Zjednoczone, a dokładniej Floryda, która obfituje w wiele urokliwych Parków Narodowych. Poznajcie ciekawe Parki Narodowe na terenie Florydy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Park Narodowy Everglades

Parki Narodowe na Florydzie oraz ich zwiedzanie najlepiej zacząć od Parku Narodowego Everglades. To właśnie w tym parku można stanąć oko w oko z aligatorem i zwiedzać tajemnicze mokradła. Jest to typowy subtropikalny park, którego nie można pominąć podczas zwiedzania Florydy. Co ciekawe jest to również trzeci co do wielkości pod względem powierzchni Park Narodowy w Ameryce Północnej. Zajmuje on powierzchnię około 6 tysięcy kilometrów kwadratowych. To właśnie tam możecie podziwiać mokradła, płynące wolno rzeki, a także tropikalne gatunki ptaków i innych zwierząt. Znajduje się tam wiele szlaków dla turystów, a niektóre z nich są bardzo wymagające.

Niemniej jednak jak przedstawia się Park Narodowy Everglades- wstęp do niego? Otóż jeśli turyści zdecydowali się na wjazd do niego samochodem, wówczas będą oni musieli zapłacić 30 dolarów. Samo wynajęcie roweru w parku kosztuje 9 dolarów, a bilet uprawniający do tygodniowego wstępu do parku to z kolei koszt 15 dolarów. Warto jednak rozważyć opcję wstępu tygodniowego, gdyż na terenie parku znajduje się kilka obiektów noclegowych jak np. Flamingo Everglades, gdzie turyści mogą przenocować i spędzić czas, pozostając na łonie natury i w otoczeniu przepięknej przyrody.

Parki Narodowe na Terenie Florydy – Dry Tortugas

Jeśli szukacie informacji o Floryda- park narodowy, to z pewnością w pierwszej kolejności pojawi się wam w wynikach wyszukiwania Park Narodowy Dry Tortugas. Jest to jeden z najpiękniejszych i najokazalszych parków na Florydzie, zlokalizowany na archipelagu 7 maleńkich wysepek. Co prawda Floryda i jej bagna stanowią atrakcję dla podróżników, jednak Park Narodowy Dry Tortugas pomimo tego, że ich nie posiada, dalej jest ogromną atrakcją. Każda z koralowych wysepek, na których zlokalizowany jest wspomniany już park otoczona jest krystalicznie czystymi wodami Zatoki Meksykańskiej. Dzięki swojej lokalizacji park ten nie jest wiecznie przepełniony turystami, tak więc może on stanowić idealne miejsce do wypoczynku. Co więcej na jego terenie znajduje się kilka pomników przyrody. Nie bez powodu park ten dzierży sobie miano najpiękniejszego miejsca na świecie.

Piękne wysepki

W jego obrębie największą rolę spełniają trzy wysepki, do których należą: Garden Key, Bush Key oraz Long Key. Są one ze sobą połączone wąskimi przesmykami, a jednocześnie zostały one wyznaczone jako centralny punkt parku. To właśnie w Parku Narodowym Dry Tortugas można podziwiać również najpiękniejszą roślinność na Florydzie. Niemniej, jednak jeśli mowa o zwierzętach na Florydzie, to warto wspomnieć, że rafy koralowe, które otaczają wysepki są siedliskiem i domem dla kilkuset gatunków tropikalnych ryb. Co ciekawe, w momencie, kiedy park ten tętni życiem i pojawiają się turyści, rybki te wykazują się ogromną odwagą, więc bez problemu można karmić je z ręki. Woda, która otacza wyspy parku Dry Tortugas ma 6 metrów głębokości, więc jest to również idealne miejsca dla wszystkich miłośników nurkowania.

Co najważniejsze dla turystów, na terenie parku dozwolony jest kemping! Niemniej jednak trzeba swój pobyt zarejestrować i zgłosić co najmniej 6 miesięcy przed planowanym przybyciem. Opłata za miejsce kempingowe to jedynie 3 dolary. Warto także dokładnie zapoznać się z regulaminem parku, gdyż zaleca się turystom np. zabranie zapasów słodkiej wody do picia.

Dostanie się do tego swoistego raju na ziemi, możliwie jest jedynie drogą lotniczą lub promem.

Koszty wstępu przedstawiają się następująco:

  • dorośli będą musieli zapłacić 165 dolarów.
  • studenci zaś poniosą koszty wstępu w wysokości 155 dolarów
  • dzieci od 4 do 16 lat zapłacą za wstęp 120 dolarów
  • seniorzy zaś zapłacą za wstęp do Parku Narodowego Dry Tortugas również 155 dolarów.

Park Narodowy Biscayne – Parki Narodowe na terenie Florydy

Park Narodowy Bisayne to bez wątpienia klejnot Florydy. Rezerwaty przyrody na Florydzie są potężną atrakcją i gratką dla miłośników przyrody. Park Narodowy Biscayne to z pewnością miejsce, które na długo zapadnie w pamięci każdego podróżnika. Tak naprawdę, by odkryć dokładne znaczenie tego niesamowitego Parku Narodowego, to w pierwszej kolejności trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego morfologiczne zróżnicowanie. Warto wiedzieć, że teren tego parku obejmuje głównie wąski i niezwykle bagnisty teren, pokryty zaroślami. Jest to jeden z najbardziej bagnistych pasów wybrzeża Florydy, zlokalizowany w krańcowej, południowo wschodniej części tego kraju. Ten pas brzegowy jest również całkowicie naturalną strefą buforową pomiędzy metropolią Miami, a niezwykle płytką i szeroką na 11 kilometrów zatoką Biscayne Bay.

Park ten również stanowi swoistą, wschodnią granicę, stworzoną w całości przez niewielki łańcuch wysepek barierowych. Wysepki te wznoszą się nawet na 3 metry powyżej poziomu morza i są pozostałością po rafie koralowej. Z Parku Biscayne można do woli podziwiać panoramę Miami, a także przebywać w otoczeniu niesamowitej przyrody. Co więcej, dla miłośników aktywnego wypoczynku, istnieje możliwość nurkowania z przewodnikiem. Z bliska będzie można obejrzeć rafy koralowe, a także zapoznać się z tropikalnymi gatunkami niezwykle ciekawskich rybek, które chętnie wypływają nurkom na spotkanie. Oczywiście woda najcieplejsza jest w sezonie letnim, więc to właśnie lato jest idealnym momentem na złożenie wizyty w tym niesamowitym Parku Narodowym Florydy.

Szlaki trekkingowe

W parku tym zostały również wyznaczone szlaki trekkingowe dla turystów, które zróżnicowane są pod względem poziomu trudności. Osoby, które wykażą się stoickim spokojem i dozą cierpliwości, będą mogły liczyć na spotkanie oko w oko z żółwiami, delfinami oraz wieloma gatunkami tropikalnych ptaków. Warto wspomnieć, że na terenie tego parku jest możliwość kempingu! Co najważniejsze jednak dla wielu turystów, jest to jeden z nielicznych Parków Narodowych Florydy, którego zwiedzanie nie wiąże się z żadnymi, dodatkowymi opłatami. Wstęp jest całkowicie darmowy, a czas przebywania w parku jest niczym nieograniczony. Co ciekawe, jest on dostępny dla podróżnych przez 365 dni w roku i przez 24 godziny na dobę.

Park Narodowy Big Cypress

Park Narodowy Big Cypress to kolejny magiczny rezerwat przyrody na mapie Florydy. Znajduje się on bezpośrednio w sąsiedztwie Parku Narodowego Everglades. To właśnie w tym parku można podziwiać duże i pokaźne Cyprysy. Niemniej jednak warto przygotować się na to, że cały teren tego parku pokrywają głównie bagna i mokradła. Do zwiedzania tego parku należy się odpowiednio przygotować. Niezbędne okażą się bowiem buty trekkingowe, a także odpowiednie ubranie, którego turyści nie będą żałować, gdy ulegnie pobrudzeniu.

Warto zauważyć, że w parku tym jest niezwykła okazja do podziwiania rzadkich gatunków tropikalnych zwierząt, które właśnie te bagniste tereny wybrały za swój dom. Można tam stanąć oko w oko z aligatorem, a także z wężami, oraz przeróżnymi gatunkami ptaków, które pobyt w tym parku umilą wam swoim śpiewem. Do zwiedzania parku możecie wykorzystać samochód lub rowery, podobnie jak w przypadku sąsiadującego parku Everglades. Turyści, którzy jednak chcą zdecydować się na piesze zwiedzanie, będą  mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych drewnianych chodników. Mają one różne długości, a także są niezwykle szerokie i pozwolą w pewien sposób uchronić się przed najbardziej bagnistymi terenami.

Co można zobaczyć w parku?

Co więcej, przez teren parku przepływa rzeka, której zwiedzanie możliwe jest specjalnie przygotowanym airboatem. Na taką wycieczkę trzeba sobie jednak zarezerwować miejsce ze specjalnym wyprzedzeniem, a koszt to około 20 dolarów dla jednej osoby. Przejażdżka trwa około 20 minut i z pewnością na długo zapadnie w pamięć każdemu z turystów. Daje niesamowitą możliwość na obcowanie zarówno z fauną, jak i z florą. Co więcej, podczas takiej przejażdżki z bliska można podziwiać aligatory w naturalnym środowisku.

Jeśli chodzi o możliwości noclegowe, są one podobne do tych, które panują w Parku Everglades. Podobnie zresztą przedstawiają się ceny wstępu. Trzeba będzie zapłacić 15 dolarów za tygodniowy wstęp do tego Parku Narodowego, a wynajęcie roweru to około 9 dolarów. Warto postawić właśnie na opcję pozostania w parku na cały tydzień, by w pełni poznać jego niesamowitą faunę i florę, a także spokojnie zwiedzać jego ukryte zakamarki. Ci, którzy już Park Narodowy Big Cypress zwiedzili, jasno mówią, że jeden lub dwa dni z pewnością nie są wystarczające, a park ten potrafi wciągnąć każdego entuzjastę przyrody. Co więcej, wycieczka airboatem może być również niezwykłą przygodą i atrakcją, szczególnie jeśli wybieracie się tam razem z dziećmi. Takie przeżycia z pewnością na długo pozostają w pamięci i sprawią, że każdy będzie chciał ponownie wrócić do Parku Narodowego Big Cypress.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

The Florida Aquarium w Tampa na Florydzie – wyjątkowa podróż w głębiny morskich i oceanicznych wód

Wynwood Walls – muzeum graffiti na świeżym powietrzu w Miami

Następny

Dodaj komentarz