Parking w Miami – gdzie i ile kosztuje?

Tagi , , ,

Miami to zdecydowanie jedno z najchętniej odwiedzanych miast w USA. Znane jest ono z tego, że nigdy nie zasypia i tętni życiem przez przysłowiowe 24 godziny na dobę. Jednocześnie miasto jest na tyle duże, że większość turystów decyduje się na to, by wynająć samochód. Z całą pewnością jest to o wiele bardziej wygodne rozwiązanie, niż korzystanie z zatłoczonej komunikacji miejskiej, która dość często lubi się spóźniać. Wynajem samochodu w Miami nie jest również dość pokaźnym obciążeniem budżetu podróżnych. Warto jednak mieć na uwadze to, że trzeba będzie nasz samochód – nawet wypożyczony – gdzieś zaparkować. Tak więc jak wygląda i ile kosztuje parkowanie w Miami?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Parkingi publiczne w Miami

Tak naprawdę wielu turystów będzie szukać parkingu, który jest darmowy. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że parking Miami to głównie miejsca płatne. Jeśli szukamy darmowego miejsca i chcemy pozostawić samochód na znacznie dłuższy okres czasu, to możemy w tej kwestii doświadczyć nie małych problemów. Parkingi publiczne Miami to najczęściej te, które są udostępniane przez obiekty handlowe jak np. galerie wielkopowierzchniowe. Jednak musimy mieć na uwadze to, że są to „parkingi dla kupujących”.

Mówiąc prościej, parking jest to miejsce parkingowe udostępnione jedynie na czas robienia zakupów i to przez określony czas – najczęściej 3 – 4 godziny. Po tym upływie, za nasz postój zostanie rozpoczęte naliczanie dodatkowej opłaty. Tego typu parkingi są również oferowane przez lokale gastronomiczne, jednak tylko dla gości danej restauracji. Jeśli więc szukamy sposobu na to, by nieco zaoszczędzić na parkingach w Miami, to ciekawym pomysłem może okazać się znalezienie obiektu noclegowego, który zaoferuje nam dostęp do danego parkingu już w cenie. Wówczas możemy cieszyć się faktycznie, całkowicie bezpłatnym miejscem parkingowym.

Parkingi strzeżone w Miami

Parkingi strzeżone Miami to zdecydowanie większość miejsc z jakich możemy skorzystać. Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, niż pozostawianie samochodu na ulicy lub w „szemranym” miejscu. Miami – parking strzeżony oferuje przede wszystkim o wiele wyższy standard. Zwykle są to miejsca nie tylko z szeregiem zamontowanych kamer, ale także zadaszone i z odpowiednimi szlabanami. Takie parkingi znajdują się w wielu punktach miasta – praktycznie na każdej dzielnicy, a nawet przy osiedlach mieszkaniowych. Pozostawienie na nich samochodu będzie kosztować nas nieco więcej, niż na parkingu niestrzeżonym. Jednak z doświadczeń mieszkańców, jasno można stwierdzić, że warto. Jednymi z większych parkingów strzeżonych w Miami są:

  • The Wharf Downtown Miami Parking;
  • Miami – Dade 140 West Flagler Building Parking Garage;
  • 1210 W 6th St Parking.

Na tych parkingach w Miami możemy więc bezpiecznie zaparkować nasz samochód, a nawet pozostawić go na znacznie dłuższy okres czasu. Będzie on tam po prostu wyjątkowo bezpieczny.

Widok na zaparkowane samochody, Miami, Floryda, licencja: shutterstock/By Kyle S Lo
Widok na zaparkowane samochody, Miami, Floryda, licencja: shutterstock/By Kyle S Lo

Parkowanie samochodu na ulicy

Jeśli zastanawiamy się, gdzie zaparkować w Miami, to z pewnością może skusić nas widok innych samochodów, które beztrosko pozostawione są przy ulicy. Warto jednak zachować czujność i nie dać się zwieść pozorom. Parkowanie samochodu przy ulicy jest oczywiście dozwolone w Miami, jednak o pomyłkę w tym wypadku nie jest trudno. Pamiętajmy więc, że nasze auto możemy bezpiecznie pozostawić jedynie przy miejscach, które są oznaczone białymi liniami. Co więcej, nie kuśmy losu myśląc, że tego typu miejsca parkingowe są całkowicie darmowe.

Na każdej ulicy znajdziemy bowiem automat, w którym należy uiścić naszą opłatę parkingową. Zasada jego działania jest bardzo prosta. Wpisujemy numery rejestracyjne pojazdu, a następnie dostajemy bilet. W momencie, kiedy decydujemy się odjechać z parkingu, wkładamy bilet ponownie do automatu, a następnie musimy dokonać odpowiedniej opłaty. Nie warto łudzić się, że uda się nam odjechać bez jakiejkolwiek zapłaty za postój. Automaty i policja sprawnie rejestruje to co się dziej na parkingach, więc nie warto narażać się na jakiekolwiek nieprzyjemności z tego powodu.

Miami – za co możesz dostać mandat

Nie da się ukryć, że policja na ulicach Miami jest jednym z częstszych widoków. Zwykle jednak poluje ona na „nieuczciwych kierowców”. Starają się oni uniknąć obywatelskiego obowiązku i tym samym parkować całkowicie za darmo. Jeśli więc my również zamierzamy uniknąć takiej opłaty, to możemy liczyć się z tym, że mandat pojawi się za wycieraczkami naszego samochodu. Dodatkowo możemy spodziewać się również wysokiego mandatu za parkowanie na miejscach, które oznaczone są niebieskimi liniami. Są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Podobnie przedstawia się sytuacja, jeśli zaparkujemy na miejscach wyznaczonych zielonymi liniami przez dłuższy okres czasu – a przynajmniej na więcej niż 15 minut. Za ten wybryk również możemy spodziewać się całkiem wysokiego mandatu od rzetelnej policji w Miami.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Metrorail Stations – metro w Miami

Praca na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz