Plaża Pensacola Beach

Tagi , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Pensacola, północno-zachodnia Floryda
  • Współrzędne geograficzne: 30°19’49.8″N 87°08’30.5″W
  • Długość: 83000 metrów
  • Aktywności: surfing, windsurfing, bieganie, nurkowanie, wędkowanie
  • Udogodnienia: parking, bary, restauracje, ratownicy

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaża Pensacola Beach to ponad 80 kilometrów białej wydmy znajdującej się na wyspie Santa Rosa, niedaleko miasta Pensacola. Białe piaski wydm spotykają się tutaj z turkusowym i krystalicznie czystym morzem Zatoki Meksykańskiej. Uroku plaży dodają wspaniałe zachody słońca oraz idealnie komponujące się z nimi molo.

The famous Pensacola Florida water tower
Słynna wieża ciśnień Pensacola Florida, licencja: shutterstock/By Timothy Comeaux

Wody zatoki Meksykańskiej stwarzają świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Gdy wieją odpowiednie wiatry na plaży roi się od surferów, natomiast w spokojny dzień plaża staje się rajem do błogiego wypoczynku i relaksowania się na białym i drobnym piasku. Plaża dzięki swojej lokalizacji zapewnia idealne warunki do odpoczynku od stresu i zgiełku miasta.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Pensacola Beach?

Plaża Pensacola Beach oddalona jest o 11 km od Pensacola – najdalej wysuniętego na zachód miasta Florydy, jednak aby się na nią dostać z miasta, należy pokonać trasę liczącą około 45 km. Podróż należy zacząć od drogi numer 10 w kierunku Avalon Beach, gdzie należy skręcić w prawo w drogę numer 281. Następnie należy jechać prosto, a po przejechaniu przez most należy skręcić w prawo w drogę numer 98 do Gulf Breeze. W Gulf Breeze należy skręcić w lewo w stronę mostu Pensacola Beach Toll Bridge, za którym znajduje się duży parking oraz główna część plaży z molo.

Atrakcje w okolicach plaży Pensacola Beach

Ze względu na zawiłą historię regionu Pensacola była przekazywana z rąk do rąk różnych władców oraz była świadkiem wielu bitew. Nic więc dziwnego, że najciekawsze zabytki stanowią budowle forteczne takie jak Barrancas Fort, Fort Pickens czy Warrington Fort, który obecnie pełni rolę muzeum. Jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy Pensacola jest również baza wojskowa lotnictwa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych oraz duże muzeum poświęcone tej jednostce – National Museum of Naval Aviation. Mimo militarnego charakteru obiektu muzeum powinno spodobać się również osobom niezainteresowanym tym tematem.

Pensacola, FL, USA September 15,  F A 18 Hornets Blue Angels are suspended over the Naval Air Museum in Pensacola, Florida
the Naval Air Museum in Pensacola, Florida, licencja: shutterstock/By James Kirkikis

Najlepsze hotele przy plaży Pensacola Beach

Margaritaville Beach Hotel

Czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy wspaniałej plaży Pensacola Beach, tuż przy jej najszerszej części oraz przy molo. Na jego terenie znajduje się m.in. basen, restauracja, bar i centrum fitness. Gościom zapewnia się wiele usług i udogodnień takich jak zaplecze do uprawiania sportów wodnych, leżaki i parasole plażowe oraz różnego rodzaju wieczorne animacje. W hotelu dominują jasne kolory, głównie białe i niebieskie, nawiązujące do morskiego charakteru obiektu i okolicy. Pokoje urządzono w klasycznym stylu, są jasne i przestronne, a także posiadają balkony z widokiem na zatokę.

Holiday Inn Resort Pensacola Beach

Ten trzygwiazdkowy hotel jest idealnym miejscem na rodzinny, budżetowy wyjazd na Florydę. Bezpośrednia lokalizacja przy ogromnej plaży sprawia, że o miejsce na złotym i drobnym piasku żaden gość nie musi się martwić. Na terenie obiektu znajdują się dwa baseny z kaskadą oraz leniwą rzeką, restauracja, bar przy basenie, a także centrum fitness. W sezonie letnim obsługa organizuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, w ofercie jest również opieka nad dziećmi. Pokoje są przestronne i jasne, urządzone w nowoczesnym stylu, a w ofercie są również duże, rodzinne apartamenty.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Plaża Cocoa Beach

Wyspa Sanibel – światowa stolica muszelek

Następny

Dodaj komentarz