Rajski Park Narodowy Dry Tortugas – możliwości zwiedzania i największe atrakcje

Tagi , , , , , , ,

Floryda kojarzy się przede wszystkim z pięknymi plażami, bardzo sprzyjającym klimatem, palmami i klimatami rodem z amerykańskich filmów. Wszystkie te skojarzenia są oczywiście słuszne. Nie zmienia to jednak faktu, że Floryda ma do zaoferowania znacznie więcej. Przyroda tego regionu to nie tylko palmy i piękne plaże. Najlepszym dowodem tego faktu jest Park Narodowy Dry Tortugas. To miejsce będzie głównym tematem tego artykułu. Przedstawione zostanie to, dlaczego warto zwiedzić ten park narodowy, jak do niego dojechać oraz inne informacje o możliwościach zwiedzania.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najważniejsze informacje o Dry Tortugas

Samo ustanowienie parku narodowego w tym miejscu nie jest przypadkowe. Składa się on z 7 niewielkich wysepek, które wyróżniają się swoją urodą nawet na tle innych zalanych ze wszystkich stron lądami Florydy. Park narodowy został w tym miejscu ustanowiony w 1992 roku. Ciekawym obiektem krajobrazu jest forteca pochodząca z 1846 roku. Nadaje to miejscu dodatkowego klimatu. Co jednak sprawia, że Dry Tortugas jest tak piękne? Podstawą urody tego miejsca są rajskie plaże. Turkusowa woda, przez którą doskonale widać dno i jasny kolor piasku to zaledwie fragment krajobrazu. Doskonałym dopełnieniem jest fauna, która odzwierciedla bogactwo życia w tym fragmencie Zatoki Meksykańskiej.

Park narodowy jako kwintesencja Florydy

Artykuł rozpoczęty został typowymi skojarzeniami związanymi z Florydą. Dry Tortugas jest kwintesencją tego rodzaju połączeń myślowych. Piękne plaże, imponujący kolor wody, bogate życie podwodne. Te aspekty sprawiają, że w parku narodowym możemy doświadczyć Florydę w swojej najczystszej postaci. Ponadto warto zwrócić uwagę, że miejsce nadal nie jest oblegane przez turystów tak bardzo, jak powinno to mieć miejsce, biorąc pod uwagę uroki tego parku narodowego. To wszystko sprawia, że inni ludzie nie przeszkodzą nam w chwilach kontemplacji. Koralowe wyspy możemy zwiedzać, korzystając z przejazdu promem. Jest to oczywiście najwygodniejsza forma, która pozwoli jeszcze bardziej chłonąć piękno świata podwodnego.

Dry Tortugas dla najambitniejszych turystów

Dry Tortugas jest miejscem dla najambitniejszych turystów. Nie należy ono do miejsc, które odwiedzane są przez każdą osobę, która swoją stopę postawi na Florydzie. Dodatkowo z racji wyspiarskiego położenia mamy do dyspozycji ograniczoną liczbę możliwych propozycji dotarcia. Jest to jednak często popełniany błąd. Dry Tortugas świetnie odwdzięcza się za poświęcony czas. Miejsce nadaje się do zwiedzania w zasadzie niezależnie od pory roku. Pamiętajmy, że w lecie trzeba przygotować się na wysokie temperatury. Na szczególną uwagę zasługują 3 wysepki, czyli Garden Key, Bush Key oraz Long Key. Pamiętajmy, że sam fort Jefferson jest doskonałym dopełnieniem krajobrazu i nadaje on również całości dodatkowy aspekt historyczny. Ostatecznie Dry Tortugas  zaspokoi zarówno miłośników raf koralowych i rajskich plaż, fanów życia podwodnego czy osób, które uwielbiają kontemplować w pięknych okolicznościach przyrody. Jak jednak dostać się w to miejsce?

Jak dostać się do parku narodowego Dry Tortugas?

Park narodowy położony jest wyspach, więc istnieją tylko dwie możliwości dotarcia do tego miejsca. Pierwszą opcją jest skorzystanie z promu. Jest to doskonały wybór ze względu na możliwość podziwiania przyrody z bardzo ciekawej perspektywy. Koszty tego rodzaju przeprawy nie są niskie, ale jednak dla zdecydowanej większości będą one warte swojej ceny. Musimy liczyć się z kosztem przekraczającym 150$ za osobę. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór niewielkiego samolotu. To rozwiązanie ma ogromną przewagę w stosunku do poprzedniego, ponieważ pozwala na dłuższy pobyt na wyspie. Niestety jest to również związane ze znacznie wyższymi kosztami, które zbliżają się do 500$. Którą opcję warto wybrać? Jeśli tylko mamy wystarczające zdolności finansowe, wybór samolotu wydaje się lepszym rozwiązaniem. Wybór promu również pozwoli nam jednak nacieszyć oczy urokami parku narodowego Dry Tortugas. Po prostu przyjemność będzie krótsza.

Aktywności, których warto spróbować, będąc w Dry Tortugas

Krystalicznie czyste wody Dry Tortugas idealnie nadają się na nurkowanie. Na szczęście rzeczywiście jest możliwość skorzystania z takiej atrakcji. Trudno odmówić sobie przyjemności bliższego eksplorowania świata raf koralowych i wielu okazów ryb. To jedna z największych atrakcji parku narodowego. Wspomnieliśmy już wcześniej o samym podziwianiu plaży i cieszenie się jej urokami. Wyspiarski charakter to jednak również wyjątkowość okolicznej przyrody. Nie tylko tej związanej bezpośrednio z życiem podwodnym. Miłośnicy ptaków również powinni być zachwyceni po pobycie w tym miejscu.

Podsumowanie

Dry Tortugas to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych parków narodowych na świecie. Rajskie plaże tego miejsca należą do tych, które zostają w pamięci na zawsze. Sprawiają wrażenie wyciągniętych prosto z jakiejś bajki. Będąc na Florydzie, trudno jest zrezygnować z takiej przyjemności. Ponadto możliwość nurkowania i obserwacji z bliska rafy koralowej oraz całego świata podwodnego to wyjątkowa okazja, z której warto skorzystać przynajmniej raz w życiu.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Miami jakiego nie znacie – największe atrakcje wschodniego wybrzeża Florydy

Everglades Alligator Farm na Florydzie – wycieczka specjalną łodzią

Następny

Dodaj komentarz