Sieć dróg i autostrad na Florydzie — dowiedz się, jak przemieszczać się między miastami

Tagi , , , , , ,

Floryda to jeden z najbardziej barwnych i dynamicznych stanów w USA zwykle jest marzeniem wielu turystów. To właśnie tam, tak chętnie kierują oni swoje kroki, a wynika to przede wszystkim z faktu, że to właśnie na Florydzie występuje największe zróżnicowanie zarówno pod względem fauny i flory, jak i kultury czy też architektury. Wielu turystów decyduje się więc spędzić tam znacznie dłuższe wakacje, a miesięczne lub dwumiesięczne wycieczki cieszą się obecnie największą popularnością. Przyjmuje się, że jest to całkowicie wystarczający okres na to, by poznać wszystkie najważniejsze miejsca tego malowniczego półwyspu. Niemniej jednak całe Stany Zjednoczone są świetnie znane z tego, że pomiędzy konkretnymi miejscowościami występują ogromne odległości. Jako lekarstwo na to, Floryda postanowiła zadbać o swoją infrastrukturę drogową i świetnie rozwinęła zarówno sieć dróg i autostrad. Tak więc, jak poruszać się pomiędzy największymi miastami Florydy i jakie są dostępne tam autostrady? Poznaj sieć dróg i autostrad na Florydzie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sieć dróg i autostrad na Florydzie – autostrady

Półwysep Floryda można powiedzieć, że jest idealnie przygotowany dla wszystkich kierowców, którzy lubią pokonywać dość dalekie trasy. Nie da się ukryć, że sieć autostrad jest świetnie rozbudowana, a drogi nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości co do ich stanu.

U.S. Route 1

Jest to chyba jedna z najważniejszych autostrad w całych Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę biegnie ona nie tylko przez Florydę, ale również wzdłuż całego wschodniego wybrzeża kraju. Ustanowiona została ona w 1926 roku, a jej długość wynosi 3813 kilometrów. Swój początek U.S. Route 1 ma w Key West, czyli na niewielkiej wysepce w archipelagu Florida Keys. Co ciekawe, koniec autostrady wypada w miasteczku Fort Kent na północnym krańcu stanu Maine, blisko granicy z Kanadą. Autostrada ta biegnie obok innej, autostrady międzystanowej oznaczoną numerem 95. U.S. Route 1 łączy jednak w kilka największych miast wschodniego wybrzeża na czele z Miami.

Autostrada Międzystanowa nr. 95

To kolejna z autostrad na Florydzie, która podobnie jak poprzednia biegnie wzdłuż wschodniego wybrzeża. Liczy sobie ona 3101 kilometrów, a początek tej autostrady znajduje się przy węźle drogowym w Miami na Florydzie, gdzie przebiega również wspomniana już autostrada U.S Route 1. Podobnie również autostrada ta kończy się w stanie Maine, praktycznie przy samej granicy z Kanadą. Łączy ona ze sobą największe miasta na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych jak np. Nowy Jork, Filadelfia, Batimore, Waszyngton i oczywiście Miami. Co więcej, z autostrady istnieje wiele możliwości zjazdowych, które prowadzą prosto na obwodnice innych, nieco mniejszych miasteczek. Warto zaznaczyć, że na kilku odcinkach autostrada ta jest płatna. Jest to również szósta, najdłuższa autostrada w całych Stanach Zjednoczonych.

Autostrada Międzystanowa nr. 75

To typowa autostrada o kierunku północ-południe, która łączy półwysep Floryda ze stanem Michigan. Autostrada ta mierzy sobie równo 3000 kilometrów i leżą przy niej najważniejsze miasta takie jak: Miami, Tampa, Atlanta, Chattanooga, Ciccinati i Detroit na północy. Autostrada ta, podobnie jak poprzednia autostrada nr 95 na kilku odcinkach jest płatna.

Autostrady na Florydzie oczywiście mieszczą się w zakresie odcinków płatnych. Co za tym idzie, podróżni zobowiązani są do każdorazowego uiszczenia opłaty, jeśli zamierzają przez te autostrady przejeżdżać. Niemniej jednak istnieje kilka dogodnych systemów płatności, a także możliwość wykupienia karnetu na dany pojazd.

Komunikacja drogowa na Florydzie- jak dojechać do największych miast Florydy?

Oczywiście nie zakładamy, że każdy turysta po przyjeździe na Florydę uda się do komisu po to, by kupić samochód. Niemniej jednak warto go z pewnością wypożyczyć, gdyż chcąc zwiedzać ten malowniczy półwysep, jest to najwygodniejszy i najtańszy środek transportu. Oczywiście wynajem samochodu na Florydzie cena i inne formalności są ściśle uzależnione od danej wypożyczalni, których oczywiście na półwyspie znajduje się pod dostatkiem.

Największą popularnością cieszy się usługa Orlando wynajem samochodu, oraz Miami wynajem samochodu. Niemniej jednak można nawet skusić się na tego typu usługę w innych miastach np. Tampa- wynajem samochodu. Z wypożyczeniem auta dopasowanego do naszych możliwości budżetowych i naszych indywidualnych preferencji z pewnością nie będzie najmniejszego problemu.

Trasy Miami

Warto jednak wiedzieć, jak wygląda komunikacja drogowa na Florydzie i jak można dojechać do jej największych miast. Sieć i infrastruktura drogowa są oczywiście świetnie rozwinięte. Kierowcy więc nie powinni mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej trasy, gdyż wszystkie są świetnie oznaczone. Jak jednak można dostać się do największych miast na Florydzie? Otóż przyjmijmy, że punktem wyjazdowym jest Miami.

  • trasa Orlando- Miami i odwrotnie- trasa ta mierzy sobie 235 mil i zajmie podróżnym około 3,5 godziny by można było ją bezpiecznie pokonać. Trasa prowadzi przez słynną drogę Florida Turnpike, która jest całkowicie bezpłatna. Oczywiście do Orlando można dostać się również drogą numer 98, która jest jednak nieco dłuższa, a także płatna na niektórych odcinkach. Trasa jednak jest niezwykle przyjemna i miejscami biegnie wzdłuż wschodniego wybrzeża, więc można dodatkowo nacieszyć oczy pięknymi widokami.
  • trasa Miami- Tampa i odwrotnie – trasa z Miami do Tampa jest trasą nieco dłuższą i z pewnością bardziej wymagającą. Na szczęście wiedzie ona przez Autostradę Międzystanową numer 75. Jest to typowa trasa wschód- zachód i liczy sobie ona 280 mil. Kierowcom potrzeba będzie około 4-5 godzin na jej przejechanie. Niemniej podróż autostradą międzystanową daje niesamowite możliwości podziwiania zachodniego wybrzeża Florydy, szczególnie gdy będziemy zbliżać się już do Tampa.

Sieć dróg i autostrad na Florydzie – co warto wiedzieć

Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie samochodu na Florydzie, to z pewnością będzie to rozwiązanie o wiele wygodniejsze, a jednocześnie bardziej ekonomiczne niż korzystanie z innych środków komunikacji zbiorowej. Ceny wynajmu auta nawet w największych metropoliach półwyspu nie są zbyt wysokie i można śmiało powiedzieć, że jest to rozwiązanie na każdą kieszeń. Warto jednak przygotować się na to, że podróże autostradami rzadko kiedy obfitują w jakiekolwiek atrakcje. Zwykle są to drogi umiejscowione poza miastami, przecinające malownicze stepy.

Co więcej, jeszcze przed wypożyczeniem auta warto zapoznać się z opłatami i systemami do opłat. Za niektóre odcinki autostrad na Florydzie musimy zapłacić. Kary za nieopłacenie przejazdu są wysokie. Nie warto narażać się więc na kolosalnie wysokie mandaty, biorąc pod uwagę fakt, że opłaty za przejazd są naprawdę symboliczne i z pewnością nie będą stanowiły ogromnego obciążenia dla naszego budżetu. Zwiedzanie Florydy wypożyczonym samochodem zapewni podróżnym przede wszystkim komfort i ogromną niezależność, więc warto się na to zdecydować, by móc w pełni cieszyć się swoim „Florida Dream”.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Disney World i parki rozrywki na Florydzie

Bezpieczeństwo na Florydzie- podróżuj z głową!

Następny

Dodaj komentarz