Ślub w Miami – jak go zorganizować?

, Tagi , , , ,

Ślub za granicami Polski w gorącym Miami na piaszczystej plaży jest marzeniem niejednej pary. Jak więc zatem zorganizować ślub na plaży w Miami, który w niczym nie będzie przypominał tradycyjnego obrazu polskiego wesela ? 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ślub na plaży – marzenie narzeczonych

Ślub na plaży podczas zachodu słońca przywodzi na myśl sceny jak z filmu czy bajki. Będzie to idealne miejsce dla miłośników wody, morza i oceanów. Spełnianie marzeń jednak także potrafi kosztować. Młoda para organizująca ceremonię na plaży powinna mieć na względzie fakt dodatkowej opłaty sięgającej nawet 1000 zł, którą należy uiścić właściwemu urzędowi stanu cywilnego, w zależności od tego w jakiej destynacji będą miały miejsce zaślubiny. Kolejnym ważnym aspektem ślubu w plenerze jest opłata za dzierżawę plaży. W celu opłaty należy zasięgnąć informacji, kto jest właścicielem fragmentu plaży, który nas interesuje.


Właścicielem może być urząd gminy/miasta, hotel jak również osoba prywatna. Cena dzierżawy wynosi około 500 zł aczkolwiek zdarza się, że np. hotel zgadza się udostępnić fragment plaży za darmo. 

Do kosztów ślubu należy także doliczyć koszt zakwaterowania oraz wyżywienia gości. Nietaktem byłoby zaprosić ich na zagraniczny ślub bez zapewnienia im miejsca do spania. Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów tego przedsięwzięcia, warto rozważyć ślub poza sezonem, gdzie ceny zakwaterowania są niższe. 

Ślub na plaży może łączyć w sobie nie tylko akt zawarcia małżeństwa ale także podróż poślubną, dzięki czemu po zakończonej ceremonii z powodzeniem można zorganizować sesję ślubną. Sesja zdjęciowa na plaży nie tylko będzie czymś niestandardowym co dodatkowo utkwi w pamięci gościom i nowożeńcom, ale także stanowić będą wyjątkową pamiątką. 

Ślub w USA, a polskie prawo

Ślub w USA  wiąże się także z innymi formalnościami. Kiedy miejsce, w którym ma się odbyć ceremonia i formalności zostaną dokonane, należy zgłosić się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych aby zasięgnąć informacji odnośnie dokumentów, które trzeba ze sobą mieć aby zawarty związek małżeński był obowiązujący i ważny na terenie Polski.

Obowiązkiem młodej pary jest także konieczność powiadomienia stosowanego konsulatu o fakcie chęci wzięcia ślubu za granicą. Taką informację należy zgłosić co najmniej na 2 miesiące przed planowanym dniem zaślubin. Lwią część formalności można załatwić na terenie naszego kraju. Do formalności należą między innymi pozyskanie orzeczenia o zdolności prawnej umożliwiającej zawarcie związku małżeńskiego za granicą. Takie zaświadczenie należy posiadać także w języku kraju, w którym ma się odbyć ceremonia. Aby takie tłumaczenie było ważne translacji powinien dokonać tłumacz przysięgły.

Istotną kwestią jest to, że ceremonii zaślubin udzielić może tylko polski konsul bądź miejscowy urzędnik stanu cywilnego, a po powrocie do polski należy powiadomić urząd stanu cywilnego oraz przekazać oryginał aktu małżeństwa i jego tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego. 
Jeśli planowany jest tzw. ślub humanistyczny, nie ma konieczności dopełniania jakichkolwiek formalności. W takim przypadku najważniejszą kwestią jest wybranie osoby, która przeprowadzi całą ceremonię. 

Ślub w na plaży w Miami – organizacja

Bez względu na to czy ślub na plaży będzie miał miejsce w naszym kraju czy też poza jego granicami, ważne jest aby poinformować gości o tym w jakich okolicznościach przyrody będzie odbywać się ceremonia zaślubin. Jest to szczególnie ważne w kontekście tego, aby bliscy pary młodej mieli okazję odpowiednio się przygotować.

Z racji faktu, iż ślub będzie się odbywał na otwartej przestrzeni warto jest zadbać o różnego rodzaju udogodnienia, które w przypadku niekorzystnej pogody, uratują ceremonię. Jednym z takich rozwiązań może być wynajęcie specjalnie udekorowanych namiotów bądź altanek, do których prowadzić będą rozłożone podesty, które zapobiegną konieczności chodzenia po mokrym piasku, który może zabrudzić ubrania. Wiele par młodych chcących pobrać się na plaży podejmuje decyzję o wynajęciu patio w najbliższym przymorskim hotelu. 


Niemniej ważnym aspektem ślubu w Miami na plaży jest dobranie odpowiedniego stroju. Biorąc ślub w piaszczystym plenerze w takiej lokalizacji jak Miami, która słynie z gorącego klimatu, warto mieć na uwadze , iż najlepszym wyborem będzie ubranie uszyte z naturalnych oddychających materiałów, a także (z racji zmieniającej się pogody i możliwego mroźnego wiatru) trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą wierzchniego odzienia. Dobrze jest także postawić na krótszą suknię ślubną, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że w kontakcie z piaskiem zabrudzi się bądź zniszczy. Wiele obaw towarzyszy również wyborowi butów na to wydarzenie. Nie ma sensu wybierać butów na wysokim obcasie ze zdobieniami. Piasek może zniszczyć buty, jak również chodzenie w butów na podwyższeniu po piasku może być niebezpieczne.

Ślub w Miami i jego organizacja nie jest najłatwiejszą sprawą i może stanowić nie lada wyzwanie, jednak dla tego jednego, wyjątkowego dnia warto się trochę wysilić. Z pewnością wspomnienia towarzyszące ceremonii oraz piękne zdjęcia z sesji ślubnej z bliskimi będą piękną pamiątką. 

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Dlaczego musisz zwiedzić Gainesville?

Stany sąsiadujące z Florydą

Następny

Dodaj komentarz