Spędź dzień pełen wrażeń w Busch Gardens Tampa Bay

Tagi , , , ,

Busch Gardens Tampa Bay to prywatny ogród zoologiczny i park rozrywki otwarty w 1959 roku przez Anheuser-Busch, Inc. w Tampa, na Florydzie. W parku o powierzchni około 135 hektarów żyje ponad 2700 zwierząt. Spędzasz wakacje w Tampa na Florydzie z dziećmi i zastanawiasz się czy warto zobaczyć Busch Gardens Tampa Bay? W artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i zachęcić Cię do odwiedzenia tego miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co musisz wiedzieć o parku Busch Gardens Tampa Bay?

Busch Gardens Tampa Bay to park rozrywki dla zwierząt o powierzchni 135 ha, który znajduje się w Tampa, na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Park, którego właścicielem i operatorem jest United Parks & Resorts, został otwarty 1 czerwca 1959 roku. Roczna frekwencja odwiedzających park przekracza zwykle 4 miliony osób i często zajmuje on drugie miejsce wśród parków United Parks & Resorts, tuż za SeaWorld Orlando.

Łącząc w sobie najwyższej klasy zoo i atrakcje, Busch Gardens Tampa Bay to miejsce idealne na dobrą zabawę. Atrakcje parku rozrywki obejmują legendarne kolejki górskie, takie jak Cheetah Hunt, Montu czy Iron Gwazi, rozrywki dla dzieci, takie jak te na Safari of Fun z Ulicy Sezamkowej oraz atrakcje rodzinne, w tym „mokrą wyprawę” na Congo River Rapids. Ale to tylko niektóre z atrakcji w Busch Gardens Tampa Bay.

Zoo Buscha to również bardzo ciekawe miejsce, w którym możesz zobaczyć, od operacji po rutynową opiekę nad wszelkiego rodzaju zwierzętami w Animal Care Center. Ponadto możesz przytulić się do niesamowicie uroczych, nigdy nie spieszących się leniwców i odwiedzić rozległą równinę Serengeti, w której żyją swobodnie wędrujące stada żyraf, zebr, antylop i strusi. Na uwagę zasługują także pokazy takie jak na przykład: Turn It Up! czy sztucznych ogni.

Jak dojechać do Busch Gardens Tampa Bay?

 Aby dojechać do Busch Gardens Tampa Bay najlepiej wpisać w nawigację adres: 10165 N McKinley Dr, Tampa, FL 33612.

Z północy

Jedź na POŁUDNIE drogą I-75 do zjazdu #265 na FOWLER AVENUE. Zjazd ten jest również zjazdem prowadzącym w kierunku Uniwersytetu Południowej Florydy. Skręć w prawo i jedź dalej na zachód Fowler Avenue do McKinley Drive. Jedź na południe McKinley do parkingu i głównego wejścia do parku.

Z południa

Podróżuj na PÓŁNOC drogą I-75, mijając skrzyżowanie z I-4, do zjazdu FOWLER AVENUE #265.

Z Orlando

Jedź na ZACHÓD drogą I-4 do I-75. Jedź na PÓŁNOC drogą I-75 do zjazdu FOWLER AVENUE #265.

Z Petersburga

Podróżuj na PÓŁNOC drogą I-275 do zjazdu FOWLER AVENUE. (Zjazd nr 51, zjazd nr 34) Skręć na wschód (w prawo) w Fowler Avenue i przejedź około 4 km do McKinley Drive. Skręć w prawo w McKinley i jedź prosto do głównego wjazdu na parking.

Zwiedzanie Busch Gardens Tampa Bay

Godziny otwarcia Busch Gardens Tampa różnią się w zależności od dnia. Busch Gardens Tampa Bay otwarte jest codziennie w godzinach 10:00 -18:00 (poniedziałek – piątek), 10:00-22:00 (sobota) i 10:00 – 21:00 (niedziela). W święta godziny te mogą ulec zmianie.

Busch Gardens rozpoczęło swoją działalność jako centrum rekreacyjne przy browarze w Tampie, oferując tropikalne ogrody z egzotycznymi ptakami i zwierzętami. Natomiast w 1965 roku zainaugurowano wystawę Serengeti Plain, na której setki afrykańskich zwierząt wędrowały swobodnie w odtworzonym siedlisku. Tak rozpoczęła się historia tego wyjątkowego miejsca.

Podczas zwiedzania warto zobaczyć siedlisko goryli i szympansów, ogrody pełne śpiewających ptaków, replikę wykopalisk grobowca egipskiego króla Tutanchamona, wystawę orchidei oraz siedliska zwierząt takich jak tygrysy, guźce, orangutany, słonie, krokodyle i żółwie. Możesz także wybrać się na wycieczkę safari, aby zobaczyć zwierzęta, w tym lwy, hipopotamy, żyrafy i zebry. Busch Gardens oferuje również kolejki górskie, przejażdżki wodne, pokazy i inne atrakcje dla osób w każdym wieku.

Do dyspozycji Gości jest wiele kolejek górskich, w tym Dive Coaster o nazwie SheiKra, „rodzinna” kolejka górska o nazwie Cheetah Hunt oraz kolejka o nazwie Tigris. Na uwagę zasługują także drewniano-stalowa hybrydowa kolejka górska o nazwie Iron Gwazi, Falcon’s Fury (druga najwyższa wolnostojąca wieża zrzutowa w Ameryce Północnej i jedna z niewielu, która się przechyla oraz Montu, która w momencie otwarcia była najwyższą i najszybszą odwróconą kolejką górską na świecie. Poza tym, w  parku Busch Gardens Tampa Bay znajduje się również kilka atrakcji przeznaczonych dla dzieci poniżej dziewiątego roku życia, a także dwie przejażdżki wodne – spływ rzeką i klasyczna kolejka górska.

Ceny biletów

Bilety najlepiej kupić online z większym wyprzedzeniem, ponieważ Busch Gardens Tampa Bay cieszy się dużą popularnością, szczególnie w weekendy. Godziny otwarcia Busch Gardens Tampa różnią się w zależności od dnia. Do wyboru masz kilka rodzajów biletów, takich jak na przykład:

Single-Day Ticket

  • Bilet wstępu (wiek 3+) – 89,99 USD
  • Bilet wstępu + całodzienne wyżywienie (od 3 lat) – 129,99 USD

Fun Card – Unlimited Visits in 2024!

  • Busch Gardens – 99,99 USD
  • Busch Gardens + Adventure Island – 149.99 USD

Two-Day, Two Park Ticket

  • Bilet wstępu (wiek 3+) – 139,99 USD
  • Bilet wstępu + całodzienne wyżywienie (od 3 lat) – 194,99 USD

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Wejdź do Świata WonderWorks Orlando

Wycieczka do Frost Museum of Science i Planetarium

Następny

Dodaj komentarz