Środki transportu na Florydzie – czym jeżdżą lokalsi?

Tagi , , , ,

Floryda to jeden z tych stanów w USA, który z roku na rok przyciąga coraz to więcej turystów. Głównie wynika to z faktu, że panuje tam ogromna różnorodność i co najważniejsze także i gorący klimat. Mieszkańcy Florydy już na dobre przyzwyczaili się do tego, że ulice Miami czy innych, mniejszych miast przepełnione są turystami i przyjezdnymi, którzy chcą wtopić się atmosferę i poznać ich zwyczaje. Można również śmiało stwierdzić, że na Florydzie przyciąga dosłownie wszystko i wszystko jest fascynujące. Najbardziej zachwyca jednak sposób, w jaki cała Floryda zorganizowana jest pod względem komunikacyjnym. Lokalsi bowiem na brak środków transportu nie mogą narzekać. Jednak które z nich są najpopularniejsze?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czym podróżować po Florydzie?

Floryda to stan o pokaźnej powierzchni, wobec tego turyści zwykle nie decydują się na jego dogłębne eksplorowanie. Zwykle odwiedzamy miasta, które mają nam wiele do zaoferowania jak np. Miami, Orlando czy Tampa. Wobec tego czy możemy w ogóle po Florydzie się poruszać i jaki środek transportu wybrać? Powiedzmy sobie szczerze, że transport publiczny Miami jak i transport na Florydzie jest świetnie rozwinięty, a podróżni z pewnością nie będą mogli na to narzekać.

Środki transportu na Florydzie

  • taksówki na Florydzie są dość popularnym środkiem transportu, jednak z pewnością nie będą one dla turystów najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się, że Miami Taxi cena może nas nieco zniechęcić do zaplanowania sobie podróży w ten właśnie sposób. Taksówki dla przeciętnego Europejczyka są wyjątkowo drogie, a dodatkowo panuje również zwyczaj zostawiania kierowcom napiwków w wysokości około 15% całkowitej sumy przejazdu. Z pewnością nie jest to wyjątkowo ekonomiczny sposób na podróżowanie po Florydzie.
  • wynajem samochodów Miami to jedna z popularniejszych usług w mieście. Wypożyczalni tak naprawdę nie brakuje, sami podróżni mogą cieszyć się dość przystępną ceną. Warto jednak pamiętać, że samochód odbieramy zatankowany, a także zatankowany musimy go oddać. Ceny paliwa są dość drogie, wobec tego wynajem samochodów Floryda również nie będzie zbyt ekonomicznym rozwiązaniem.
  • Floryda transport publiczny – autobusy to chyba jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najtańszych środków transportu z jakiego możemy skorzystać na Florydzie. Okazuje się również, że chętnie korzystają z niego lokalni mieszkańcy. Zwykle za pojedynczy bilet trzeba będzie zapłacić około 1,5 dolara, co z pewnością nie jest wyjątkowo wygórowaną ceną. Najpopularniejsze autobusy firmy Greyhound kursują dodatkowo pomiędzy wszystkimi, ważnymi ośrodkami miejskimi na Florydzie i w całych Stanach Zjednoczonych. Co więcej, planując dłuższe podróże można wyposażyć się w bilet ważny 4, 7, 15 lub nawet i 30 dni.
MIAMI BEACH, USA: Miami Trolley bezpłatny transport publiczny na Avenue. Śródmieście miasta Miami, USA, licencja: shutterstock/Autor Tverdokhlib
MIAMI BEACH, USA: Miami Trolley bezpłatny transport publiczny na Avenue. Śródmieście miasta Miami, USA, licencja: shutterstock/Autor Tverdokhlib

Powyższe środki transportu są oczywiście dominujące. Niemniej jednak z uwagi na to, że wynajem samochodów Floryda jest dość drogi, a dodatkowo w miastach, w godzinach szczytu występują gigantyczne korki, ten środek transportu jest wykorzystywany niezwykle rzadko. Mieszkańcy z kolei decydują się na korzystanie z rowerów lub z elektrycznej hulajnogi. Jest to sposób na poruszanie się po Florydzie ekonomicznie i ekologicznie.

Jak podróżują mieszkańcy Florydy?

Choć wydawać by się mogło, że na Florydzie, a w szczególności w Miami aż roi się od samochodów, to trzeba sobie powiedzieć, że dla lokalsów nie jest to priorytetowy środek transportu. Okazuje się bowiem, że doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że zarówno w godzinach porannych- między 7 a 9, a także w godzinach popołudniowych tj. między 15 a 18, miasta na Florydzie są praktycznie nieprzejezdne. Tłumy osób wracają bowiem z pracy do domu lub do tej pracy się wybierają. Miasta więc stoją w gigantycznych korkach, a samochody spalają hektolitry drogiego paliwa. Wobec tego mieszkańcy Florydy decydują się coraz chętniej przesiadają się na rowery lub nawet na elektryczne hulajnogi.

Rowerem po Florydzie można podróżować do woli, a przede wszystkim nie narażać się na wysokie koszty. Hulajnogi elektryczne z kolei dla mieszkańców są nie tylko środkiem transportu, ale przede wszystkim także jedną z większych rozrywek. Choć Floryda autobusy są świetnie zorganizowane i dojeżdżają wszędzie, to jednak mieszkańcy Miami i innych miast cenią sobie aktywność fizyczną i o wiele chętniej wybierają jazdę na rowerze!

Metromover w Miami

Metromover w Miami to również jeden z popularniejszych środków transportu w Miami. Jest to automatyczna kolej. Jest to jednocześnie jedna z lepszych alternatyw dla wszystkich tych osób, które nie chcą korzystać z popularnych środków transportu. Metromover w Miami to jedna z trzech linii kolejowych w hrabstwie Miami-Dade i choć jest to najmniejsza linia kolejowa, to jednak jest on wyjątkowo wygodna i wydajna. Obejmuje ona trzy trasy i będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poruszać się w okolicy Downtown.

Co więcej, Metromover w Miami jest kolejką bezpłatną, co z pewnością przekona do niej znacznie więcej osób. Nie trzeba więc kupować ani biletów ani karnetów i można po prostu cieszyć się podróżą.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Panama City na Florydzie zwiedzanie

Wycieczka z Florydy na Bahamy

Następny

Dodaj komentarz