Stany sąsiadujące z Florydą

Tagi ,

Floryda z całą pewnością jest jednym z najgorętszych stanów w USA. Nie da się ukryć, że znana jest z tego, że nawet święta Bożego Narodzenia mieszkańcy spędzają tam na plażach i w pełnym słońcu. Jednocześnie Floryda jest również jednym z tych miejsc w USA, które zaskarbiło sobie niezrównaną popularność wśród wszystkich turystów. Nie da się bowiem ukryć, że stan Alabama czy stan Missisipi nie mają tyle do zaoferowania co sama Floryda. Znajdziemy tam nie tylko piękne plaże, ale także i cały szereg różnorodnych zabytków i ciekawych miast. Warto jednak zauważyć, że stany sąsiadujące ze wspomnianą już Florydą również mają nam niezwykle wiele do zaoferowania. Wobec tego koniecznie musimy się dowiedzieć, jakie stany sąsiadują z Florydą i jakie są w nich najciekawsze miasta do zwiedzenia?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakie stany sąsiadują z Florydą?

Wiele osób z pewnością zdaje sobie sprawę z tego gdzie znajduje się Luizjana czy Karolina Południowa. Jednocześnie choć dosłownie każdy z nas uwielbia Florydę, to jednak w wyobraźni jawi się nam ona nieco jako „bezdomny” półwysep. Faktycznie, stan jakim jest Floryda nie ma zbyt wielu sąsiadów. Wynika to głównie z jego położenia, gdyż znajduje się on bezpośrednio nad Zatoką Meksykańską z jednej strony i nad Oceanem Atlantyckim z drugiej strony. Z tego też powodu, Floryda graniczy jedynie z dwoma stanami – jest to stan Georgia oraz stan Alabama.

Granice te są dość krótkie, więc nie ma co się dziwić, że jeśli chodzi o sąsiadów Florydy, to wiele osób ma problem z ich wymienieniem. Warto jednak mieć na uwadze to, że nawet jeśli wybieramy się na nasze wymarzone, amerykańskie wakacje na Florydę, to wcale nie musimy się w niej – w przysłowiowym tego słowa znaczeniu – zamykać. Z Florydy do Georgii jest tylko kilka godzin drogi, a może być to dla nas jedna z najpiękniejszych przygód w życiu. Wobec tego, jeśli Floryda zwiedzanie mamy już za sobą, zdecydujmy się na niewielką podróż do dwóch, sąsiednich stanów. Możemy się tam udać zarówno komunikacją miejską, ale także i wypożyczonym samochodem – możliwości z całą pewnością nam nie zabraknie!

Sąsiedzi Florydy – co warto zwiedzić?

Wiemy już, że sam stan Floryda nie może pochwalić się spektakularną ilością „sąsiadów”. Z praktycznie trzech stron oblewają Florydę wody Oceanu Atlantyckiego, a także Zatoki Meksykańskiej. Wobec tego stan ten może pochwalić się tylko granicą na północy ze stanem Georgia oraz ze stanem Alabama. Jednocześnie możemy się zastanawiać, czy faktycznie warto się wybrać na city break, a nawet na kilkudniową wycieczkę od sąsiadujących stanów. Otóż śmiało można sobie powiedzieć, że nie warto – spędzając wakacje w USA – ograniczyć się tylko i wyłącznie do Florydy.

Sąsiadujące stany to tylko kilka godzin w podróży, a możemy zafundować sobie prawdziwą zmianę klimatu i środowiska. Co więcej, warto mieć na uwadze również to, że stany sąsiadujące z Florydą oferują nam całkiem inną architekturę, a często także i odmienne zwyczaje. Wobec tego warto dać sobie szansę na to, by chociażby wybrać się do Nowego Orleanu, które jest miastem bluesa, czy do Burnswicku.

W okolicy samej Florydy istnieje też wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody, do których również warto się wybrać. Wrażenie z takiej objazdowej wycieczki po Florydzie i jej okolicach może być dla nas jednym z piękniejszych doświadczeń. Z uwagi na to, że nie tak często wybieramy się do USA, warto wykorzystać potencjał naszej wycieczki do absolutnego maksimum.

Najciekawsze miasta niedaleko Florydy

Nie da się ukryć, że miasta na Florydzie potrafią wciągnąć nas bez reszty. Są one piękne i praktycznie nigdy nie zasypiają. Często się więc mówi, że Floryda potrafi wciągnąć nas bez pamięci. Jednak w sąsiadujących z nią stanach, również znajdziemy kilka, wyjątkowo ciekawych miejscowości. Które z nich warto odwiedzić? Otóż:

  • Savannah – to bez wątpienia jedno z najlepiej rozpoznawalnych miast w stanie Georgia. Jest to również największy port morski i miasto, które ma do zaoferowania wiele zabytków. Z pewnością na samym wstępie warto skierować swoje kroki do śródmieścia, które zachwyci nas swoją nietuzinkową architekturą!
  • Nowy Orlean – miasto to znane jest jako kolebka bluesa, a jednocześnie jedna z największych metropolii stanu Luizjana. Faktem jest, że nie jest to sąsiad Florydy, jednak bez wątpienia taka podróż nie będzie dla nas zbyt męcząca. Nowy Orlean zachwycił już nie jednego.
  • Brunswick – to jedno z mniejszych, jednak wyjątkowo urokliwych miast w stanie Georgia. Z pewnością więc warto zdecydować się na jego odwiedzenie.
  • Valdosta – to miasteczko również znajduje się w stanie Georgia i z całą pewnością zachwyci nas tysiącem zabytków i swoją nietuzinkową architekturą.
  • Mobile – to jedno z większych i piękniejszych miast w stanie Alabama. Warto się tam wybrać i nacieszyć oczy wyątkową architekturą i nietuzinkowością tego miasta.

Jak więc widać, okolice Florydy również są niezwykle ciekawe. Jeśli więc mamy czas i chęci, można wybrać się na krótką wycieczkę, dzięki której doświadczymy o wiele więcej, niż nam się może wydawać.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Ślub w Miami – jak go zorganizować?

Aplikacje przydatne w trakcie wakacji na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz