Surfowanie na Florydzie – gdzie i jak zacząć?

Tagi , , , , , ,

Stan Floryda jest jednym z najmocniej nasłonecznionych miejsc w Stanach Zjednoczony. Nic dziwnego więc, że każdego roku jest licznie odwiedzany przez turystów. Pokochali oni niesamowite plaże znajdujące się nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego oraz Zatoki Meksykańskiej. Jeżeli ktoś nie lubi spędzać zimy w Polsce może się wybrać do ciągle żyjącego i upalnego Miami. Takie okoliczności sprzyjają uprawianiu sportu. Jednym z najpopularniejszych letnich i wodnych sportów jest surfing. Sprawdź, dlaczego Surfowanie na Florydzie jest takie ekscytujące!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Surfowanie – czy to sport dla mnie?

Rozpoczynając przygodę z surfowaniem warto zadać sobie pytanie – czy to na pewno dla mnie? Jest to sport wymagający i potrzebna jest odwaga, aby rozpocząć jego trenowanie. Woda jest bardzo niebezpiecznym żywiołem, który może pozbawić życia nie tylko amatorów, ale także osoby mające wieloletnie doświadczenie.

Surfing będzie idealnym sportem dla osób, które:

 • kochają mocne wyzwania,
 • mają pozytywne nastawienie,
 • lubią uczyć się nowych rzeczy,
 • mają dobrą kondycję,
 • mają dobrze wytrenowane mięśnie rąk i nóg,
 • potrafią pływać,
 • łatwo się nie poddają,
 • chcą się nauczyć pokory,
 • chcą nauczyć się samodyscypliny i samozaparcia,
 • chcą poprawić kształt swojej sylwetki,
 • chcą poprawić humor i samopoczucie,
 • chcą wykształtować swój mocny charakter.

W Polsce istnieje wiele miejsc, w których można kształtować swoje umiejętności w tej dyscyplinie sporty. Jednak fale występujące na Oceanie Atlantyckim wynoszą naukę surfowania zupełnie na inne tory a trenowanie w słonecznym Miami, które dla wielu wydawało się nieosiągalnym marzeniem, może stać się rzeczywistością.

Surf dziewczyna na desce surfingowej. Kobieta w oceanie podczas surfingu.
Surf dziewczyna na desce surfingowej. Kobieta w oceanie podczas surfingu. licencja: shutterstock/By ArtemFirsov

Jak zacząć surfować?

Atrakcje na Florydzie mogą być różnorodne, ale jednym z ulubionych sportów jest surfing. Polega on na jeżdżeniu po falach na specjalnie do tego przystosowanych deskach. Pierwsze informacje na temat tego sportu pojawiły się w spisanym przez Jamesa Cooka słynnym dzienniku podróży. Został on wydany w 1778 r. Na dobre jednak surfing rozwinął się dopiero w pierwszej połowie XX wieku. Początkowo z wysokich fal korzystali wyłącznie mieszkańcy Hawajów. Później sport zaczęto uprawiać także w Kalifornii i pozostałych częściach Stanów Zjednoczonych.

Obecnie używane deski surfingowe zostały stworzone na wzór tych wykorzystywanych już w czasach starożytnych na Hawajach. Dokonał tego Thomas Blake, dzięki czemu w dużym stopniu przyczynił się do jego popularyzacji w skali światowej.

Przed przystąpieniem do surfowania należy wykonać rozgrzewkę jeszcze na lądzie. Następnie położyć się na desce i za pomocą rąk odepchnąć się od brzegu. W oczekiwaniu na fale należy zmienić pozycję na siedzącą. Stojącą zaś przyjmuje się dopiero w momencie nadejścia właściwej fali umożliwiającej surfowanie.

Przed rozpoczęciem pierwszego treningu trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na deskę. Powinna być ona przystosowana do poziomu, jaki reprezentuje uczeń. Dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z surfowaniem deska powinna być większa i miękka. Przy wyborze pianki należy zdecydować się na taki rodzaj, który będzie odpowiedni do temperatury wody i czasu treningu. Trzecim niezbędnym elementem jest smycz. Montuje się ją do kostki oraz do deski, aby w razie upadku jej nie zgubić.

Dobrym treningiem, który można wykonywać nawet kilka miesięcy przed rozpoczęciem trenowania surfingu jest:

 • pływanie kraulem,
 • snowboard,
 • pływanie na desce surfingowej na mniejszych obiektach wodnych np. jeziorach.
Dwie surfujące kobiety. Aktywny sport styl życia i letnie wakacje
Dwie surfujące kobiety. Aktywny sport styl życia i letnie wakacje., licencja: shutterstock/By nikkolai

Nauka surfowania na Florydzie

Surfowanie na Florydzie, jak i w całej Ameryce jest niezwykle popularnym sportem. Piękne plaże i sprzyjające fale sprawiają, że warto rozpocząć kurs surfingu właśnie tutaj. W stanie Floryda miejsc przystosowanych do częstych odwiedzin miłośników wysokiej fali jest wiele. Cocoa Beach oraz New Smyrna to tylko przykłady. Możliwości jest o wiele więcej.

1) Cocoa Beach na Florydzie. Jest to miejsce, które surferzy wybierają z przyjemnością. Właśnie tu od roku 1946 organizowany jest Wielkanocny Festyn Surfingu.

2) New Smyrna to wyjątkowy punkt zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób wybierających surfing w Miami. To miejsce charakteryzuje się stałością fal przez okrągły rok. Ze względu na to wiele osób właśnie tu rozpoczyna swoją wodną przygodę.

Osoby, które chciałyby zobaczyć, jak wygląda nauka surfingu w Miami mogą skorzystać z oferty zaproponowanej przez Sobe Surf. Jest to szkoła, która z powodzeniem od ponad 20 lat kształci kolejne pokolenie miłośników deski i wysokich fal. Pracownicy cechują się cierpliwością, entuzjastycznym podejściem do klienta i profesjonalizmem.

Szkolenie obejmuje:

1) Półtoragodzinne szkolenie indywidualne, bądź grupowe. W przypadku wybrania tej drugiej opcji są to małe zazwyczaj 2-4 osobowe zajęcia.

2) Deskę surfingowa oraz naukę pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

3) Ćwiczenie odpowiedniej techniki z zapewnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

4) Niezwykle piękne widoki na South Beach.

Surfing Floryda – jeśli Twoim marzeniem jest spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu i czujesz się na siłach, aby rozwijać i kształtować nowe umiejętności to możesz być pewny, że przyniesie Ci to mnóstwo satysfakcji i powodów do uśmiechu.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Restauracje z gwiazdkami Michelin na Florydzie

Podwodna Statua Chrystusa z Key Largo

Następny

Dodaj komentarz