Święta Bożego Narodzenia w upale- czyli jak spędzają ten okres mieszkańcy Florydy?

Tagi , , , , , , , ,

Floryda to jeden ze stanów w USA, który znany jest przede wszystkim ze swojego gorącego klimatu. Mówi się, że mieszkańcy Florydy tak naprawdę nie mają okazji do lepienia bałwanów, czy przeprowadzenia kultowej już bitwy na śnieżki. Wiele osób może się więc zastanawiać, jak na malowniczej i wiecznie słonecznej Florydzie wyglądają Święta Bożego Narodzenia? Nieodłącznie kojarzą się nam one z biały puchem sypiącym się z nieba oraz dość mroźną pogodą za oknem. Niestety klimat na Florydzie jest zupełnie inny od tego, który panuje w innych częściach Stanów Zjednoczonych. Czy zatem oznacza to, że mieszkańcy Florydy tych świąt nie obchodzą? Otóż oczywiście, że obchodzą, mimo tego, że mogą się one nico różnić od tych, które są nam dokładnie znane. Zatem jakie zwyczaje panują na Florydzie w świątecznym okresie i jak celebrowane jest Boże Narodzenie w najbardziej słonecznym stanie USA?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Święta Bożego Narodzenia na Florydzie — obyczaje

Wspomniane już zostało, że mieszkańcy Florydy cieszą się praktycznie wiecznym słońcem. W praktyce oznacza to, że klimat jest tam całkowicie odmienny od tego, który zgodnie panuje praktycznie w całych Stanach Zjednoczonych. Można powiedzieć, że w momencie, kiedy w innych częściach kraju Amerykanie zgodnie przygotowują się na święta, a także zakładają zimowe kurtki, mieszkańcy Florydy w dalszym ciągu mogą wygrzewać się na plaży.

Dekoracje domów lampkami

Obyczaje świąteczne w USA są z pewnością na Florydzie nieco odmienne. Wynika to z faktu, że mieszkańcy obchodzą święta przy prawie 20-stopniowym upale i całkowitym brakiem śniegu. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że wiele osób wskazuje na to, że Święta Bożego Narodzenia najpiękniej prezentują się właśnie na Florydzie. Z pewnością fakt ten zdziwi nie jednego z nas, gdyż zgodnie ze znaną nam tradycją, w okresie grudniowym, pierwszą oznaką zbliżających się świąt jest nic innego jak spadający z nieba śnieg, a także dość niskie temperatury. To właśnie w tym okresie zgodnie lepimy bałwany, a także przystrajamy domy światełkami. Oczywiście podobne zwyczaje mają Amerykanie. Również decydują się oni na przystrojenie domów barwnymi lampkami, a także całą masą innych ozdób.

Mieszkańcy Florydy jednak obchodzą Święta Bożego Narodzenia w całkowicie inny sposób, choć nie można powiedzieć, że nie jest on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Mieszkańcy Florydy z pewnością wiedzą jak celebrować okres narodzin Jezusa, kiedy za oknem panują wysokie, wręcz palące temperatury. Święta w Stanach Zjednoczonych, a święta na Florydzie to przysłowiowe dwie inne bajki. Niemniej jednak Boże Narodzenie na Florydzie jest niezwykle kolorowe i wielobarwne. Można śmiało powiedzieć, że choć klimat Florydy nie zawsze kojarzy się nam z grudniowym czasem, to mieszkańcy pielęgnują swoje świąteczne tradycje i obyczaje.

Dekoracje świąteczne to prawdziwe arcydzieła

Mieszkańcy przystrajają swoje domy, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz świątecznymi skarpetami w kolorach tęczy. Co więcej, żelowe naklejki Mikołajów, pojawiają się praktycznie na każdym oknie. Warto również zwrócić uwagę na to, że na stole wigilijnym znajduje się biały obrus, który zawsze przyozdobiony jest pięknie pachnącymi świerkowymi gałązkami z dodatkowymi, czerwonymi bombkami. Warto zawrócić jednak uwagę na to, że głównym daniem wigilijnej wieczerzy nie jest na Florydzie smażony karp. Mieszkańcy o wiele bardziej w tym regionie cenią sobie ryby w galarecie. Oczywiście dekoracje świąteczne w Miami zwykle prezentują się najbardziej okazale. Miasto rozbłyskuje tysiącem kolorowych lampek, a przybraniom zamiast tradycyjnych choinek, poddaje się palmy. To z pewnością jedna z bardziej efektywnych dekoracji, jakie można znaleźć na Florydzie w okresie Świat Bożego Narodzenia.

Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w 20 stopniach ciepła?

Klimat Florydy niestety, ale determinuje to, że mieszkańcy nie mogą cieszyć się opadami białego puchu. Niemniej jednak święta w 20-stopniowym upale również mogą być magiczne i na swój własny sposób wyjątkowe. Warto, chociażby zwrócić uwagę na paradę Mikołajów, która w okresie świąt odbywa się w Miami. Zwykle kojarzymy Mikołaja jako grubszego, starszego pana z długą, białą brodą, który kroczy ubrany z czerwoną, zimową kurtkę i spodnie ulicami miasta i rozdaje prezent dzieciom. Okazuje się jednak, że w Miami Mikołaje wolą nieco lżejsze odzienie. Zwykle można zobaczyć paradujących po ulicach Miami Mikołajów bez koszulek, w krótkich czerwonych spodenkach. Oczywiście w dalszym ciągu mają oni białą brodę oraz worek prezentów.

Mieszkańcy chętnie spędzają czas świąteczny na plaży

Co ciekawe, nie brakuje również barwnych świateł, a także laserowych pokazów. Mieszkańcy Florydy również chętnie gromadzą się wtedy na najpiękniejszych plażach, by wspólnie celebrować ten świąteczny okres.

Poznaj najpiękniejsza plaże Florydy

Warto również zaznaczyć, że Florydy nie ominął świąteczny szał zakupów. To właśnie wtedy mieszkańcy tłumnie ruszają na zakupy, by korzystać ze świątecznych promocji i zniżek. Niemniej jednak świąteczne zakupy wyglądają na Florydzie nieco inaczej. Mieszkańcy nie rzucają się na zimową kolekcję ubrań, a z o wiele większą chęcią i zapałem kupują różnorodne sprzęty elektroniczne czy… deski surfingowe. Co więcej, często organizowane są również zawody Mikołajów, gdzie chłopcy oraz mężczyźni w różnym wieku próbują swoich sił w słynnym już biegu Mikołajów, który odbywa się na ulicach Miami. Taki bieg jest jedną z największych atrakcji mieszkańców Florydy w okresie świątecznym i z pewnością jest również jednym z tych powodów, dla których święta nawet w 20-stopniowych upale mogą być magiczne.

Przeczytaj także Bezpieczeństwo na Florydzie

Floryda na święta, choć nie pokrywa się białym puchem, w dalszym ciągu dba o to, by można było wyczuć ten niesamowity i magiczny okres. Święta w momencie, kiedy za oknem świeci słońce, mogą mieć tradycyjny wydźwięk, a mieszkańcy Florydy doskonale wiedzą, jak o to zadbać i jak się do tych świąt przygotować. Wobec tego, można śmiało powiedzieć, że mimo warunków nietypowych, jak na świąteczny okres, Floryda dalej jest miejscem, gdzie święta spędza się w typowy i tradycyjny sposób, który ma swój urok.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Policjanci z Miami i nie tylko – jakie kultowe filmy nagrywano na Florydzie?

Ubezpieczenie turystyczne do USA – ile kosztuje i jakie wybrać?

Następny

Dodaj komentarz