Tallahassee – poznaj historię i atrakcje stolicy stanu Floryda

Tagi , , , , , , ,

Floryda od zawsze kojarzyła się nam jako jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozrywkowych stanów w USA. Kto z nas nie marzył o tym, by choć raz w życiu udać się do owianego sławą Miami i skorzystać z jego pięknych i majestatycznych plaż, a także bawić się do białego rana w luksusowych klubach nocnych. Można śmiało powiedzieć, że kiedy myślimy o Florydzie, to właśnie Miami, przychodzi nam do głowy jako pierwsze. Niemniej jednak turyści i podróżni powinni zdawać sobie sprawę z tego, że Floryda to nie tylko dynamiczne Miami, a znacznie więcej miast i miasteczek. Mają one ciekawą historię i wiele atrakcji. Z pewnością mało kto z nas wie, że stolicą Florydy jest miasto Tallahassee, które jest jednym z najpiękniejszych miast. Jest to również siedziba wielu renomowanych i słynnych uniwersytetów. Tak więc co warto wiedzieć o atrakcjach miasta i jak przedstawia się jego historia?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia Tallahassee

Tallahassee to miasto w stanie Floryda, które spełnia funkcję administracyjnej stolicy. Można powiedzieć, że miasto to znajduje się w połowie drogi pomiędzy metropolią Pensacola a Jacksonville. Obecnie miasteczko zamieszkuje około 194 tysiące mieszkańców, co jest najwyższym wynikiem od początku istnienia miasta. Dla porównania jeszcze w roku 2010 miasto liczyło sobie 180 tysięcy mieszkańców, a w roku 200 jedynie 150 tysięcy. Wobec tego tendencja demograficzna Tallahessee cały czas odnotowuje pokaźny wzrost. Nie ma się co dziwić, gdyż miasteczko jest niezwykle atrakcyjne, szczególnie dla młodych ludzi.

Stolica stanu Floryda jest miastem znanym ze swoich parków. W 2006 roku, otrzymało ono narodowy medal od National Recreation and Park Association. Kiedy Floryda w 1821 roku stała się amerykańskim stanem, pojawił się problem z wybraniem odpowiedniego miejsca, które pełniłoby funkcję stolicy administracyjnej stanu. Początkowo, zlokalizowano ją w dwóch miastach, czyli w Pensacola i St.Augustin. Niemniej jednak w 1824 roku zdecydowano się przenieść ją właśnie do Tallahassee.

Co ciekawe nazwa miasteczka pochodzi od języka, którym posługiwali się Indianie z plemienia Krików. Oznacza ona „stare miasto” i można śmiało powiedzieć, że idealnie wpisuje się ona w klimat panujący w miasteczku, które obecnie dumnie nazywa się również stolicą Florydy. Historia Tallahassee obfituje również w mniej pozytywne zdarzenia. W 2016 roku mieszkańcy miasta stali się ofiarami potężnego huraganu Hermine, który zniszczył część zabudowań, a także poniósł za sobą ofiary śmiertelne. Niestety, już dwa lata później, bo w 2018 roku, Tallahassee zostało nawiedzone przez kolejny huragan- Michael. Niemniej jednak miasto bardzo szybko i sprawnie podjęło się usuwania zniszczeń i koniecznych napraw, więc obecnie udało się całkowicie przywrócić mu jego dawną świetlność i infrastrukturę.

Warto wspomnieć, że niezwykle słynny film Tallahassee Zombieland, nazwał głównego bohatera właśnie na cześć stolicy stanu Floryda.

Co warto zobaczyć w stolicy Florydy?

Stolica Florydy obfituje w wiele atrakcji dla podróżnych. Niemniej jednak najważniejsze stają się liczne uczelnie wyższe, które przyciągają zdolnych studentów z całego świata. Jeśli więc zdecydowaliście się odwiedzić urokliwe miasto Tallahassee, to z pewnością warto zobaczyć poniższe atrakcje.

Kościół Tallahassee

Właściwie to warto w tym momencie powiedzieć „kościoły”, gdyż w mieście znajduje się ich kilka i z pewnością każdy z nich warty jest odwiedzenia. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na projekt Tallahassee Florida Temple Church, który ma być ukończony w 2024 roku, czyli już za dwa lata. Będzie to trzecia tego typu świątynia na Florydzie. Podróżni, którzy więc wybiorą się tam na wakacje za dwa lata, będą mogli podziwiać monumentalną i majestatyczną świątynię, której wizualizacje można już podziwiać na oficjalnej stronie internetowej.

Uniwersytet Stanu Floryda

To z kolei jeden z najstarszych uniwersytetów na Florydzie, który mieści się w monumentalnym, budynku z epoki średniowiecza. Został on założony już w 1851 roku i od tego momentu skupia w sobie niezliczone ilości studentów. Uniwersytet posiada również własną drużynę sportową- Seminoles. Co więcej, uniwersytet posiada własne muzeum, z niezwykle ciekawymi wystawami, pokazującymi jak rozwijało się szkolnictwo wyższe na przestrzeni lat.

Florida A&M University

To kolejny uniwersytet, który pomaga studentom osiągnąć wyższe wykształcenie i ponownie znajduje się on w stolicy Florydy- Tallahassee. Co ciekawe, to właśnie tam kształci się najwięcej studentów na kierunkach matematycznych i informatycznych.

Muzeum miasta Tallahassee

To muzeum zgromadziło niezwykle ciekawe artefakty i z pewnością pomoże podróżnym jeszcze lepiej zrozumieć historię i rozwój miasta. Największe wrażenie zwykle wywiera wystawa, poświęcona huraganom, które w odstępie dwóch lat nawiedziły stolicę Florydy.

Cascades Park

Jest to rezerwat przyrody, w którym można podziwiać malownicze kaskady wodne. Wstęp do niego jest całkowicie darmowy, tak więc można udać się tam nawet na cały dzień, by odpocząć na łonie naturalnej i niedotkniętej ręką człowieka przyrody.

Parki miejskie

Tallahassee to miasteczko, które przede wszystkim słynie ze swojej świetnie zaaranżowanej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji. To właśnie tam znajduje się wiele parków miejskich, które stanowią swoiste „zielone płuca” miasta. Można w nich do woli wypoczywać, z czego chętnie korzystają mieszkańcy, w piątkowe i sobotnie popołudnia. Można tam organizować pikniki, a także poświęcać czas na różnego rodzaju aktywności fizyczne.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Romantyczny wyjazd do Miami — jak taki zorganizować?

WynWood Arts District – sztuka uliczna w Miami

Następny

Dodaj komentarz