The Florida Aquarium w Tampa na Florydzie – wyjątkowa podróż w głębiny morskich i oceanicznych wód

Tagi , , , , , ,

Akwarium The Florida Aquarium posiada ciekawą ekspozycję przeróżnych ryb i innych stworzeń żyjących w wodach otaczających Florydę. Miejsce to gwarantuje także ekstremalne przeżycia takie jak na przykład pływanie z rekinami. Jakie atrakcje czekają na nas w The Florida Aquarium?

W akwarium w Tampa zobaczymy zwierzęta i ryby żyjące w wodach Oceanu Atlantyckiego jak i te pochodzące z wielu egzotycznych miejsc na całym świecie. Żyją tam m.in.: rekiny piaskowe, lemury, żarłacze tygrysie, aligatory, żółwie morskie, ibisy białe, maleńkie koniki morskie oraz wiele innych stworzeń morskich. Kolorowe ptaki fruwają nad głowami turystów, żółwie wygrzewają się w słońcu, natomiast ryby słodkowodne spokojnie sobie pływają sobie w wodzie. W miejscu tym możemy także podziwiać drzewa namorzynowe, które rosną w akwarium od jego otwarcia w roku 1995.

W The Florida Aquarium  żyje także wyjątkowy ptak, który pochodzi z Florydy – Warzęcha mała (Juvenile spoonbills). Ten ptak pochodzący z rodziny ibisów jest często mylony z flamingiem. Charakteryzuje się on jasnoróżowymi piórkami oraz niepowtarzalnym dziobem w kształcie łyżki. Co ciekawe, gatunek tych ptaków zawdzięcza swój różowy kolor diecie, bogatej w karotenoidy. Z wiekiem ptaka jego upierzenie przybiera ciemniejszy odcień różu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Atrakcje The Florida Aquarium

Na dorosłych oraz dzieci w The Florida Aquarium czeka wiele interesujących atrakcji oraz sporo wiedzy na temat fauny i flory Florydy. Z pewnością najmłodsi turyści i ich opiekunowie nie będą się tutaj nudzić.

4Ducks Theater

W 4Ducks Theater dzięki specjalnym efektom 4D widzowie mogą znaleźć się w samym środku akcji. Doświadczenie 4D łączy w sobie film z wieloma efektami sensorycznymi, takimi jak na przykład: obrazy na ekranie ożywają dzięki zapachom, wibracjom foteli, wiatrowi, specjalnemu oświetleniu, mgle wodnej oraz wielu innym specjalnym efektom. 4Ducks Theater znajduje się na zewnętrznym placu przy akwarium, w pobliżu strefy Splash Pad Experiance. Pokazy odbywają się codziennie, jednak z ograniczoną ilością osób. Wejście jest wliczone w dostęp do akwarium.

Strefa zabaw wodnych dla dzieci – Splash Pad

Splash Pad Experiance to strefa zabaw wodnych na powietrzu dla najmłodszych Gości akwarium w Tampa. W strefie tej na zerowej głębokości znajdują się wiadra oraz miejsca do zraszania dla dzieci w wieku do 11 lat. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieci, muszą się znajdować przez cały czas zabawy pod bezpośrednią opieką rodzica bądź opiekuna. Warto wiedzieć, że w miejscu tym warto zadbać o specjalną ochronę stóp. Zalecane jest zakładanie specjalnych butów do wody, zwłaszcza w miesiącach letnich.

The Florida Aquarium w Tampa – bilety wstępu

The Florida Aquarium w Tampa oferuje turystom specjalny Plan-Ahead Pricing, który ma na celu umożliwienie odwiedzenia akwarium w dniu, który nam najlepiej pasuje zarówno pod względem budżetu jak i pracy. Plan ten  ma na celu zwiększenie dostępności różnych zainteresowanych przyrodą i zwierzętami odbiorców, by rozwijać misję edukacji i inspiracji zarządzania środowiskiem naturalnym. Ceny biletów są różne, zależą one przede wszystkim od kilku czynników takich jak na przykład: pory roku, dnia tygodnia, święta, lokalnego wydarzenia oraz średniej frekwencji odwiedzających to miejsce. Najniższa cena biletu za osobę dorosłą wynosi 27,95 $ natomiast najwyższa 33,70$.

Jak się dostać do Akwarium w Tampa? Ceny parkingu

Akwarium na Florydzie znajduje się w centrum Tampa, pod adresem: 701 Channelside Drive,Tampa, Floryda 33602. Jeśli posiadamy samochód warto ustawić sobie te współrzędne na nawigacji.

Główny parking dla Gości The Florida Aquarium znajduje się tuż obok akwarium, natomiast wejście na parking znajduje się po wschodniej stronie Channelside Drive przy York Street. Goście Akwarium mogą skorzystać z darmowego parkingu. Wyznaczone zostały także miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Ekstremalne atrakcje na Florydzie

Parki Narodowe na terenie Florydy – co musisz zobaczyć!

Następny

Dodaj komentarz