Ubezpieczenie turystyczne do USA – ile kosztuje i jakie wybrać?

Tagi , ,

Stany Zjednoczone to rozległy kraj, który oferuje wiele niezapomnianych widoków. W zależności od wyboru rejonu podróży możesz cieszyć się leniwym wypoczynkiem w Miami lub wielogodzinnymi wyprawami górskimi w jednym z wielu parków naturalnych w Ameryce. Warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży do tak odległego kraju. Dowiesz się, jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne do USA i ile ono kosztuje.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do USA?

Opieka medyczna w Stanach Zjednoczonych może być bardzo kosztowna, dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniej polisy. Zanim zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia, sprawdź, czy:

  • opiewa ona na odpowiednią sumę gwarantowaną

W zależności od tego, jakiej opieki medycznej możesz potrzebować, rachunek za wykonane usługi z pewnością zaskoczy niejednego. Stany Zjednoczone słyną z drogiego leczenia, zwłaszcza jeśli konieczny jest pobyt w szpitalu, gdyż średnio doba kosztuje około 2.500 zł. Rozsądnym minimum przy wyborze polisy do USA jest zdecydowanie się na ubezpieczenie z sumą gwarantowaną o wartości przynajmniej 100.000 dolarów.

  • zawiera ono w swoim zakresie również zdarzenia zaistniałe po spożyciu alkoholu

Podczas wakacji wiele osób chętniej spożywa alkohol. Niestety wpływa on negatywnie na racjonalną ocenę sytuacji. To właśnie wtedy podejmowane są decyzję, które nierzadko skutkują np. złamaniem kończyny lub innym uszczerbkiem na zdrowiu. W przypadku pechowej sytuacji wystarczy czasem wypić jedno piwo i zwyczajnie potknąć się, aby np. skręcić kostkę. Dlatego jeśli nie jest abstynentem, zadbaj o wykupienie polisy, która zabezpieczy Cię także, w razie gdyby do zdarzenia doszło pod wpływem alkoholu.

  • zakres ochrony jest odpowiedni dla Ciebie

Jeśli cierpisz na przewlekłe choroby lub jest w ciąży, zadbaj, aby ubezpieczenie turystyczne zawierało usługi medyczne przeznaczone dla Ciebie. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Warto także zabrać ze sobą odpowiednią ilość leków, które bierzesz regularnie.

To tylko kilka elementów, które warto sprawdzić przed zakupem ubezpieczenia turystycznego na pobyt w USA. Możesz rozszerzyć zakres ochrony także o NNW czy OC w życiu prywatnym. Więcej informacji na temat znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/kraje/usa.

Koszt ubezpieczenia turystycznego do USA – od czego zależy?

Kolejnym istotnym elementem, który wiele osób bierze pod uwagę przy zakupie polisy, jest wysokość składki. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może ona znacznie się różnić. Znaczenie ma także stan zdrowia osoby ubezpieczonej oraz długość pobytu. Dlatego internetowe porównywarki wciąż zyskują na popularności, gdyż szybko można wyszukać na nich idealną ofertę dla siebie. Sprawdzenie ceny polisy na nich jest niezwykle łatwe. Użyj kalkulatora ubezpieczeń podróżnych, aby w 3 min. porównać ceny i zakres ubezpieczenia turystycznego w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. W ten sposób wybierzesz najtańszą polisę, która będzie mieć odpowiedni zakres ochrony dla Ciebie. Do tego nawet nie musisz wychodzić z domu, żeby wykupić ubezpieczenie turystyczne do USA. To łatwa metoda na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy podczas wyboru polisy.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Święta Bożego Narodzenia w upale- czyli jak spędzają ten okres mieszkańcy Florydy?

Dom Ernesta Hemingway’a – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz