Wejdź do Świata WonderWorks Orlando

Tagi , , , ,

WonderWorks Orlando jest jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w Stanach Zjednoczonych i jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi do spędzania czasu w celach edukacyjnych. Znajduje się w nim ponad 100 eksponatów naukowych, które rozpalą w Tobie naukowca dzięki swojemu niezwykłemu projektowi i koncepcji. Planujesz odwiedzić Świat WonderWorks Orlando? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak najwięcej przed wizytą w tym wyjątkowym miejscu. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

WonderWorks Orlando – zanim tam pojedziesz

Mieszczący się w trudnym do przeoczenia, odwróconym do góry nogami budynku WonderWorks Orlando jest to niezwykle interesujący punkt orientacyjny w mieście. Jest to swego rodzaju połączenie muzeum dla dzieci, salonu gier i parku rozrywki. Kilka pięter interaktywnych eksponatów oferuje szybką, „wielozmysłową” edukację. Połóż się na łóżku z gwoździ i usiądź wewnątrz symulatora huraganu. Młodsze dzieci mogą czuć się tu nieco przytłoczone atrakcjami, ale starsze prawdopodobnie będą cieszyć się fajnymi rzeczami do zrobienia. Znajduje się tu również 36-metrowy kryty park linowy, kino 4D i miejsce do pokazów magii Outta Control.

Strefy Cudów

Ucz się, baw i odkrywaj w sześciu różnych strefach Wonder Zones zaprojektowanych dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Oto, czego możesz spodziewać się po wizycie w WonderWorks Orlando:

Strefa wyzwań fizycznych

Sprawdź ograniczenia świata fizycznego w Strefie wyzwań fizycznych. W miejscu tym możesz przeciwstawić się grawitacji, położyć się na łóżku zbudowanym z 3500 gwoździ, ścigać się z prędkością światła i tworzyć bańki wystarczająco duże, aby pomieścić dorosłą osobę.

Strefa ekstremalnych warunków pogodowych

Przeżyj trzęsienie ziemi o sile 5,3 stopnia i huragan, stań się ludzkim piorunochronem oraz zanurz rękę w lodowatej wodzie o temperaturze 28 stopni w Strefie ekstremalnych warunków pogodowych. Strefa ta prezentuje niektóre z najpotężniejszych sił natury na Ziemi.

Laboratorium wyobraźni

Daj się ponieść wyobraźni dzięki interaktywnym eksponatom, takim jak WonderBrite, gdzie możesz zbudować własne świecące arcydzieło. Pozostaw swój ślad na 8-metrowej ścianie Wonder Wall, stwórz własny krajobraz w piaskownicy Dig It oraz rozkręć swoje koła zębate w Gear Works.

Strefa kosmicznych odkryć

Przygotuj się na eksplorację świata w Strefie Odkrywania Kosmosu, gdzie możesz zbadać replikę kapsuły kosmicznej, podjąć wyzwanie dzikiego treningu astronautycznego i przymierzyć skafander kosmiczny.

Galeria sztuki Wonder Art

Wreszcie strefa sztuki, która jest galerią wypełnioną obrazami i iluzjami. Znajduje się tam również kolekcja Unorthodox Taxidermy Dr. Seussa. Jest to seria siedemnastu pomysłowych rzeźb zwierząt stworzonych przez autora Dr. Seussa w latach trzydziestych XX wieku.

Czas na grę w WonderWorks Orlando

Rzuć wyzwanie swoim przyjaciołom i bliskim w szybkiej bitwie Laser Tag na jednej z największych aren laserowych w Orlando. Walcz i pokonaj swoich przeciwników w tym ekscytującym labiryncie, gdzie wstęp wliczony jest w cenę biletu.

Świecący w ciemności park linowy w WonderWorks Orlando

Odwiedź także pole golfowe WonderWorks. Ta pierwsza w swoim rodzaju atrakcja z ponad 20 różnymi przeszkodami, w tym wiszącymi mostami, huśtającymi się belkami jest dostępna dla nieco starszych dzieci.

Kino ruchu 4D XD w WonderWorks Orlando

To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie 4D XD łączy film 3D z efektami specjalnymi. Dzięki ruszającym się siedzeniom, możesz wirtualnie przenieść się do świata akcji i przygody na dużym ekranie.

Jak dojechać do WonderWorks Orlando?

Aby dojechać do WonderWorks Orlando wpisz w nawigację adres: 9067 International Drive, Orlando, Floryda 32819. WonderWorks Orlando jest dogodnie zlokalizowany przy popularnej i turystycznej ulicy International Drive w Orlando na Florydzie. Położony jest on w pobliżu popularnych atrakcji i hoteli, dzięki czemu jest łatwo dostępny samochodem jak i transportem publicznym.

Transport publiczny

  • Pociągiem: Chociaż nie ma bezpośredniej trasy kolejowej do WonderWorks Orlando. Można jednakże dojechać pociągiem SunRail do stacji Sand Lake Road, która znajduje się około 20 minut pieszo od parku rozrywki.
  • Autobus: Aby dotrzeć do WonderWorks Orlando autobusem, możesz wsiąść do autobusu numer 08, 38 lub 42. Najbliższy przystanek to 18 – Pointe Orlando / WonderWorks.

Samochodem

Z międzynarodowego lotniska w Orlando należy jechać drogą FL-528 West (Beachline Expressway) w kierunku Orlando. Kontynuuj jazdę drogą FL-528 West  i następnie zjedź zjazdem nr 1 na International Drive w kierunku SeaWorld. Wjedź na International Drive i kontynuuj podróż do momentu aż pojawi się znak prowadzący do WonderWorks Orlando.

  • Parking: Płatny parking jest dostępny w garażu Pointe Orlando.

Bilety do WonderWorks Orlando

Do wyboru masz kilka typów biletów:

All Access

  • Bilet dla osób w wieku 13+ kosztuje $36.99
  • Bilet dla dzieci w wieku 4-12 lat kosztuje $27.99
  • Bilet dla seniora 60+ kosztuje $27.99

All Access +

  • Bilet dla osób w wieku 13+ kosztuje $46.98
  • Bilet dla dzieci w wieku 4-12 lat kosztuje $37.98
  • Bilet dla seniora 60+ kosztuje $37.98

Zwiedzanie

WonderWorks Orlando możesz zwiedzać codziennie w godzinach od 9:00 do 0:00. Atrakcje WonderWorks Orlando są podzielone na kilka stref – Extreme Weather Zone, Physical Challenge Zone, Space Discovery Zone, Wonder Art Gallery, Light and Sound Zone oraz Imagination Lab – każda z nich ma odrębną koncepcję. Jeśli lubisz wspinaczkę, możesz wziąć udział w Ropes Course, gdzie uczestnicy muszą pokonać 20 różnych przeszkód, w tym wiszące mosty i wahadłowe belki, aby dotrzeć do celu. W Laser Tag możesz rywalizować z innymi graczami w czarnym pokoju z laserowymi znacznikami. Spośród wszystkich atrakcji Wonderworks Orlando, 12-osobowe kino 4D XD MOTION THEATER umożliwia oglądanie filmów z efektami 3D i ruszającymi się siedzeniami. Odwiedź także galerię Wonderworks, w której znajdują się ciekawe obrazy i iluzje, które z pewnością Cię oczarują.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Atrakcje w Discovery Cove w Orlando

Spędź dzień pełen wrażeń w Busch Gardens Tampa Bay

Następny

Dodaj komentarz