Wycieczka do Frost Museum of Science i Planetarium

Tagi , , ,

Phillip and Patricia Frost Museum of Science to muzeum nauki, planetarium i akwarium znajdujące się w Miami na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Muzeum pierwotnie otworzyło swoją lokalizację Coconut Grove naprzeciwko Muzeum i Ogrodów Vizcaya w 1960 roku. W 2017 roku, po zamknięciu lokalizacji w Coconut Grove w 2015 roku, Muzeum przeniosło się do Maurice A. Ferré Park, w sąsiedztwie Perez Art Museum Miami. Planujesz wycieczkę do Frost Museum of Science i Planetarium? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym miejscu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zwiedzanie Frost Museum of Science

Jak wiele rzeczy w Miami, Muzeum Nauki Phillipa i Patricii Frost jest stworzone do fotografowania. Najbardziej estetyczne muzeum nauki w Ameryce jest pełne miejsc, które warto sfotografować i wrzucić na Instagram. Ale w przeciwieństwie do wielu ładnych rzeczy w Miami, Frost Museum of Science i Planetarium ma treść. I to bardzo dużo. Po części jest to akwarium, po części muzeum nauki. Co więcej, miejsce to może nauczyć Cię więcej o ekologii i ewolucji południowej Florydy w ciągu kilku godzin, niż niektórzy mieszkańcy uczą się przez całe życie.

Zwykły bilet (nazwany Biletem Odkrywcy) do Muzeum Frost of Science obejmuje wystawy muzealne, akwarium, pokazy naukowe na żywo i jeden pokaz Frost Planetarium. Bilety za 29,95 USD dla dorosłych i 24,95 USD dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Zalecamy jednak zakup biletów czasowych online z wyprzedzeniem, ponieważ pokazy Frost Planetarium są ograniczone i szkoda je przegapić. Musisz jednak pamiętać, że bilety czasowe można wykorzystać tylko w wybranym dniu i godzinie, więc nie możesz się spóźnić!

Podczas wieczorów laserowych Frost Science łączy muzykę – od Led Zeppelin po Taylor Swift. Z hipnotyzującymi wizualizacjami laserowymi pod 67-metrową kopułą Frost Planetarium.

Planetarium w Miami

Dzięki najnowszym osiągnięciom naukowym pokazy Planetarium Frost przenoszą widzów w najdalsze zakątki znanego świata i wzbudzają zachwyt. Planetarium Frost jest jednym z najbardziej innowacyjnych na świecie. Ponad 250-miejscowe audytorium jest zasilane przez system wizualny 8K wykorzystujący sześć projektorów 3D z 16 milionami kolorów i dźwiękiem przestrzennym. Pochylone do przodu pod kątem 23,5 stopnia audytorium oferuje widzom niemal 360-stopniowe wirtualne wrażenia wewnątrz planetarium. Frost Planetarium zapewnia wciągające i ekscytujące doświadczenie edukacyjne dla odwiedzających w każdym wieku.

MIAMI - 5 października: Zdjęcie lotnicze Muzeum Nauki Patricii i Phillipa Frostów w pobliżu ukończenia w Museum Park Downtown Miami przy Macarthur Causeway 5 października 2016 r. w Miami na Florydzie, Stany Zjednoczone, licencja: shutterstock/By felixmizioznikov
MIAMI – 5 października: Zdjęcie lotnicze Muzeum Nauki Patricii i Phillipa Frostów w pobliżu ukończenia w Museum Park Downtown Miami przy Macarthur Causeway 5 października 2016 r. w Miami na Florydzie, Stany Zjednoczone, licencja: shutterstock/By felixmizioznikov

Ceny biletów

Muzeum Nauki Phillipa i Patricii Frost znajduje się w centrum Miami. Stacja metra Museum Park znajduje się po drugiej stronie ulicy od Frost Museum of Science i Planetarium. Jeśli zdecydujesz się przyjechać tu samochodem, możesz zaparkować auto w garażu Muzeum, za około 15 USD. Muzeum jest otwarte od 10:00 do 18:00 wieczorem każdego dnia. Bilety kosztują 29,95 USD dla dorosłych, 22,95 USD dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat i są bezpłatne dla dzieci w wieku 3 lat i młodszych. Warto wiedzieć, że ceny są o 2-3 dolary wyższe od piątku do niedzieli. Zalecamy także zakup biletów online z dużym wyprzedzeniem.

Atrakcja dla rodzin z dziećmi w Miami

Większość eksponatów Frost Science jest podzielona między skrzydła północne i zachodnie. Tutaj znajdziesz dużo miejsca na badania, edukację i wydarzenia specjalne. Na parterze skrzydła zachodniego znajduje się kawiarnia muzeum. W Galerii Fundacji Batchelor, Feathers to the Stars przedstawia historię od skrzydlatych dinozaurów po ptaki wędrowne i ludzką pomysłowość w lotnictwie oraz podróżach kosmicznych. Wystawa obejmuje 30-metrowego dinozaura znanego jako Yutyrannus Huali, wojskowy myśliwiec oraz wirtualny start misji kosmicznej Apollo.

Na uwagę zasługuje także Akwarium. Od rekinów z Prądu Zatokowego po maleńkie organizmy żyjące w koralowcach, Akwarium to podróż przez piękne wodne światy Południowej Florydy. Akwarium zajmuje trzy poziomy budynku. Zwiedzanie warto zacząć od górnego poziomu Vista, gdzie można zobaczyć między innymi przykłady lasów namorzynowych czy siedliska z Everglades. Zejdź na niższe poziomy Dive i Deep, aby podziwiać wspaniałe podwodne widoki i interaktywne stacje edukacyjne. Dzięki bezpośrednim spotkaniom z pracującymi tu naukowcami i żyjącymi tu zwierzętami można poznać te bogate ekosystemy i stojącą za nimi nauką.

Dodatkowo koniecznie odwiedź Planetarium, które jest jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu miejsc w Stanach Zjednoczonych.  To najnowocześniejsze 250-miejscowe Planetarium Frost zabiera widzów w wizualne podróże, które zarówno ekscytują, jak i edukują. Chociaż może się wydawać, że naprawdę pędzisz z niesamowitą prędkością w kosmosie, przemierzasz rafę koralową lub nić DNA, to ultra-realistyczne wciągające doświadczenie jest wynikiem 16-milionowego systemu wizualnego 8K wykorzystującego sześć projektorów obsługujących 3D i dźwięk przestrzenny.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Spędź dzień pełen wrażeń w Busch Gardens Tampa Bay

Dodaj komentarz