Wycieczka z Florydy na Bahamy

Tagi , , , ,

Bahamy to archipelag 700 pięknych wysp położonych na Atlantyku pomiędzy Kubą a Florydą. Wyspy oferują lazurowe morze, piękne plaże i tropikalny klimat przez cały rok. Dzięki szybkiemu połączeniu promowemu z Florydy, można odwiedzić jedną z wysp w ciągu kilkudniowej wycieczki. Na Bahamy można się wybrać z Miami samolotem, wynajętą łodzią oraz promem. W tym wpisie prezentujemy jak zaplanować wycieczkę na Bahamy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Z Florydy na Bahamy

Ten tropikalny raj obejmujący 700 wysp i ponad 2000 małych raf rozrzuconych na Oceanie Atlantyckim i Morzu Karaibskim leży zaledwie 80 kilometrów od Florydy. Jest to doskonałe miejsce na krótszą i dłuższą wycieczkę. Kiedyś Bahamy były przystania dla piratów, obecnie wypoczywają tu turyści z całego świata, którzy uwielbiają piękne widoki, żeglarstwo, nurkowanie oraz snorkeling.

Jak dotrzeć na Wyspy Bahamas?

Promy na Bahamas

Obecnie najlepszą opcją dostania się na Bahamy jest szybki prom Pinal del Rio (Balearia Bahamas Express), który kursuje między wyspami i Florydą. Fort Lauderdale to miasto w stanie Floryda w USA. To z tego miasta, a dokładnie z przystani Port Everglades odpływają promy do Freeport na Grand Bahama oraz na wyspę Bimini. Pasażerowie mają do swojej dyspozycji podczas podróży restaurację, kasyno, bar, sklep z pamiątkami oraz sklep bezcłowy. Co ciekawe, prom może zabrać na swój pokład ponad 460 pasażerów i około 80 aut. Wszyscy podróżujący promem na Bahamy muszą mieć przy sobie ważny paszport.

Fort Lauderdale – Freeport

Balearia Bahamas Express kursuje w zależności od sezonu 2 i 3 razy w tygodniu. Prom płynie 3h w jedną stronę i kosztuje od $58.5 za osobę.

Fort Lauderdale – Bimini

Z Fort Lauderdale można dopłynąć także na Bimini, ulubioną wyspę Ernesta Hemingwaya. Tu także kursuje Balearia Bahamas Express, trzy razy w tygodniu. Prom płynie nieco krócej niż do Freeport, ponieważ tylko 2h. Ceny biletów zaczynają się $63.5. Rozkłady i dni kursowania promów dość często są aktualizowane, dlatego też warto sprawdzać je na bieżąco na stronie przewoźnika.

Piękna scena łodzi motorowej, oceanu, kolorowych domów i hotelu w Nassau na Bahamach w letni słoneczny dzień
Piękna scena łodzi motorowej, oceanu, kolorowych domów i hotelu w Nassau na Bahamach w letni słoneczny dzień, licencja: shutterstock/By Stefan Ugljevarevic

Samolotem

Z Miami na Florydzie można dolecieć do Nassau, które jest idealnym miejscem zarówno na krótszy, jak i dłuższy pobyt. Niewielka odległość między tymi dwoma miastami sprzyja organizacji wycieczki na Bahamy. Planując podróż samolotem możesz spodziewać się cen od  $ 200- $ 400 w obie strony z Miami do Nassau. Ceny różnią się w zależności od tego, kiedy dokonujesz rezerwacji. Oczywiście ceny w sezonie niskim będą znacznie bardziej atrakcyjne, niż te w szczycie sezonu. Ceny zależą również od linii lotniczych. Aby dostać się na Bahamy z Miami, musisz udać się do terminalu  G, H lub S, w zależności od linii lotniczej jaką wybrałeś. 

Lot prywatnym samolotem

Jeśli chcesz poczuć odrobinę luksusu to na wyspy możesz wybrać się prywatnym odrzutowcem. Podróż prywatnym odrzutowcem to także idealny pomysł na uczczenie specjalnej okazji. Lot prywatnym samolotem może kosztować $4500 i więcej. Cena różni się w zależności od liczby osób, które chcesz zabrać ze sobą i rodzaj samolotu. Prywatnym samolotem będziesz mógł dostać się na Bahamy w ciągu około 1 godziny, podobnie jak w przypadku lotu komercyjnego, tylko z krótszym czasem oczekiwania i większą wygodą.

Wyspy Bahamas zwiedzanie

Nassau na wyspie New Providence jest stolicą tego wyspiarskiego państwa i to właśnie ta miejscowość przyciąga najwięcej turystów. Znajduje się tu tętniący życiem port. W stolicy masz także możliwość poznania bogatej historii tego kraju, odwiedzając Muzeum Piratów – Pirates of Nassau lub wybierając się na wycieczkę do Fortu Charlotte.

Wyspa Grand Bahama plasuje się na drugim miejscu wśród popularności. Jest to najbardziej na północ wysunięta z wysp. Stolica wyspy, Freeport, jest drugim co do wielkości miastem na Bahamach. Port Lucaya uznawany jest za centrum turystyczne. Park Narodowy Lucayan na Grand Bahama jest jednym z trzech parków narodowych na wyspie. Miejsce to słynie z najdłuższeszgo na świecie systemu podwodnych jaskiń.

Bimini jest nazywana „Wędkarską Stolicą Wysp Bahama”. Wyspa jest gospodarzem popularnych turniejów wędkarskich organizowanych od marca do września. Ciepłe wody wabią różnorodne ryby.

Pozostałe wyspy Bahama, zwane Out Islands, skupiają się w grupy i każda z nich ma swój własny, odrębny charakter i urok. Abacos i Exumas oferują jedne z najlepszych na świecie wód do żeglowania. Natomiast senne wioski rybackie i zaciszne plaże na tych spokojnych wyspach kuszą do pozostania tu na dłuższy wypoczynek.

Kolorowe domy wybrzeża Nassau, Bahamy., licencja: shutterstock/Autor GagliardiPhotography
Kolorowe domy wybrzeża Nassau, Bahamy., licencja: shutterstock/Autor GagliardiPhotography

Jak poruszać się po wyspach Bahama?

Taxi

Aby dojechać do portu z miasta lub na odwrót najlepiej wybrać taksówkę lub prywatny bus. Zazwyczaj taki przejazd busem kosztuje $10 w dwie strony od osoby. Cena taksówki z portu na jedną z popularniejszych plaż kosztuje około $35.

Rower lub skuter

Z pewnością najtańszym i najlepszym sposobem zwiedzania niektórych wysp jest wypożyczenie roweru lub skutera. Wypożyczenie roweru kosztuje około $13.00 za pierwszą godzinę oraz $6.50 za następną.

Wynajęcie skutera jest doskonałą opcją jeśli chcesz zwiedzać dalsze zakątki wysp. Przykładowe ceny w 2022: od $45.00 za 2 godziny, od $65.00 za 4 godziny oraz od $85.00 za cały dzień.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Środki transportu na Florydzie – czym jeżdżą lokalsi?

Atrakcje w Boca Raton

Następny

Dodaj komentarz