Wycieczka z Florydy na Kubę

, Tagi , , , , , ,

Kuba jest niesamowicie malowniczym miejscem, które zaskakuje swoją fauną i florą. Jest to idealna destynacja dla ludzi, którzy uwielbiają zapoznawać się z nową kulturą i sympatycznymi ludźmi. Na Kubę można łatwo i szybko trafić z Florydy, z Miami. Będąc tam grzechem jest nie odwiedzenie tego kraju położonego w Ameryce Środkowej! Wakacje na Florydzie stają się idealną okazję do wycieczki na Kubę.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Z Florydy na Kubę

Z Florydy na Kubę najlepiej przemieścić się drogą morską lub powietrzną, jednak nie są to jedyne możliwe transporty. Floryda umożliwia podróże na Kubę nawet własnym samochodem, co z pewnością będzie ogromnym ułatwieniem na podróżujących. Umożliwia to również wycieczkę stopem lub autobusem wycieczkowym. Taka droga zajmie około 6 godzin i 12 minut, ponieważ odległość między stanem a krajem wynosi 494 kilometrów. Jest to idealny czas, kiedy wyjedziecie o dobrej godzinie możecie nawet w dniu przyjazdu zacząć odwiedzać wspaniałe miejsce. A może zostaniecie tam na parę dni?

Ciekawostka: Kiedyś możliwe było również poprowadzenie własnej łódki na Kubę z Florydy, jednak obecnie zostało to zakazane. Departament Stanu w oświadczeniu oznajmił, iż: „Stany Zjednoczone nie będą już zezwalać na wizyty na Kubie statkami pasażerskimi i rekreacyjnymi, w tym statkami wycieczkowymi i jachtami, a także prywatnymi i korporacyjnymi samolotami”. Możliwe jednak jest nadal dostanie się do kraju komercyjnymi lotami lub promem. Hawana jest bowiem jedynym miejscem na Kubie, które nadal legalnie zezwala na przypływ obcych łodzi, czy promów.

Jaką łodzią najlepiej dotrzeć na Hawanę? Żaglówka o długości około 50 stóp, wypływająca z Key West, swoją podróż przepłynie w około 15 do 20 godzin, oczywiście w zależności od pogody i stanu morza, fal itd. Stricte z Miami około 2 dni. Szybka łódź motorowa natomiast przepłynie drogę z Miami na Hawanę w około 10 godzin.

Podróż skuterem wodnym – musisz przybyć oficjalnym kanałem celnym lub uzyskać specjalne pozwolenie na taką formę podróży. Mimo tych spełnionych warunków jednak, nadal będziesz musiał przejść przez proces bezpieczeństwa przy wjeździe do kraju. Od dziesięcioleci istnieją między Florydą a Kubą zaostrzone przepisy dotyczące straży przybrzeżnej, które są ciągle surowo przestrzegane.

Rząd jasnych kolorach zabytkowych amerykańskich samochodów stoi zaparkowany na ulicy przed Pałacu Galicyjskiego na ulicy Prado w centralnej Hawanie Kuby
Rząd jasnych kolorach zabytkowych amerykańskich samochodów stoi zaparkowany na ulicy przed Pałacu Galicyjskiego na ulicy Prado w centralnej Hawanie Kuby, licencja: shutterstock/By lazyllama

Na Kubę samolotem czy promem?

Na Kubę samolotem – legalna podróż na Kubę z lotniska Key West (EYW) oraz z międzynarodowego lotniska w Hawanie (HAV) jest możliwa. Samoloty latają jednak tylko w poniedziałki, wtorki, piątki oraz soboty. 

Wycieczka na Kubę promem – rejsy odbywają się z Miami do Hawany lub/i z Port Everglades do Hawany (istnieje możliwość przesiadki na drugi prom). Jest to podróż, która zajmie 250 mil morskich. Taka długość do przepłynięcia liczyć będzie około 10 godzin szybkim promem. 

Legalne są również jednodniowe wycieczki na Kubę z Florydy, które odbędą się za pomocą promu/autobusu wycieczkowego. Jest to wycieczka do Hawany, imienia Ernesta Hemingwaya. Ma ona przy okazji wyedukować podróżnych na temat powiązań pomiędzy miastem Key West a Hawaną oraz zbadać i zapoznać ich z różnymi powiązaniami kulturowymi oraz historycznymi. Jest to świetny pomysł dla osób, które chcą odwiedzić Kubę, ale chcą najpierw się o niej czegoś dowiedzieć lub dla turystów, którzy po prostu lubią słuchać o historii danego kraju i zapoznawać się z jego kulturą i tradycjami.

Ciekawostka: czy Amerykanie mogą legalnie podróżować na Kubę? Tak, mogą oni to robić całkowicie legalnie, jednak tylko wtedy, kiedy chcą oni odwiedzić kraj dla pracy, załatwienia spraw lub odwiedzić rodzinę. Nie mogą sobie pozwolić na całkiem luźne, turystyczne wycieczki. Oni także muszą spełnić różne wymagania – posiadać kubańską kartę turysty (kubańska wiza), samocertyfikacji w ramach jednej z 12 kategorii podróży upoważnionych do podróży na Kubę oraz ubezpieczenia podróżnego.

Dlaczego są takie zakazy i surowe przepisy dla osób wyruszających na Kubę? Wszystko to za sprawą administracji Trumpa, która uznała, iż zalokuje większość amerykańskich podróży do tego pięknego kraju, w ramach tak zwanej „grupowej podróży edukacyjnej między ludźmi”. Ich celem jest wywarcie komunistycznej presji na Kubę i jej mieszkańców, w związku z ich poparciem dla prezydenta Wenezueli – Nicolasa Maduro.

Vintage klasyczny amerykański samochód w Hawanie, Kuba
Vintage klasyczny amerykański samochód w Hawanie, Kuba, licencja: shutterstock/By DDelpixel

Koszty wycieczki z Florydy na Kubę

Podróż samolotem:

  • z Hawany – loty z jedną przesiadką, od 1805 lub 1815 zł (bilet dla jednego dorosłego, klasa ekonomiczna).

Podróż promem

Firmy, które mają zgodę na przeprowadzanie wycieczek z Florydy i okolic na Kubę to – Balearia, Hawana Ferry Partners, United Carribean Lines, Baja Ferries, Airline Brokers Co., a także America Cruise Ferries.

Balearia jest firmą, którą znają wszyscy na Kubie oraz Florydzie, znaną ze swoich przewozów. Ich szybkie promy są w stanie zapewnić turystom podróż z Key West do Hawany, która potrwa zaledwie 3 godziny! Wycieczka na Kubę promem jest o wiele tańsza niż ta, która odbywa się za pomocą samolotu. Opłaty za przejazd w obie strony wynosić mogą 300 USD, co na polskie złote wynosić będzie 1375,25, a więc około 400 złotych mniej, niż koszt biletu lotniczego!

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Bayfront Park w Miami – zwiedzanie

Hollywood na Florydzie – sprawdź koniecznie!

Następny

Dodaj komentarz