Występy artystyczne na Florydzie, które musisz zobaczyć!

Tagi , , , , , ,

Floryda uważana jest za jeden z najbardziej gorących i wyjątkowych stanów w całym USA. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie jest powodem dla którego, zyskała ona sobie popularność wśród szerokiego grona turystów. Bez wątpienia można tam świetnie się bawić. W najlepszych, prestiżowych klubach nocnych, zaś z drugiej strony można całkowicie poświęcić się zwiedzaniu malowniczego i inspirującego Miami. Niemniej jednak każdy, kto zdecyduje się na spędzenie wakacji właśnie na Florydzie, nie może zapomnieć także o tym, że stan ten ma swoją wyjątkową, kulturalną stronę. Floryda jest bowiem znana z organizacji wielu festiwali, koncertów, a także jednej z największych Parad Równości. Wakacje na Florydzie mogą więc obfitować w wiele, kulturalnych atrakcji, które na stałe zapiszą się w pamięci turystów. Wobec tego jakich festiwali, koncertów i wydarzeń muzycznych z pewnością nie można przegapić?

Przyjaciele bawią się w tłumie na festiwalu muzycznym
Przyjaciele bawią się w tłumie na festiwalu muzycznym, licencja: shutterstock/By Monkey Business Images

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Festiwale na Florydzie

Artystyczna i nieco bardziej kulturalna strona Florydy okazuje się być niezwykle bogata i rozbudowana. Floryda to przede wszystkim stan, w którym zdecydowanie odbywa się największa ilość koncertów i wydarzeń muzycznych. Udział w nich może wziąć praktycznie każdy turysta. Dla prawdziwych fanów dobrych dźwięków i wyjątkowej muzyki, odległe podróże nie są przeszkodą, by wziąć w nich udział. Wobec tego jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie wakacji w 2022 roku jest właśnie poznanie kulturalnej stron tego niesamowitego stanu. Jakie się są najpopularniejsze Festiwale Floryda 2022? Otóż można od nich zaliczyć:

  • Coachella Valley Music and Arts Festival- nie ma chyba nikogo, kto do tej pory nie usłyszałby o festiwalu Coachella. Przyciąga on nie tylko wiele, znanych osobistości, ale przede wszystkim także całe rzesze fanów świetnej muzyki. Sam Coachella Festiwal zaplanowany jest na dwa weekendy. Po raz pierwszy artyści grają na scenie w dniach 15-17 kwietnia, a po raz drugi występują oni w dniach 22-24 kwietnia. Festiwal odbywa się na obrzeżach miasteczka Indio.
  • Festiwal Jazzowy Jacksonville- to festiwal o długoletniej tradycji, który odbywa się co roku w Jacksonville na Florydzie. Nie da się ukryć, że jest to prawdziwa gratka dla fanów jazzowego brzmienia.
  • Ultra Music Festival- to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych, który co roku odbywa się w najpiękniejszym mieście Florydy- Miami. Dominuje na nim głównie muzyka elektroniczna, jednak atmosfera tego festiwalu przyciąga każdego.
Młodzi ludzie bawią się na letnim przyjęciu - grupa młodych przyjaciół śmiejących się i świętujących razem podczas rzucania kolorowym konfetti podczas weekendowej imprezy na świeżym powietrzu
Młodzi ludzie bawią się na letnim przyjęciu – grupa młodych przyjaciół śmiejących się i świętujących razem podczas rzucania kolorowym konfetti podczas weekendowej imprezy na świeżym powietrzu, licencja: shutterstock/By Xavier Lorenzo

Koncerty i występy artystyczne na Florydzie

Oprócz wspomnianych wyżej festiwali muzycznych, nie można zapomnieć o tym, że chociażby w Miami Opera regularnie odbywają się koncerty artystów. Takie same atrakcje zaplanowała również Orlando Opera, gdzie zjeżdżają co roku najlepsze głosy operowe i nie tylko z całego świata. Przyglądając się kulturalnej stronie Florydy, nie można zapomnieć również o spektakularnych koncertach, które porywają tłumy. Koncerty Floryda 2022 to między innymi:

  • DJ Khalid at Liv- DJ Khalid jest świetnie znany na całym świecie. 9 września 2022 roku pokazał on swoje umiejętności w Miami.
  • Leo Medina at E11EVEN  MIAMI- kilka dni później, bo już 11 września 2022 roku w Miami w klubie E11EVEN można było bawić się do muzyki Leo Mediny. Z pewnością artysta ten jest wstanie porwać tłumy swoją twórczością.
  • Ricky Valido- to kolejny artysta, który zaplanował swój koncert w jednym z klubów w Miami. Będzie można bawić się do jego muzyki już 15 września w klubie Bar Nancy Miami.

Jak więc można zauważyć, baza kulturalna Florydy jest maksymalnie zróżnicowania i dosłownie każdy z podróżnych i melomanów, będzie mógł znaleźć odpowiedni festiwal lub koncert, który spełni jego oczekiwania. Nie da się ukryć, że Floryda, a w szczególności samo Miami śmiało można nazwać miastem artystycznych doznań.

Miami, Floryda, USA - 10 kwietnia 2022: Coroczny festiwal i parada LGBTQ w Miami South Beach
Miami, Floryda, USA – 10 kwietnia 2022: Coroczny festiwal i parada LGBTQ w Miami South Beach, licencja: shutterstock/By Aleksandr Dyskin

Amerykańskie święta i parady na Florydzie

Oprócz spektakularnych występów operowych, głośnych festiwali i koncertów, Floryda jest znana również ze swoich świąt i parad, które przyciągają turystów. Nie da się ukryć, że mieszkańcy tego stanu świetnie potrafią się bawić. Każde święto jest dla nich powodem do wyjścia na ulice miast i dzielenia się radością. Jednym z bardziej popularnych świąt, które obchodzone jest w formie parady, jest Festiwal Piratów Gasparilla. Ta barwna parad odbywa się co roku w mieście Tampa, a mieszkańcy przebrani w stroje piratów i z tysiącem pirackich gadżetów tłumnie bawią się na ulicach. Kolejną atrakcją jest Guvaween, czyli sposób w jaki mieszkańcy Florydy świętują Halloween. To również parada rozpoczynająca się w mieście Tampa. Mieszkańcy miasta oraz przyjezdni prezentują niezwykle ciekawe pomysły na Haloween’owe kreacje i bawią się w rytm muzyki. Na uwagę zasługuje również Karnawał w Miami, czyli parada która wbrew pozorom odbywa się w Lipcu. Finalnie nie można zapomnieć o największej i najbardziej kolorowej Paradzie Równości, która promuje prawa osób LGBT i postuluje ich pełną wolność. Kulturalnych atrakcji na Florydzie nikomu więc nie zabraknie. Amerykańskie Święta na Florydzie czy sama Parad Równości na Florydzie, to tylko niektóre z wydarzeń, których z pewnością nie można pominąć.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Podwodna Statua Chrystusa z Key Largo

Dlaczego warto zwiedzić Fort Myers?

Następny

Dodaj komentarz