Zasady podróży z Polski do USA i na Florydę w 2022 roku

Tagi , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Szczególnie odczuli te zmiany turyści i podróżni, którzy niestety nie mogli cieszyć się w ostatnich latach bezproblemowymi wyjazdami. Wiele krajów zdecydowało się na wprowadzenie surowych obostrzeń, a także restrykcji, celem zapobiegania dalszemu szerzeniu się nowych zakażeń. W związku z tym podróżni musieli niezwykle szybko zaadoptować się do nowych reguł i zasad. Pandemia COVID-19 najbardziej dotknęła Stany Zjednoczone, które niezmiennie są popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród ogromnej ilości turystów z całego świata. Nic więc dziwnego, że Biały Dom zdecydował się na wprowadzenie pewnych ograniczeń wjazdowych. Jednak poszczególne stany, miały pełną dowolność w zakresie wprowadzania własnych restrykcji. Tak więc jakie są możliwości podróży do Stanów Zjednoczonych, a w szczególności na Florydę w 2022 roku? Poznaj zasady podróży z Polski do USA.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co musisz wiedzieć przed wyjazdem do USA w 2022 roku?

Jeśli planujecie wyjazd do USA w 2022 roku, to z pewnością jesteście ciekawi, jak zmieniły się zasady podróżowania, w związku z szalejącą na świecie pandemią koronawirusa. Zasady wjazdu do Stanów Zjednoczonych w 2022 roku mogą wydawać się o wiele surowsze niż dotychczas. Jeszcze do niedawna podróżni z Polski cieszyli się zniesieniem obowiązku wizowego, jednak pandemia koronawirusa każdemu z nich mogła znacząco pokrzyżować szyki. Tak więc co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wyjazd do USA w 2022 roku?

Szczepienia COVID-19 – zasady podróży z Polski do USA

Otóż Państwowy Inspektorat Sanitarny naszego kraju, w dalszym ciągu sytuację pandemiczną w Stanach Zjednoczonych określa jako wyjątkowo trudną. Oczywiście o wiele łatwiej taka podróż przebiegnie dla obywateli, którzy są zaszczepieni. Jednak ostatnia dawka szczepionki musi zostać przyjęta na 14 dni wcześniej przed planowanym wyjazdem. Osoby, które mogą bez problemu wjechać do Stanów Zjednoczonych, muszą posiadać elektroniczne lub papierowe zaświadczenie o przyjęciu:

 • jednej dawki szczepionki Johnson&Johnson
 • dwóch dawek szczepionki Pfizer lub Moderna
 • pełnej dawki szczepionki AstraZeneca lub Novavax

Osoby, które nie zdecydowały się na wykonanie szczepienia, niestety nie mogą uzyskać pozwolenia na wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych, o ile nie zaliczają się do jednej z następujących grup:

 • są członkami załóg powietrznych;
 • obcokrajowcy podróżujący na zaproszenie ONZ;
 • posiadacze wiz A1, A2, C2, C3, G1-4, NATO 1-4, NATO6;
 • osoby, którym ze względu na wiek nie można podać szczepionki;
 • osoby, które posiadają medyczne przeciwwskazania do szczepienia jednym z dostępnych preparatów;
 • uczestnicy prac badawczych/ testów nad szczepieniami przeciwko COVID.

Co więcej, podróżni powinni wiedzieć, że przed przyjazdem do Stanów Zjednoczonych, każdy z podróżnych musi posiadać wynik testu na koronawirusa. Z obowiązku jego posiadania zwolnieni są jedynie podróżni do 2 roku życia. Test należy zrobić dzień przed przylotem. Dopuszczalne są testy NAAT, antygenowy, w tym także testy domowe dopuszczone do użytku w danym państwie. Przy wjeździe do USA obowiązkowe jest również wypełnienie formularza kontaktowego.

Przeczytaj także Pandemia w USA

Zasady podróży z Polski do USA – wyjazd na Florydę

W przypadku kiedy naszym docelowym miejscem podróży jest Floryda, niestety podróżni będą musieli dostosować się do restrykcji wjazdowych, podobnych do tych, które obowiązują przy wyjeździe z Polski do USA w 2022 roku. Jednak Floryda nieco złagodziła we własnym zakresie część obostrzeń dotyczących turystów. Podróżni, którzy nie są zaszczepieni, nie muszą od razu rezygnować ze swoich wakacyjnych planów. Podróż na Florydę, będzie dalej możliwa, jednak muszą oni wylegitymować się negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Jest to spore ułatwienie, gdyż do większości stanów w USA, niezaszczepieniu podróżni nie mają prawa podróżować. Tak więc wyjazd na Florydę- informacje dla podróżnych:

 • osoby niezaszczepione muszą posiadać negatywny test zrobiony najpóźniej na 48 godzin przed przylotem;
 • osoby zaszczepione nie muszą posiadać negatywnego wyniku testu na COVID- 19, jednak muszą posiadać ze sobą certyfikat szczepienia w wersji papierowej lub elektronicznej.

Co ciekawe, turyści, którzy nie zdążyli wykonać testu przed przylotem, mogą go oczywiście wykonać również w jednym z punktów dostępnych na lotnisku. Jednak w takim wypadku muszą się oni liczyć ze znacznie wyższymi cenami. Warto również wziąć pod uwagę to, że podczas podróży linie lotnicze wymagają tego, by na pokładzie samolotu podróżni mieli zasłonięte usta i nos, jednak na samej Florydzie takie zalecenia nie obowiązują. Nie ma także konieczności poddawania się kwarantannie po przylocie.

Zniesione noszenie maseczek na Florydzie

Floryda jako jeden z pierwszych stanów zniósł noszenie maseczek. Otworzono również bary i restauracje. Niektóre placówki umożliwiają jednak wejście tylko i wyłącznie osobom z ważnym certyfikatem szczepienia.

Wyjazd z Polski na Florydę 2022 jest więc możliwy zarówno dla podróżnych zaszczepionych, a także i niezaszczepionych. Warto pamiętać jednak o tym, by zachować wszelkie środki ostrożności. Floryda jest stanem, w którym obecnie nie odnotowuje się gwałtownych wzrostów ilości osób zakażonych, a współczynnik zgonów z powodu koronawirusa utrzymuje się na najniższym poziomie. Zniesienie obostrzeń na Florydzie nastąpiło wskutek ogromnego odsetku osób, które zdecydowały się zaszczepić.

Warto jednak stale podkreślić, że sytuacja epidemiologiczna w Stanach Zjednoczonych jest nadal sytuacją wysokiego ryzyka. Podróżni, którzy nie są zaczepieni, muszą zachować czujność i stosować się do zaleceń bezpieczeństwa. Zaleca się, by w dalszym ciągu dezynfekować ręce, a także unikać zatłoczonych miejsc. Co więcej, choć maseczki na Florydzie nie są już obowiązkowe, to jednak dla własnego bezpieczeństwa, warto z nich korzystać szczególnie w komunikacji miejskiej w godzinach szczytu, a także w zatłoczonych barach. Jeśli po przylocie nasze samopoczucie się pogorszy, należy wykonać test i dla bezpieczeństwa własnego i innych pozostać w hotelu.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Bezpieczeństwo na Florydzie- podróżuj z głową!

Najbardziej instagramowe miejsca na Florydzie!

Następny

Dodaj komentarz