Zoo Tampa at Lowry Park – co zobaczyć, bilety, atrakcje

Tagi , , , , , , ,

Zoo w Lowry Park w Tampa uważane jest za jeden z najbardziej interesujących parków na Florydzie. W tym ogrodzie zoologicznym mieszka około 1300 różnych gatunków. Miejsce to oferuje także wiele programów edukacyjnych oraz rozrywkowych zarówno na najmłodszych jak i dorosłych odwiedzających.

Co ciekawe, zoo zdobyło kilka nagród w tym: nagrodę Edward H. Bean Award od Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów za program dotyczący ochrony słoni afrykańskich, nagrodę Travelers’ Choice™ oraz wyróżnienie od największego na świecie portalu turystycznego –  Certificate of Excellence od TripAdvisor®.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia powstania zoo w Lowry Park w Tampa

Warto wiedzieć, że pierwsze zoo w Tampie zostało założone nad rzeką Hillsborough w Plant Park. Wówczas w miejscu tym, żyła niewielka liczba zwierząt pochodzących z Florydy, takich jak na przykład aligatory, szopy oraz egzotyczne ptaki. Jednak w miarę jak liczba zwierząt wrastała, zostały one przetransportowane na nowe miejsce w Lowry Park. W latach 70-tych zeszłego wieku, kiedy to liczba zwierząt bez przerwy rosła, pojawiła się potrzeba unowocześnienia ich siedlisk oraz zaprezentowania ich w naturalnym środowisku. Zaowocowało to powstaniem specjalnej organizacji, która zajmowała się budową i opieką nad najwyższej jakości ogrodem zoologicznym. Stowarzyszenie Lowry Park Zoo przekształciła się w Lowry Park Zoological Society. Jest to prywatna organizacja non-profit, której celem jest ciągły rozwój i zarządzanie ogrodem.

Odnowione Tampa’s Lowry Park Zoo ponownie otwarto wczesną wiosną 1988 roku. Powstała nowa woliera, „świat” naczelnych oraz wioska dziecięca. Co ciekawe, w ciągu pierwszego roku istnienia zoo, odwiedziło go ponad 614,000 odwiedzających z całego świata.  Natomiast w 2002 roku zoo otworzyło  Wallaroo Station, czyli około 4,5-hektarowy teren o tematyce typowo australijskiej. Stacja Wallaroo zastąpiła byłą wioskę dziecięcą, która została otwarta w 1988 roku.

Zoo w Lowry Park w Tampa – atrakcje

Główną misją ogrodu zoologicznego w Lowry Park jest ratowanie, rehabilitacja i opieka nad zwierzętami. Miejsce to, ma także w wyjątkowy i spersonalizowany sposób łączyć ludzi z dziką przyrodą w edukacyjny, a zarazem interesujący sposób. Zoo Tampa w Lowry Park to dom dla ponad 1300 zwierząt. Ogród w Tampa słynie również z jednego z najpiękniejszych ogrodów tropikalnych na świecie. Odwiedzający to miejsce, zarówno dzieci jak i dorośli, mogą zbliżyć się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej do przyrody i zwierząt, na przykład oglądając nosorożca indyjskiego, gigantycznego żółwia czy karmiąc żyrafę.

W ogrodzie zoologicznym żyją między innymi takie zwierzęta jak: hipopotamek karłowaty, nosorożec indyjski, żółw olbrzymi, pantera z Florydy, orangutan z Borneo, afrykański pingwin oraz słoń, manat karaibskiego, biały nosorożec i wiele innych dzikich, egzotycznych zwierząt. Na Gości czekają także ciekawe programy zwiedzania oraz wydarzenia organizowane na terenie zoo. Rodziny ze swoimi pociechami mogą się pluskać się w strefach zabaw wodnych oraz mogą wziąć czynny udział w edukacyjnych pokazach.

Co ciekawe, w szpitalu David A. Straz Jr. Manatee Hospital na terenie zoo, pracownicy oraz lekarze weterynarii opiekują się rannymi, chorymi oraz osieroconymi manatami. Po zakończonej z sukcesem rehabilitacji, zwierzęta te trafiają ponownie na wolność. Ogród zoologiczny w Tampa opiekuje się także innymi dzikimi zwierzętami żyjącymi na Florydzie.

Ceny biletów wstępu do zoo w Lowry Park Tampa

Wstęp dla dorosłych kosztuje 44,95 $, natomiast bilet dla dzieci w wieku 3-11 lat kosztuje 34,95 $. Zwiedzanie i atrakcje czekające w zwierzyńcu zajmują kilka godzin, więc warto zaplanować sobie większą część dnia na pobyt w tym miejscu.

Jak dojechać do zoo w Tampa? Godziny otwarcia

Zoo znajduje się przy 1101 W. Sligh Avenue w Tampa. Otwarte jest przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 9:30 do 17:00, z godzinami wydłużonymi, podczas trwania wybranych wydarzeń.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Port lotniczy Jacksonville (Jacksonville International Airport)

Seven Mile Bridge (most siedmiomilowy) na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz