Zoo w Miami – zasady zwiedzania, bilety oraz przydatne informacje dla zwiedzających

Tagi , , , , , , , , ,

Miami to jedna z najbardziej pożądanych destynacji wakacyjnych turystów z całego świata. To kultowe miejsce przyciąga nie tylko ze względu na atmosferę luksusu i nocne kluby, ale również liczne atrakcje. Niewątpliwie jedną z nich jest Zoo w Miami, które jest miejscem unikatowym w całych Stanach Zjednoczonych. Czemu warto się tam wybrać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zoo w Miami – historia i ciekawostki

Zoo w Miami jest największym i najstarszym ogrodem zoologicznym na Florydzie oraz jedynym podzwrotnikowym ogrodem zoologicznym w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych. Założone w 1948 roku w Crandon Park w Key Biscayne, a następnie przeniesione w 1980 roku jako Miami MetroZoo do dawnej lokalizacji bazy lotniczej Richmond Naval Air Station, obecnie stanowi jedną z ważniejszych atrakcji okolicy. Niewątpliwie największą chlubą Zoo w Miami jest fakt, że jest to jedyne tropikalne zoo w Stanach Zjednoczonych. Mieści ponad 3000 zwierząt na prawie 750 akrach (304 ha), z czego 324 akry (131 ha) są zagospodarowane. Ma 6 km wokół, jeśli idzie się ścieżką, i zawiera ponad 100 eksponatów.

Zoo dzieli się na pięć głównych sekcji wystawowych, tj. Floryda: Mission Everglades, Azja, Afryka, Amazonia oraz Australia. Zoo w Miami jest doskonale zorganizowanym obiektem, w którym prócz oglądania najróżniejszych zwierząt, można również wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, pokazach, a także specjalnych wystawach interaktywnych, dedykowanych zarówno dorosłym jak i dzieciom. Miejsce zdecydowanie godne polecenia podczas wizyty w Miami!

Bilety i wstęp – jak zaplanować wizytę?

Z uwagi na ogromne zainteresowanie jakim cieszy się Zoo w Miami, kupienie biletów na miejscu może okazać się niemożliwe. By uniknąć przykrego rozczarowania przy wejściu, warto zakupić bilety ze znacznym wyprzedzeniem. Najlepiej jest to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Zoo w Miami , gdzie w prosty sposób dokonamy zakupu. Bilety średnio kosztują około 30 dolarów, możliwe są również zniżki dla dzieci, seniorów, weteranów wojennych, a także dla grup wycieczkowych.

Okazy zwierząt – co możesz zobaczyć w Zoo?

Z racji ogromnej powierzchni jakie zajmuje zoo, oraz podzielenie je na sekcje tematyczne, zwiedzanie obiektu może zająć nam co najmniej kilka godzin. W sekcji Floryda: Mission Everglades skupiono się przede wszystkim na przedstawieniu flory i fauny z regionu Everglades. Zobaczymy tam amerykańskie aligatory, wydry rzeczne, amerykańskie czarne niedźwiedzie, a także łyse orły. W kolejnej sekcji, czyli Azja, przedstawia turystom m.in. orangutany borneańskie, nosorożce indyjskie, tygrysy sumatrzańskie, indyjskie gaury, wielbłądy dwugarbne, tapiry malajskie czy leniwce. To właśnie w tej sekcji można również podziwiać przepiękne i wiekowe słonie azjatyckie, a także setki gatunków ptaków.

W sekcji Afryki mamy szansę zobaczyć takie gatunki jak żyrafy siatkowe, hipopotamy karłowate, słonie afrykańskie, czarne nosorożce czy zebry. Sekcja Amazonii przygotowała dla zwiedzających takie okazy jak olbrzymie wydry rzeczne, jaguary, krokodyle Orinoko, olbrzymie mrówkojady, wyjce i nietoperze owocożerne. W sekcji Australii zaś oczywiście zobaczymy kangury drzewne, żółwie olbrzymie, koale oraz emu. Wszystkie sekcje są również bogate w gatunki krzewów, drzew i roślin charakterystycznych dla danego regionu.

Zasady i wskazówki zwiedzania Zoo w Miami – o czym trzeba pamiętać?

Na terenie obiektu obowiązują ważne zasady, które ułatwiają zwiedzającym poruszanie się, ale również zapewniają bezpieczeństwo im samym, oraz zwierzętom. Absolutnie zakazane jest karmienie zwierząt, a także wnoszenie na teren zoo piłek, zabawek, fajerwerków, a także balonów i wiele innych wymienionych w regulaminie przedmiotów. Strefa w której można zjeść posiłek czy odpocząć znajduje się przy stołach piknikowych, tuż przed wejściem do zoo. Dodatkowo na terenie jednej ze stref znajduje się restauracja, gdzie można zjeść posiłek w trakcie zwiedzania. Zakazane jest również płoszenie, straszenie czy zaczepianie zwierząt w jakikolwiek sposób – pogwałcenie tej zasady skutkować może wyprowadzeniem z terenu zoo. Należy też pamiętać o poruszaniu się wyznaczonymi trasami, oraz pilnowaniu rzeczy osobistych tak, by niczego nie zostawić na terenie zoo. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie Zoo w Miami.

Wydarzenia w Zoo w Miami – nie przegap!

By urozmaicić zwiedzanie oraz zachęcić do odwiedzin, Zoo w Miami raz na jakiś czas organizuje specjalne wydarzenia, podczas których można nie tylko obejrzeć różne, interaktywne pokazy, ale również posłuchać ekspertów z różnych dziedzin, np. ornitologii. Niewątpliwie największą popularnością cieszą się oczywiście pokazy morskich zwierząt, takich jak orki czy delfiny. Są one jednak dość rzadkie, dlatego celem odpowiednio wczesnej rezerwacji biletów warto śledzić dedykowaną stronę internetową. Praktycznie codziennie jednak organizowane są krótkie pokazy interaktywne w poszczególnych sekcjach zoo, dlatego z pewnością nie będziemy się tam nudzić.

Wycieczka VIP w Zoo Miami – czemu warto?

Jeżeli faktycznie jesteśmy wielkimi miłośnikami natury, to zdecydowanie powinniśmy rozważyć wykupienie wycieczki VIP, która daje o wiele większe możliwości zwiedzania i doświadczania niż zakupienie zwykłego biletu w kasie. Jest to specjalna, ponad dwugodzinna wycieczka w towarzystwie certyfikowanego przewodnika, który wózkiem golfowym wozi nas po całym obiekcie, pokazując najciekawsze okazy zwierząt, ptaków czy roślin. Jest to na tyle ciekawa okazja, że doświadczenie i wiedza przewodnika pozwalają nam zrozumieć wiele kwestii dotyczących zwierząt, ich naturalnego środowiska, a dodatkowo poznamy ciekawostki np. na temat najstarszych mieszkańców zoo, np. słoni azjatyckich. Koszt takiej wycieczki to ok. 90 dolarów za osobę, dodatkowo należy dokonać rezerwacji znacznie wcześniej za pośrednictwem strony internetowej. Mimo wysokiego kosztu, warto rozważyć tę opcję!

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Kulinarna podróż po Florydzie

Vizcaya Museum & Gardens – posiadłość i namiastka życia najbogatszych na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz