Dolphin Mall – najlepsze centrum handlowe Miami

Tagi , , , , , , , ,

Dolphin Mall to centrum handlowe w Sweetwater w hrabstwie Miami-Dade na Florydzie. Otwarcie odbyło się 2001 roku. Dolphin Mall jest drugim co do wielkości centrum handlowym w obrębie obszaru metropolitalnego Miami. Znajduje się 22 km na zachód od Miami i 17 km od lotniska Miami International Airport. Właściciele twierdzą, że Dolphin Mall przyciąga rocznie ponad 35 milionów klientów. To bez wątpienia więcej niż parki rozrywki położone w Orlando: Universal Studios Magic Kingdom. Posiada ponad 240 sklepów i punktów usługowych, należących do czołowych światowych marek.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakie sklepy i restauracje znajdują się w Dolphin Mall?

Centrum handlowe jest podzielone na trzy części: Playa (plaża), Ramblas (bulwary) i Moda (moda) i zajmuje łącznie około 130 tys. mpowierzchni handlowej. Najpopularniejsze sklepy i restauracje w Dolphin Mall prezentujemy poniżej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sklepy z odzieżą i akcesoriami

Bloomingdale’s The Outlet Store – amerykańska sieć luksusowych domów towarowych.

– Michael Kors – konfekcja męska i damska, akcesoria, zegarki, biżuteria i perfumy.

Ralph Lauren Factory Store – skupia się na segmentach: odzież, dom, akcesoria i zapachy.

Victoria’s Secret – sprzedawca bielizny, odzieży i kosmetyków dla kobiet; znany z corocznych pokazów z udziałem supermodelek.

Forever 21 – sklep z ubraniami, które niedawno prezentowano na pokazach mody, a teraz są zaadaptowane do obecnych trendów.

Kobieta na zakupach. Szczęśliwa kobieta z torebkami na zakupy. Konsumeryzm, zakupy, koncepcja stylu życia
Kobieta na zakupach, licencja: shutterstock/By Bobex-73

Inne sklepy oraz restauracje w Dolphin Mall

– Bass Pro Shops Outdoor World – artykuły myśliwskie, wędkarskie, sprzęt kempingowy i inne powiązane produkty rekreacji.

Marshalls/HomeGoods – sieć sklepów meblowych.

Saks Fifth Avenue OFF 5TH – luksusowy dom towarowy.

Sam Ash Music – największa rodzinna sieć sklepów z instrumentami muzycznymi w USA.

Dave & Buster’s – sieć restauracji z pełnym zakresem usług połączona z salonem gier wideo.

The Cheesecake Factory – firma restauracyjna, dystrybutor serników i innych słodkości.

Texas de Brazil – to rodzinna sieć restauracji churrascaria (brazylijski steakhouse).

Buffalo Wild Wings Grill & Bar – restauracja połączona z pubem sportowym.

Jak wydać mniej robiąc zakupy?

Starając się lepiej obsługiwać rynek turystyczny Dolphin Mall oferuje odwiedzającym możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Program oferuje się osobom, które zamieszkują minimum 50 mil od centrum handlowego.  Passport to Shopping obowiązuje do 2027 roku. Oferuje on mnóstwo zniżek i ofert specjalnych dla turystów. Passport to Shopping można dostać bezpłatnie w punkcie informacyjnym z ważnym dowodem tożsamości.

Dolphin Mall oferuje także wymianę walut i schowki do przechowywania bagażu. Dla przyjezdnych dostępny jest transfer autobusowy do centrum handlowego z lotniska w Miami, wybranych hoteli na terenie portu lotniczego i centrum Miami. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać we wspomnianym punkcie informacyjnym. 

Jak dojechać do centrum handlowego Dolphin Mall?

Centrum handlowe znajdziemy pod adresem:

11401 N.W.
12th Street
Miami, FL 33172

Dolphin Mall zbudowano na końcu Dolphin Expressway (State Road 836) na skrzyżowaniu z drogą Florida Turnpike. Jest to zachodni kraniec hrabstwa Miami-Dade w pobliżu Florida International University (FIU). Jest otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 11-20 i w niedzielę 11-19.

– Miami – Dojazd samochodem zajmuje około 20 minut (22 km). Koszt taxi zamyka się w przedziale $40-$50. Z centrum miasta można dojechać liniami autobusowymi nr 7 i nr 836 za $2- $3. Podróż trwa godzinę i 15 minut.

– Lotnisko Międzynarodowe Miami – Dojazd samochodem zajmuje 14 minut (15 km). Koszt taxi to $30-$40. Firma Jayride oferuje shuttle bus za $24 – $45.

Powszechnie uważa się, że Dolphin Mall zostało otwarte w odpowiedzi na popularność Sawgrass Mills Mall w Sunrise na Florydzie. Chodziło więc o przechwycenie ruchu z międzynarodowego lotniska w Miami, dokąd przybywało wielu turystów z Ameryki Południowej i Europy. To sprawia, że z roku na rok Dolphin Mall zyskuje na znaczeniu i staje się jednym z najważniejszych centrów handlowych na Florydzie, zarówno dla miejscowych, jak i turystów.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Kennedy Space Center – historia podróży do gwiazd

Plaża South Beach

Następny

Dodaj komentarz