West Palm Beach – perła zachodniej Florydy

, Tagi , , , , , ,

West Palm Beach zostało założone w 1894 roku przez Henry’ego Flaglera. Początkowo było osiedlem mieszkaniowym mającym zapewnić dach nad głową pracownikom hoteli położonych w sąsiednim Palm Beach. Swój dynamiczny rozwój zawdzięcza wielu inwestycjom i napływowi ludności z Północy. Obecnie liczy około 100 tys. mieszkańców, którzy cieszą się piękną letnią pogodą od marca do końca października. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

W linii prostej znajduje się zaledwie 120 kilometrów od Bahamów i tylko 5 kilometrów od międzynarodowego lotniska w Palm Beach. Corocznie przyciąga setki tysięcy turystów spragnionych słońca i unikalnej atmosfery południowo-zachodniej Florydy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Co można robić w West Palm Beach zostało przedstawione poniżej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzea, kultura i sztuka w West Palm Beach

– Norton Museum of Art – 

Jedno z największych muzeów na Florydzie, którego budynek niedawno przeszedł modernizację. Dzięki wsparciu darczyńców posiada kolekcję zawierającą ponad 7000 eksponatów m.in. twórców amerykańskich, europejskich i chińskich. Do najważniejszych artystów mających tam swoją reprezentację należą MatisseMonet i Picasso.

WEST PALM BEACH, FL/USA - FEBRUARY 6, 2019:  The newly renovated Norton Museum of Art in downtown West Palm Beach, Florida, on opening day following a $100 million upgrade.
Nowo wyremontowane Norton Museum of Art w centrum West Palm Beach na Florydzie., licencja: shutterstock/By Thomas Barrat

– Ann Norton Sculpture Gardens – 

Posiadłość artystki Ann Norton, w której można podziwiać ponad 100 rzeźb znajdujących się zarówno w jej domu, jak i ogrodzie. Niektóre z nich mają ponad 3 metry wysokości. Ogród Ann Norton zawiera około 300 gatunków tropikalnych palm i liczne gatunki ptaków.

– Kravis Center for The Performing Arts – 

Położone jest w centrum miasta i jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych na południowym Wschodzie. Oferuje swoją wersję teatru na Broadwayu. Grane są tam takie hity jak: „Piotruś Pan”, „Jersey Boys” czy „Mary Poppins”. Odbywają się tu także opery i koncerty.

WEST PALM BEACH, FL, USA - MARCH 29, 2020: Beautiful photo Kravis Center for the performing arts West Palm Beach FL
Kravis Center, licencja: shutterstock/By Felix Mizioznikov

– Ragtops Automobile Museum – 

Prezentuje zabytkowe samochody i pamiątki z nimi związane w dwóch salach wystawowych. Kiedyś był to sklep z samochodami, który ewoluował w małe muzeum.

W West Palm Beach warto zobaczyć także:

– The Ball Park of The Palm Beaches – to park ze znajdującym się w nim stadionem baseballowym, gdzie na wiosenne obozy przygotowawcze przyjeżdżają drużyny Houston Astros i Washington Nationals. Oprócz meczów bejsbolistów odbywają się tam koncerty, festiwale i imprezy firmowe.

– Historyczne dzielnice miasta – doskonałe miejsca na zakupy, spotkania towarzyskie i chłonięcie atmosfery miasta. Najciekawsze z nich to m.in. Flamingo Park – założona przez plantatorów ananasów, gdzie dominują zabytkowe domy w śródziemnomorskim stylu. Inną interesującą dzielnicą miasta jest Grandview Heights, która jest zachowana w praktycznie niezmiennym stanie od chwili powstania. Inne stare dzielnice warte odwiedzenia to: El Cid, Northwest, Mango Promenade Central Park.

Przyroda i wypoczynek na świeżym powietrzu w West Palm Beach

– McCarthy’s Wild Life Sanctuary – 

Lecznica dla zwierząt, która przywraca je do pełnej sprawności a następnie pozwala wrócić do swojego naturalnego środowiska. Możemy tu spotkać lisy, rysie, żurawie, pelikany i wiele innych. Bilety dla dorosłych to $35, a dzieci – $25.

WEST PALM BEACH, FL, USA - MARCH 29, 2020: Beautiful photo Kravis Center for the performing arts West Palm Beach FL
fot. mccarthyswildlife.com

– Palm Beach Zoo & Conservation Society – 

Dom wielu gatunków dzikich zwierząt, które żyją w naturalnych siedliskach. Codzienne pokazy i rozmowy z opiekunami zwierząt to na pewno ciekawa forma spędzania czasu dla dzieci. Oprócz tego mamy zacienione ścieżki, które są doskonałe na spacery. Ponadto fontannę i restaurację z pełnym zakresem usług. Ceny biletów to przedział $19 -$25.

– Loxahatchee Zoo – 

Około 30 km od West Palm Beach znajduje się miejscowość z ”bezklatkowym” zoo. Największą atrakcją tego miejsca jest Lion Country Safari. Można tam wjechać samochodem i zza jego szyby bezpiecznie oglądać żyrafy, nosorożce i zebry. Jedynie lwy są oddzielone od zwiedzających barierami wodnymi.

– Manatee Lagoon –

Centrum edukacyjne poświęcone manatom – rzadkim zwierzętom wodnym zamieszkującym głównie ciepłe wody okolic Karaibów. Najlepiej odwiedzić centrum w miesiącach zimowych, kiedy manaty chętniej przypływają do ośrodka. Wabi je wówczas ciepło wody podgrzewanej przez małą elektrownię działającą w ośrodku . Wstęp do obiektu jest darmowy.

WEST PALM BEACH, FLORIDA/USA - JANUARY 6, 2018:  Manatees in a large group enjoy the warm water coming from Florida Power & Light's power plant, next to their Manatee Center, open to the public.
Manaty w dużej grupie cieszą się ciepłą wodą pochodzącą z elektrowni Florida Power & Light, licencja: shutterstock/By Thomas Barrat

– Mounts Botanical Park – jest najstarszym i największym ogrodem botanicznym w hrabstwie, podzielonym na 25 mniejszych ogrodów z ponad 2000 tropikalnych roślin z 6 kontynentów. Bilety dla dorosłych to wydatek $10, a dzieci – $5.

Zobacz także:

– Okeeheelee Park – ukończony w 1996 roku park obejmuje 2 jeziora z dostępem dla wędkarzy, łodzi i jazdy na nartach wodnych. W parku znajduje się także pole golfowe, korty tenisowe i ścieżka rowerowa. Dla miłośników zwierząt park oferuje centrum jeździeckie, park dla psów i zadaszone centrum przyrodnicze z halą wystawową.

– Grassy Waters Preserve – ten chroniony obszar zyskał popularność dzięki bezpłatnym szlakom wycieczkowym otwartym przez siedem dni w tygodniu. Są to ścieżki pośród mokradeł pełne śpiewających ptaków i miejsc do odpoczynku (fotele bujane i hamaki). Możemy tutaj również uprawiać kajakarstwo.

– PGA National Resort and Spa – jest to świetne miejsce do gry w golfa zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Miasto, jak i cała Floryda słynie z dużych turniejów golfowych PGA Tour. Mamy tutaj 5 profesjonalnych pól golfowych, 9 basenów i inne obiekty sportowe.

Najlepsze plaże w okolicy West Palm Beach

Dla miłośników błękitnego oceanu i kąpieli słonecznych okolice West Palm Beach oferują szereg interesujących propozycji nieprzerwanie przez cały rok. Dzienna temperatura oscyluje w okolicach 24 – 33 °C. Oto najlepsze plaże w okolicy:

– Lake Worth – to świetna opcja dla rodzin dzięki codziennemu dyżurowi ratowników i dużemu placowi zabaw tuż przy plaży. To gwarancja dobrze spędzonego czasu dla wędkarzy, dzięki molo gdzie można zarzucić wędkę.

South Florida Palm Beach -  Boynton lake Worth - Delray beach - Boca raton
Lake Worth, licencja: shutterstock/By oceanmiles

– Peanut Island – to dobre miejsce na całodniowy wypad dzięki szlakowi spacerowemu wokół wyspy. Amatorów sportów wodnych ucieszy duża ilość miejsc do nurkowania i uprawiania żeglarstwa. Na wyspie znajduje się bunkier atomowy, zbudowany w czasach prezydentury Johna Kennedy’ego.

Riviera Beach, Florida USA - May 22, 2019: Aerial view on Port Palm Beach, City of Riviera Beach and Peanut Island, drone photography
Widok z lotu ptaka na Port Palm Beach, City of Riviera Beach i Peanut Island, zdjęcia z drona, licencja: shutterstock/By YES Market Media

– Ocean Reef Park – rafa koralowa znajduje się bardzo blisko plaży i można ją zobaczyć nawet podczas przypływu. Posiada szeroką promenadę prowadzącą w dół plaży, plac zabaw i miejsce na pikniki.

Aerial view on Ocean Reef Park on beautiful Singer Island, Florida, a popular beach destination for locals.
Widok z lotu ptaka na Ocean Reef Park, licencja: shutterstock/By Thomas Barrat

– Juno Beach – jest podzielona na obszary do pływania, wędkowania i surfowania. W związku z tym można w sposób bezpieczny cieszyć się każdą z tych aktywności. Posiada molo, a przez miejscowych określana jest najbardziej przyjazną plażą dla posiadaczy psów.

Juno Beach Pier Sunrise, Florida
Juno Beach Pier Sunrise, Florida, licencja: shutterstock/By Allison Michael

– Oceanfront Park – spokojna, przestronna plaża z promenadą i wieloma obszarami zaciemnionymi. Można się posilić w Sand Dollar Grill, a później  wyruszyć w dalszą drogę.

Restauracje i puby w West Palm Beach

 Marcello’s La Sirena – przez wielu uważana za jedną z najlepszych włoskich restauracji w południowo-zachodniej Florydzie. Koncentruje się na kuchni z północy Włoch, gdzie dominują makarony al dente w towarzystwie ostrych serów i ziół.

– Agora Mediterranean Kitchen – to pięknie wykończony turecki lokal oferujący także kuchnię grecką. Importowane elementy wystroju w połączeniu z turecką muzyką współgrają ze wspaniałymi wrażeniami smakowymi. W sobotnie wieczory mamy muzykę na żywo i pokaz tańca brzucha.

– Avocado Grill – jedna z nowszych restauracji w mieście. Pozyskuje większość składników od miejscowych farmerów według zasady ”od farmy do stołu”. Oprócz wielu potraw sezonowych mamy bogaty wybór win i koktajli.

– Morton’s – The Steakhouse – zalicza się do najbardziej luksusowych restauracji. Kelnerzy obsługują gości w smokingach przy muzyce Franka Sinatry. W menu znajdują się owoce morza, cielęcina i dania z kurczaka.

– Table 427 – otwarta w porze lunchu i kolacji, są też smakołyki dla rannych ptaszków. Restauracja oferuje szeroką gamę dań kuchni włoskiej z naciskiem na świeże owoce morza w atrakcyjnej cenie. Nie zabraknie też potraw kuchni amerykańskiej.

– Copper Blues – to nowy pub znajdujący się w Downtown West Palm Beach. Oferuje ponad 60 piw z beczki uzupełnionych przez przepyszne przekąski. Posiada scenę, na której występują popularne w okolicy zespoły rockowe i bluesowe.

– E.R. Bradley’s Saloon – za dnia często przesiadują tu rodziny czy lokalni biznesmeni. Wieczorami miejsce przejmują DJ-e organizując zabawy taneczne ze zróżnicowaną muzyką. Cztery bary gwarantują, że nikt nie będzie spragniony.

– Respectable Street – Połączenie klubu tanecznego i miejsca z muzyką na żywo. Jest to przystań dla fanów muzyki elektronicznej, punk rocka i wielu innych alternatywnych brzmień.

Najciekawsze miejsca na zakupy w West Palm Beach

– City Place / Rosemary Square – 

Położone w samym centrum miasta. Jest to tętniące życiem miejsce na zakupy, relaks i posiłki. Znajduje się tu ponad 40 sklepów, począwszy od ekskluzywnych, a skończywszy na niedrogich. Od momentu powstania w 2000 roku przekształciło się w dobrze skomunikowaną dzielnicę miasta idealną do pracy, zamieszkania i odpoczynku.

West Palm Beach, Florida, USA - May 18, 2019: Stores and streets of Rosemary Square, previously known as Cityplace, Downtown West Palm Beach, FL
Sklepy i ulice Rosemary Square, wcześniej znanego jako Cityplace, Downtown West Palm Beach, licencja: shutterstock/By Jordi_Cor

– Palm Beach Outlets –

Otwarte w 2014 roku, zawiera ponad 130 sklepów. Znajduje się w pięknym, klimatycznym budynku oddającym charakter miasta. Powstało z przekształcenia Palm Beach Mall w większe centrum handlowe. Na jego terenie znajdują się ogromne namioty, które chronią klientów przed deszczem. Wieczorami są rozświetlane aby przyciągnąć dalszy ruch pieszy do tej mekki zakupów.

West Palm Beach Outlet, Florida, USA, January 2016
West Palm Beach Outlet, Florida, USA, January 2016, licencja: shutterstock/By Wagner Santos de Almeida

– Clematis Street – 

Jest to deptak w West Palm Beach z dużą liczbą sklepów, restauracji i wielu innych miejsc, w których turyści mogą chłonąć energię i żywiołowość miasta. Odbywają się tu także darmowe koncerty plenerowe. Clematis by Night to cotygodniowy festiwal, który przyciąga mnóstwo gości i mieszkańców miasta.

West Palm Beach, Florida - March 14, 2018: Cityscape view of the the popular West Palm Beach downtown district with City Hall along Clematis Street.
Widok na panoramę popularnej dzielnicy West Palm Beach w centrum miasta z ratuszem wzdłuż Clematis Street, licencja: shutterstock/By Fotoluminate LLC

– Northwood Village – położona kilka kilometrów od Clematis Street wielu turystom przypomina londyńskie Soho. Oferuje klimat starego miasta z dużą ilością butików, galerii sztuki i sklepów z antykami. W ostatni piątek miesiąca odbywa się na Art & Wine Promenade degustacja wina oraz występy artystów ulicznych. Większość sklepów z antykami pozostaje otwarta do późna.

– Antique Row – to ciąg kilku ulic ze sklepami oferującymi mieszankę towarów, która ucieszy nie tylko koneserów, ale i zwykłych kupujących. Dostępne jest prawie wszystko, czego potrzebujemy aby upiększyć swój dom, od akcesoriów i opraw oświetleniowych po antyki z różnych epok i krajów.

Najlepsze hotele w West Palm Beach według Trip Advisor

1 – Hilton Garden Inn West Palm Beach Airport  – ceny za nocleg zaczynają się od 302 zł/osoba. Znajduje się 3 minuty drogi od międzynarodowego lotniska. Jest to doskonała baza wypadowa dla sklepów, restauracji i przedstawień teatralnych w Roseamry Square. Hotel oferuje bezpłatny transport do tego miejsca.

2 – Residence Inn West Palm Beach Downtown/City Place Area  – ceny za nocleg zaczynają się od 450 zł/osoba. Hotel położony w samym centrum miasta szczyci się prawdziwie domową atmosferą. Oferuje przestronne apartamenty z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym.

3 – Marriott West Palm Beach Hotel  – ceny za nocleg zaczynają się od 553 zł/osoba. Hotel znajduje się niedaleko Clematis Street i centrum kongresowego. Bez względu na to, czy podróżujemy dla przyjemności czy w interesach, znajdziemy tam coś dla siebie. Posiada pięknie zagospodarowany ogród, a weekendami grana jest muzyka na żywo.

4 – Hawthorn Suits by Wyndham West Palm Beach  – ceny za nocleg zaczynają się od 382 zł/osoba. Zarówno pokoje standardowe, jaki i apartamenty objęte są całkowitym zakazem palenia. Hotel oferuje dostęp do siłowni i odkrytego basenu z podgrzewaną wodą. Jest sporo apartamentów dostosowanych do większych grup.

5 – Best Western Palm Beach Lakes – ceny za nocleg zaczynają się od 372 zł/osoba. Znajduje się 3 km od centrum West Palm Beach. Jest to opcja od osób chcących oszczędzić trochę pieniędzy. Śniadania są bezpłatne, a basen ma podgrzewaną wodę.

West Palm Beach na wakacje – czy warto?

West Palm Beach położone w głębi lądu w stosunku do Palm Beach jest pełne atrakcji turystycznych dla dzieci i dorosłych. Uwagę odwiedzających przyciągają kilometry pięknych plaż, modne restauracje i mnóstwo ciekawych miejsc przesiąkniętych historią Ameryki. To także dom setek gatunków zwierząt i tropikalnych roślin, które możemy podziwiać w parkach krajobrazowych. Swoją przystań znajdą tu amatorzy sportów wodnych i fani golfa – prawdopodobnie sportu nr 1 w tych stronach. Do tego dodajmy słoneczną pogodę, która towarzyszy urlopowiczom niemal 8 miesięcy w roku. To sprawia, że gdy raz się tu przyjechało, to się już nie chce wyjeżdżać.

Wycieczki po West palm beach

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Dlaczego warto pojechać na Florydę?

Salvador Dali Museum – szczypta surrealizmu na Florydzie

Następny

Dodaj komentarz