Lotniska w Orlando – niezbędne informacje

Tagi ,

Położone w środkowej Florydzie Orlando jest jednym z najciekawszych miast w USA. Turyści przybywają do Orlando z wielu powodów, takich jak edukacja, podróże służbowe oraz wypoczynek. Wybrzeże Atlantyku, atrakcje, takie jak: Universal Orlando Resort, Walt Disney World oraz Orlando Eye, przyciągają miliony odwiedzających do miasta i sąsiednich regionów. Nic dziwnego, że tutejsze międzynarodowe lotniska są dobrze skomunikowane z centrum Orlando i innymi miastami. Planujesz w najbliższym czasie przylot do Orlando? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące międzynarodowego portu lotniczego w Orlando jak i lotniska Orlando Sanford.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Port Lotniczy w Orlando – terminale

Międzynarodowe lotnisko w Orlando posiada trzy terminale.

  • Terminal A składa się z północnej części głównego terminalu, z systemami tramwajowymi do Airside 1 (bramki 1-29) i Airside 2 (bramki 100-129).
  • Terminal B składa się z południowej części głównego terminalu, z systemami tramwajowymi do Airside 3 (bramki 30-59) i Airside 4 (bramki 70-99).
  • Terminal C, zwany jest również kompleksem terminala południowego i zawiera bramki 230-245. Terminal C obsługuje loty międzynarodowe linii lotniczych spoza USA, a także wszystkie loty JetBlue. Terminal jest również połączony z terminalem intermodalnym podwyższonym zamkniętym przejściem i wspólnym parkingiem.

Port Lotniczy Orlando International – niezbędne informacje

Orlando International to najpopularniejsze lotnisko w Orlando, a także największe lotnisko na Florydzie. Kilka kilometrów na południowy wschód od miasta Orlando znajduje się lotnisko. Różne linie lotnicze często wykorzystują ten międzynarodowy port lotniczy. Głównymi z nich są: Frontier Airlines, Air Canada, JetBlue Airways, Lufthansa, Virgin Atlantic, AeroMexico i Southwest Airlines. Poza tym, lotnisko jest dobrze skomunikowane z największymi miastami w USA, takimi jak Atlanta, Filadelfia czy Chicago. Lotnisko oferuje również bezpośrednie loty do Dublina, Londynu i Los Angeles. Jest to jedno z tych lotnisk w Orlando, które posiada wszystkie nowoczesne udogodnienia dla podróżnych. Orlando International Airport posiada zautomatyzowane kioski kontroli paszportowej dla obywateli USA oraz Kanady i jest dobrze skomunikowane z pobliskimi regionami. Oferuje wiele środków transportu, takich jak lokalne autobusy, taksówki oraz pociągi Amtrak itp.

Adres: 1 Jeff Fuqua Blvd, Orlando, FL 32827
Kod: MCO

Jakie loty obsługuje Orlando International?

Lotnisko służy jako węzeł komunikacyjny dla Silver Airways, baza operacyjna dla Avelo Airlines, Southwest Airlines, JetBlue, Spirit Airlines, a także Frontier Airlines. Southwest Airlines jest największym przewoźnikiem na tym lotnisku pod względem liczby pasażerów. Średnio 44 linie lotnicze obsługują to lotnisko codziennie, zapewniając połączenia zarówno z USA, jak i z innymi kontynentami. MCO jest jednym z największych komercyjnych portów lotniczych pod względem powierzchni w Stanach Zjednoczonych. Na lotnisku tym znajduje się także baza serwisowa United Airlines.

Jak dojechać do centrum Orlando z lotniska?

Międzynarodowe lotnisko (MCO) jest dogodnie położone między dwiema głównymi drogami ekspresowymi, około 30-60 minut na południe od centrum Orlando (w zależności od natężenia ruchu). Chociaż z lotniska do centrum można dojechać autobusem publicznym, większość odwiedzających zdecyduje się skorzystać z hotelowego lub prywatnego transferu, taksówki Uber/Lyft lub shuttle bus.

Najwygodniejszym sposobem dotarcia transportem publicznym do centrum Orlando jest przejazd autobusem LYNX #11 do South Orange Avenue. Autobus #11 kosztuje około 2 USD i odjeżdża z lotniska co 30 minut z terminalu 1, głównego terminalu po stronie A (miejsca A38-A41). Autobus LYNX #11 kursuje z lotniska do stacji LYNX Central Station prawie przez cały dzień, w godzinach:

  • Dni powszednie: 5:00 – 0:00
  • Soboty: 5:00 – 23:00
  • Niedziele i święta: 6:30 – 21:00

Port Lotniczy Orlando Sanford – niezbędne informacje

Orlando Sanford jest jednym z lotnisk usytuowanych w pobliżu Orlando, które przez cały rok odwiedza wielu zagranicznych turystów. Poza tym, znajduje się ono niedaleko słynnej plaży Daytona Beach – w pobliżu Sanford. Jego początki sięgają lat czterdziestych XX wieku, kiedy służyło jako stacja lotnicza marynarki wojennej. Amerykańska marynarka wojenna kontrolowała je do późnych lat sześćdziesiątych. Oprócz tego na lotnisko przylatują także samoloty innych popularnych krajowych lini lotniczych, takich jak:TUI Airways, Sun Country Airlines oraz Via Air. Na lotnisku SFB znajdują się dwa terminale do obsługi międzynarodowego i krajowego ruchu lotniczego. Dodatkowo Orlando Sanford oferuje dużo udogodnień takich jak na przykład: darmowe Wi-Fi oraz lokale gastronomiczne. Obecnie wiele szkoleń lotniczych korzysta również z tego lotniska.

Adres: 1200 Red Cleveland Blvd, Sanford, FL 32773
Kod: SFB

Jak dojechać z Orlando Sanford do centrum?

Lotnisko Sanford International znajduje się nieco dalej niż port lotniczy Orlando International, ale dojazd do centrum Orlando jest dość prosty. Około 40-minutowy przejazd taksówką do centrum miasta kosztuje od 60 do 80 USD, w zależności od miejsca pobytu. Aplikacje taksówkarskie, takie jak Uber i Lyft także oferują atrakcyjnie cenowo przejazdy. Alternatywnie, jeśli chcesz wynająć samochód, w terminalu znajdują się punkty informacyjne takich firm jak Alamo, Hertz, Avis oraz Enterprise.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Lake George – dlaczego powinieneś zobaczyć to jezioro?

Atrakcje w Discovery Cove w Orlando

Następny

Dodaj komentarz