Plaża Siesta Key Beach

Tagi , , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Sarasota, zachodnia Floryda
  • Współrzędne geograficzne: 27°15’53.4″N 82°33’07.2″W
  • Długość: 2500 metrów
  • Aktywności: nurkowanie, bieganie, spacery,
  • Udogodnienia: parking, restauracje, bary, plac zabaw

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaża Siesta Key Beach uważana jest za jedną z najczystszych i najbardziej naturalnych plaż na Florydzie. Jej kryształowy piasek uznaje się za najbielszy i najdelikatniejszy, który swój wygląd zawdzięcza pochodzeniu. Piasek Siesta Key Beach składa się w 99% z kwarcu, a nie tak jak inne plaże ze sproszkowanych koralowców. Mimo innego pochodzenia piasku koralowce można oglądać niedaleko plaży w miejscu nazywanym Point of Rocks. Na plaży można też znaleźć kolorowe muszle, a na palmach często odpoczywają dzikie papugi.

Sarasota, USA - February 25, 2019: Siesta Beach sign on a clear day
Znak Siesta Beach w pogodny dzień, licencja: shutterstock/By Gabriele Maltinti

Plaża jest długa i bardzo szeroka, zwłaszcza przy części rekreacyjnej. Zamontowano na niej również maty do chodzenia, dzięki czemu jest ona bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. Miejsce to jest popularne wśród lokalnej społeczności, która chętnie przychodzi tutaj na spacery lub uprawia różne sporty. Plaża jest świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. Na tyłach plaży zbudowano plac zabaw dla dzieci, w pobliżu jest duży parking, a przy plaży jest kompleks sanitarny. Na miejscu są również ratownicy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Siesta Key Beach?

Plaża Siesta Key Beach znajduje się na wyspie zaporowej Siesta Key, niedaleko miasta Sarasota. Na wyspę można wjechać mostem Stickney Point Bascule Bridge. Po przeprawieniu się na wyspę należy skręcić w prawo w ulicę Midnight Pass. Po przejechaniu 2,5 km po lewej stronie będzie znajdować się duży, bezpłatny parking tuż przy plaży.

Atrakcje w okolicach plaży Siesta Key Beach

Oprócz wspaniałych plaż, znajdujących się w pobliżu godne zobaczenia są również inne miejsca w okolicy. Miłośnikom roślin z pewnością spodobają się ogrody botaniczne Sarasota Jungle Gardens oraz Marie Selby Botanical Gardens. Jedną z największych atrakcji w pobliskim mieście jest akwarium z płaszczkami i rekinami – Mote Marine Laboratory & Aquarium. Jednym z najpiękniejszych zabytków w mieście jest John and Mable Ringling Museum of Art. Jest to państwowe muzeum sztuki, założone w latach 20’ XX wieku. Jest to szesnaste największe muzeum w Stanach Zjednoczonych.

Najlepsze hotele przy plaży Siesta Key Beach

The Ritz-Carlton, Sarasota

Wspaniały, pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się w centrum Sarasota, przy wybrzeżu i wyspach zaporowych, na których znajdują się piaszczyste plaże. Jego wnętrza i apartamenty urządzono w luksusowym, nowoczesnym stylu z dbałością o najmniejsze szczegóły. Na gości czekają dwa baseny zewspaniałym widokiem, restauracje i bary, centrum fitness, SPA, a także szerokie zaplecze organizacji konferencji i bankietów. Hotel posiada również prywatną przystań na około 40 łodzi.

Hyatt Regency – Sarasota

Hyatt Regency to czterogwiazdkowy, nowoczesny hotel w centrum Sarasota. Położony jest nad zatoką w pobliżu wysp zaporowych, na których znajdują się piaszczyste plaże. Na terenie obiektu są dwie restauracje oraz bar przy dużym basenie, centrum fitness oraz małe SPA. Gościom oferowany jest szereg udogodnień oraz atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku. Wśród nich jest żeglarstwo, spływy kajakowe i rowerowe, sporty wodne, a także golf. Pokoje są przestronne i jasne, urządzono je w nowoczesnym stylu z nutą klasycznego wystroju.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Plaża Caladesi Beach & Caladesi Island State Park

Plaża Palm Beach

Następny

Dodaj komentarz