Plaża Panama City Beach

Tagi , , , , , , ,
  • Lokalizacja: w kurorcie Panama City Beach, niedaleko Panama City, północno-zachodnia Floryda
  • Współrzędne geograficzne: 30°11’53.3″N 85°50’47.3″W
  • Długość: 43000 metrów
  • Aktywności: surfing, windsurfing, bieganie, nurkowanie
  • Udogodnienia: parking, bary, restauracje, wypożyczalnie sprzętu wodnego, ratownicy

Plaża Panama City Beach to kilometry ciągnącego się, białego i drobnego piasku. To również krystalicznie czysta woda oraz świetne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, a także spokojnego wypoczynku. Plaża była wielokrotnie nagradzana w plebiscytach na najlepsze plaże wielu magazynów i portali turystycznych.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaża jest skierowana na południe, dzięki czemu można na niej się opalać na każdym z ponad 40 kilometrów. W pobliżu znajduje się wszystko co potrzebne do wypoczynku – bary, restauracje, kluby muzyczne, kina, parki oraz wiele więcej atrakcji.

O popularności plaży może świadczyć również fakt, iż wiele amerykańskich projektantów oraz przedsiębiorców to właśnie tutaj prezentuje swoje najnowsze produktu w trakcie letnich wakacji. Dzieje się tak, ponieważ Panama City Beach jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych amerykanów z południowych Stanów Zjednoczonych. 

Panama City Beach
Panama City Beach, licencja: shutterstock/By Christoph3rW

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Panama City Beach ?

Plaża Panama City Beach rozciąga się wzdłuż kurortu o tej samej nazwie, położonego niedaleko Panama City. Jadąc z Panama City należy udać się na zachód drogą US-98W, przejechać przez most Hathaway Bridge, a następnie skręcić w lewo w drogę Front Beach Road. Biegnie ona wzdłuż większej części plaży, a po drodze znajduje się wiele parkingów.

Atrakcje w okolicach plaży Panama City Beach

Panama City Beach jest jednym z najlepszych wakacyjnych kurortów na świecie i nie w sposób wymienić wszystkich atrakcji tego miejsca. Na turystów oprócz wspaniałej plaży czekają wycieczki morskie, podczas których można zobaczyć delfiny, a także rejsy zabytkowymi, „pirackimi” okrętami. Szczególnie dużo atrakcji dedykowane jest rodzinom z dziećmi. Miejsca takie jak Coconut Creek Family Fun Park, ZooWorld Zoologicaland Botanical Conservatory, Gulf World Marine Park czy Shipwreck Island Waterpark co roku odwiedzają miliony turystów.

Najlepsze hotele przy plaży Panama City Beach

Holiday Inn Resort Panama City Beach

Holiday Inn Resort to wspaniały, czterogwiazdkowy hotel znajdujący się przy samej plaży Panama City Beach. Ze względu na idealną lokalizację jest jednym z najpopularniejszych hoteli w mieście. Na terenie obiektu znajdują się trzy baseny, w tym basen dziecięcy z wieloma atrakcjami, SPA i centrum odnowy biologicznej, restauracja z pięknym widokiem na plażę i ocean oraz bar przy basenie. Zarówno części wspólne hotelu, jak i pokoje urządzono w klasycznym stylu z zachowaniem lokalnego, plażowego klimatu.

Sheraton Panama City Beach Golf & Spa Resort

Znany, czterogwiazdkowy hotel położony nad zatoką St. Andrews w Panama Cite Beach. Swoim gościom oferuje takie atrakcje jak trzy baseny, korty tenisowe, pole golfowe, SPA, centrum odnowy biologicznej i fitness i wiele więcej. Na miejscu znajduje się również prywatna plaża przy zatoce. Obiekt oferuje również wypożyczenie sprzętów wodnych, łodzi, a także organizację rejsów nurkowych i tematycznych. Pokoje urządzono w klasycznym stylu, posiadają wszelkie potrzebne udogodnienia, a część pokoi posiada również balkon lub taras z widokiem na zatokę lub pole golfowe.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Plaża Daytona Beach

Plaża Cocoa Beach

Następny

Dodaj komentarz