Plaża Bahia Honda State Park

Tagi , , , , , , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu miasta Key West, południowa Floryda
  • Współrzędne geograficzne: 24°39’39.0″N 81°16’10.1″W
  • Długość: 3500 metrów
  • Aktywności: nurkowanie, spacery, fotografia
  • Udogodnienia: parking

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Plaża Bahia Honda State Park zapewnia rajski klimat karaibskich plaż każdemu odwiedzającemu. Stojąc na jej gorącym piasku można podziwiać mieniący się wieloma odcieniami błękitu ocean. Bahia Gonda State Park jest najdalej wysuniętym na południe parkiem stanowym, składającym się z wielu wysepek.

Beautiful colorful sunset or sunrise with broken bridge and cloudy sky. Taken at Bahia Honda state park in the Florida Keys, near famous tourist destination of Key West.
Bahia Honda state park, licencja: shutterstock/By fotomak

Miejsce to znane jest wśród poszukiwaczy pięknych widoków i fotografów. Gwarantuje ono piękny, tropikalny zachód słońca urozmaicony ciekawymi obiektami mostowymi. Piękna temu miejscu dodaje drobny i jasny piasek plaży oraz szumiące palmy. W pobliżu plaży znajdują się również rafy koralowe, przy których można nurkować i podziwiać podwodny świat. W niektórych miejscach w odległości nawet 150 metrów od plaży głębokość wody nie przekracza nawet metra, co pozwala na bezpieczną zabawę dla dzieci.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Bahia Honda State Park?

Plaża Bahia Honda State Park to najbardziej wysunięty na południe park stanowy. Znajduje się ona na jednej z wysp archipelagu Keys – Bahia Honda Key. Prowadzi do niego droga US Route 1, a podróż nią z Miami zajmie około dwie godziny. Jadąc nią w kierunku Key West należy wypatrywać znaków informujących o wjechaniu na wyspę Bahia Honda Key, gdyż na trasie znajduje się kilkadziesiąt innych wysp. Po wjechaniu należy znaleźć miejsce parkingowe na jednym z miejscowych kampingów znajdujących się blisko plaży.

Atrakcje w okolicach plaży Bahia Honda State Park

Jedną z największych atrakcji w okolicy jest Park Narodowy Everglades. Park jest ostoją dzikiej zwierzyny i ptactwa, rzadkich roślin bagiennych oraz unikalnych cyprysowych lasów. Wśród największych atrakcji są z pewnością aligatory, które można spotkać tutaj na każdym kroku, lecz przewodnicy dbają o bezpieczeństwo podopiecznych, a wypadki zdarzają się bardzo rzadko. Na zwiedzanie można udać się busem, rowerami oraz słynnymi airboat’ami, czyli łodziami napędzanymi wielkimi śmigłami zamontowanymi z tyłu. Najpopularniejszymi centrami turystycznymi są Coopertown i Shark Valley.

EVERGLADES, USA - NOVEMBER 30, 2013: group of international tourists leaving from the airboat pier. The Everglades are a natural region of wetlands in the southern portion of the US state of Florida.
Everglades, licencja: shutterstock/By View Apart

Najlepsze hotele przy plaży Bahia Honda State Park

Sunset Key Cottages

Wspaniały, czterogwiazdkowy hotel znajdujący są na niewielkiej wyspie przy Key West, do którego można dostać się wyłącznie łodzią. Obiekt zajmuje całą wyspę, która ma powierzchnię około 12 hektarów i składa się z prywatnych, luksusowych domków z tarasami i balkonami, części wspólnej z restauracją i barami. Na wyspie znajduje się również basen, korty tenisowe, centrum fitness oraz SPA. Na niemal całym obwodzie wyspy można wypoczywać na jasnym i drobnym piasku plaży. Jest tutaj także kila małych pomostów, a cała wyspa pokryta jest palmami i tropikalną roślinnością. Hotel oferuje kilka ciekawych, tematycznych rejsów po okolicznych wyspach. Prywatne domki są jasne i słoneczne, urządzono je w eleganckim, lokalnym stylu, dzięki czemu można łatwiej oddać się klimatowi Karaibów.

Margaritaville Key West Resort & Marina

Piękny, czterogwiazdkowy hotel znajdujący się w centrum starej części miasta Key West, tuż przy porcie. Jest on wybudowany i urządzony w nowoczesnym stylu, jednocześnie z zachowaniem elementów lokalnej architektury. Na terenie obiektu znajduje się dobrze oceniana restauracja, bar, basen z podgrzewaną wodą, centrum fitness, a także zaplecze do uprawiania sportów wodnych. Tuż obok obiektu znajduje się również oceanarium Key West Aquarium, które z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym. Pokoje urządzono w klasycznym, stonowanym stylu z uwzględnieniem portowego charakteru obiektu.

Key West Marriott Beachside Hotel

Luksusowy hotel położony na wyspie Key West, posiadający cztery gwiazdki. Na terenie obiektu znajduje się duży basen, SPA i centrum odnowy biologicznej i fitness, bar oraz restauracja. Gościom oferowane jest wiele udogodnień takich jak wypożyczenie sprzętu wodnego, rowerów czy dostęp do pola golfowego. Pokoje urządzono w klasycznym, surowym i eleganckim stylu. Posiadają one prywatne balkony gwarantujące wspaniałe widoki na pobliskie wyspy i Zatokę Meksykańską.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Plaża Palm Beach

Plaża Clearwater Beach

Następny

Dodaj komentarz