Plaża Caladesi Beach & Caladesi Island State Park

Tagi , , , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko miasta Clearwater, zachodnia Floryda
  • Współrzędne geograficzne: 28°02’04.0″N 82°49’18.8″W
  • Długość: 3000 metrów
  • Aktywności: bieganie, nurkowanie, obserwacja ptaków, pływanie kajakiem
  • Udogodnienia: brak

Plaża Caladesi Beach w 2009 roku została okrzyknięta przez magazyn „Dr. Beach” najlepszą plażą w Stanach Zjednoczonych. Właściwie dopiero w tym momencie stała się znana szerzej, choć wciąż można na niej poczuć się niemal jak na bezludnej wyspie. Plaża znajduje się na niewielkiej wyspie, na której powstał Park Narodowy Caladesi Island.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Caladesi Island State Park to nieskalana ludzką stopą ostoja tropikalnego klimatu i krajobrazów. Wyspa jest niewielka i składa się głównie z długiej i wąskiej plaży oraz niskiej roślinności, głównie krzewów i niskich drzew iglastych. Plaża pokryta jest drobnym i białym piaskiem, morze jest bardzo płytkie, a jego wody czyste i turkusowe. Turyści w szczególności uwielbiają tutaj pływać kajakiem, przy plaży, a nawet opływać nim całą wyspę.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Caladesi Beach & Caladesi Island State Park?

Plaża Caladesi Beach oraz Park Narodowy Caladesi Island leżą w pobliżu miasta Clearwater, około dwa kilometry na północny zachód od jego centrum. Na wyspę można się dostać wyłącznie drogą morską. Można skorzystać z usług firm zewnętrznych jak i oferty samego Parku Narodowego. Istnieje również możliwość dopłynięcia na wyspę prywatną łodzią lub kajakiem.

Atrakcje w okolicach plaży Caladesi Beach & Caladesi Island State Park

Okolice miasta Clearwater są znane w Stanach Zjednoczonych wielu obywatelom. Jest to wspaniały region wypoczynkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz wypoczynku na rajskich plażach warto wybrać się też na jeden z wielu rejsów tematycznych. Wśród najpopularniejszych są z pewnością te, podczas których można oglądać delfiny. Te morskie ssaki można oglądać również w akwarium morskim Clearwater Marine Aquarium. Popularnym miejscem jest również ogromny ogród botaniczny w centrum miasta – Florida Botanical Gardens. Można w nim zobaczyć wiele roślin pochodzących z Florydy oraz okolicznych wysp.

August 24. 2019. Clearwater Marine Aquarium in Clearwater, Florida. Florida's Marine Life Rescue Center. Clearwater, FL, USA.
Clearwater Marine Aquarium, licencja: shutterstock/By alisafarov

Najlepsze hotele przy plaży Caladesi Beach & Caladesi Island State Park

Opal Sands

Ten czterogwiazdkowy hotel z pewnością przypadnie do gustu zarówno rodzinom z dziećmi jak i parom. Ulokowany na wyspie Clearwater Beach obiekt posiada bezpośredni dostęp do wspaniałej plaży z jasnym i drobnym piaskiem, duży basen, restauracje oraz bar przy basenie, SPA oraz centrum fitness. W północnej części wyspy znajduje się wspaniały Park Narodowy Caladesi Island z jeszcze wspanialszą plażą. W pobliżu jest również akwarium morskie Clearwater Marine Aquarium. Pokoje urządzono w klasycznym i eleganckim stylu, posiadają one balkony i tarasy ze wspaniałym widokiem na Zatokę Meksykańską.

Sandpearl Private Beach Resort

Sandpearl Private Beach Resort to czterogwiazdkowy obiekt położony przy samej plaży na wyspie Clearwater Beach. Hotel zapewnia swoim gościom wiele usług i udogodnień takich jak kilka basenów, restauracje i bary, centrum fitness i SPA, leżaki i parasole na prywatnej części plaży i wiele więcej. Pokoje i apartamenty zapewniają wspaniały widok na zatokę, a jego świetna lokalizacja zapewnia dobrą komunikację do najlepszych atrakcji w okolicy. Całe wnętrza hotelu urządzono w klasycznym, stonowanym stylu, bez zbędnego przepychu, który może przytłaczać część gości.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Plaża South Beach

Plaża Siesta Key Beach

Następny

Dodaj komentarz