Jak dojechać z Miami do Nowego Jorku?

Tagi ,

Nowy Jork to jedno z tych miast, które cieszy się wśród turystów ogromnym zainteresowaniem. Nie da się ukryć, że Wielkie Jabłko to stolica wielokulturowości, możliwości i różnorodności. Drugim, równie popularnym miastem jest Miami, znane ze swojego luksusu i przepychu. Łatwo sobie możesz wyobrazić, że miasta te znajdują się po przeciwnych stronach – Nowy Jork jest na północy, podczas gdy Miami na południu. Jednak istnieje wiele, oryginalnych możliwości, by ten dystans pokonać. Sprawdź więc, jak dojechać z Miami do Nowego Jorku i wybierz się w podróż życia!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Z Miami do Nowego Jorku – odległość

Jeśli chcesz dostać się z Miami do Nowego Jorku, to koniecznie przygotuj się na podróż pełną intensywnych doznań. Odległość, jaka dzieli te miasta w linii prostej to 1279 mil, czyli ponad 2 tysiące kilometrów. Jednocześnie musisz mieć świadomość tego, że Stany Zjednoczone posiadają świetnie rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, a co za tym idzie, będziesz miał nieskończenie wiele możliwości co do tego, by dostać się na miejsce. Z Miami do Nowego Jorku faktycznie, najprościej będzie po prostu polecieć. Jednak jeśli chcesz przeżyć nieco inną przygodę i liczysz na nieco więcej adrenaliny, to z powodzeniem, możesz zdecydować się także na pozostałe rozwiązania!

Możliwy transport

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, z Miami do NY będziesz mógł dostać się na wiele, różnych sposobów. Okazuje się, że możesz zdecydować się na:

  • przejazd pociągiem;
  • przejazd autobusem;
  • przelot samolotem;
  • autostop – pamiętaj o własnym bezpieczeństwie;
  • rejs statkiem pasażerskim.

Jak więc widzisz, Nowy Jork i Miami Floryda są ze sobą świetnie skomunikowane, a dojazd z jednego miasta do drugiego nie powinien być dla Ciebie większym problemem.

Loty z Miami do Nowego Jorku

Jeśli liczysz przede wszystkim na wygodę, szybkość oraz komfort, to jednym z lepszych rozwiązań dla Ciebie są loty z Miami do Nowego Jorku. Co ciekawe, rozwiązanie to będzie także wyjątkowo tanie, więc nie będziesz musiał martwić się o swój budżet. Loty z Miami do Nowego Jorku odbywają się praktycznie każdego dnia i jeden przelot trwa mniej więcej około 3 godziny. Ceny biletów rozpoczynają się już od około 300-400 złotych, więc nie jest to zbyt zawrotna kwota. Co więcej. lot ten jest bezpośredni, więc o to również nie musisz się martwić. W ten prosty sposób, w warunkach wysokiego komfortu, szybko dostaniesz się z Miami do Nowego Jorku. W dokładnie ten sam sposób, możesz odbyć także podróż powrotną.

Autobusem z Miami do Nowego Jorku

Jeśli masz nieco więcej czasu, a także nie ufasz zbytnio samolotom, to zdecyduj się na autobus z Miami do Nowego Jorku. Oczywiście musisz mieć na uwadze to, że taka podróż może być dla Ciebie dość męcząca, ze względu na długość jej trwania. Z Miami do Nowego Jorku kursuje jeden z bardziej znanych przewoźników w Europie, czyli Flixbus. Bilety rozpoczynają się od tysiąca złotych i więcej. Przygotuj się jednak na to, że taka podróż może trwać nawet 1 dzień i 12 godzin, w zależności od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz. Flixbus odjeżdża z kilku, wyszczególnionych przystanków w Miami i dociera także do różnych lokalizacji w Nowym Jorku Jeśli jednak zauważysz, przelot jest i tańszy i szybszy.

Metro przejeżdżające przez Miami, Florida., licencja: shutterstock/By B Cruz
Metro przejeżdżające przez Miami, Florida., licencja: shutterstock/By B Cruz

A może pociągiem?

Kolejnym sposobem na to, by dostać się z jednego miasta do drugiego, jest skorzystanie z połączeń kolejowych. Pociągi z Miami do Nowego Jorku kursują kilka razy dziennie, także i w nocy. Jednocześnie przygotuj się na to, że czas podróży w tym wypadku może być jeszcze dłuższy. Zgodnie z rozkładami, niektóre pociągi kursują z Miami do Nowego Jorku w 30 godzin, podczas gdy inne potrzebują około 32 godzin. Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od wybranej klasy przejazdu. Jednocześnie najtańsze rozwiązania mogą kosztować już od około 600 złotych.

Auto Stop w USA i bezpieczeństwo?

Jeśli chcesz, to z Miami do Nowego Jorku możesz wybrać się także autostopem. Jednocześnie miej na uwadze także własne bezpieczeństwo. Autostopy nie są zbyt lubianym i cenionym środkiem transportu w USA. Można powiedzieć, że jest dokładnie przeciwnie, a wiele osób odradza podróżowanie na tzw. gapę. Możesz natknąć się na niewłaściwe osoby, a co za tym idzie, wiele zaryzykować. Jeśli jednak chcesz spróbować swoich sił i jechać autostopem, to sprawdź aplikacje do wspólnych przejazdów. Zwykle jest to bardziej bezpieczne rozwiązanie.

Rejsy z Miami do Nowego Jorku

Jak wiesz, zarówno Miami jak i Nowy Jork to miasta, które leżą na wybrzeżu. Jeśli więc masz na to ochotę, to możesz zdecydować się na rejs promem. Jednak to będzie dla Ciebie bardziej wycieczka, niż zwykły środek transportu. Spędzisz na wodach kilka dni, zwiedzając także inne wysepki i miasteczka. Luksusowe wycieczkowce są bardzo popularnym rozwiązaniem wśród większości turystów, którym nie zależy wyłącznie na szybkim dotarciu z jednego miejsca do drugiego, ale także na niesamowitej przygodzie. Przygotuj się również na to, że cena takiego rejsu jest dość wysoka i może ona wynieść Cię nawet więcej niż 2 tysiące dolarów.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Tydzień na Florydzie – gotowy plan wycieczki

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Pompano Beach?

Następny

Dodaj komentarz