Key West, najlepsze miejsca i atrakcje

Tagi , , , , , , , , ,

Toczące się spokojnym rytmem życie i wszechobecny luz na Key West, to kontrast z często chaotycznymi, wielkimi amerykańskimi miastami. Położenie geograficzne oraz wyjątkowa atmosfera tego miasta-wyspy sprawia, że miasto można nazwać połnocno-amerykańskim odpowiednikiem Karaibów. To właśnie te cechy, od wielu lat przyciągają do Key West hipisów, artystyczną bohemę, ekscentryków i osoby pragnące uciec lub odpocząć od mainstreamowego życia w stresie i w pośpiechu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zobaczyć na Key West?

Podobnie jak w przypadku każdej interesującej destynacji turystycznej na świecie, tak i w Key West nie udało się w pełni uciec przed masową turystyką. W szczycie sezonu urlopowego ścisłe centrum Key West i okolice portu wypełnione są tłumami podróżników. Turyści przypływający do tego miasta dosłowne „wylewają się” z olbrzymich cruiserów na kilka godzin. Odwiedzają bary i restauracje znajdujące się wzdłuż Duval Street oraz sklepy z pamiątkami na placu Mallory Square, a wieczorem wracają na pokład statku i odpływają w inne miejsce.

Aby przeżyć i odkryć bardziej autentyczną atmosferę Key West, zdecydowanie unikaj turystycznych „must see”. Unikaj wytyczonych przez turystyczne przewodniki tras i wybierz się na spacer po mniej popularnych rejonach miasta. Odwiedź lokalne restauracje i bary, porozmawiaj z miejscowymi –conchs, bo tak się właśnie nazywani są tutejsi mieszkańcy.

The Hemingway Home and Museum

Jednym z najpopularniejszych mieszkańców Key West był Ernest Hemingway, który mieszkał w tym mieście przez prawie dekadę, w latach 1931 do 1939 roku. Jego była dwupiętrowa rezydencja zbudowana w stylu kolonialnym, została otwarta dla turystów jako Dom- Muzeum Hemingwaya. Oprócz interesujących historii z życia, ikony amerykańskiej literatury, w Muzeum możesz także obejrzeć wiele przedmiotów osobistych, które należały do pisarza. Jest to między innymi maszyna do pisania, na której powstało wiele jego dzieł literackich. Ciekawostką jest także basen, który znajduje się w przydomowym ogrodzie, który był pierwszym basenem prywatnym, kąpielowym w mieście Key West.

Miłośników kotów z pewnością zachwyci populacja kotów-rezydentów domu. Hemingway kochał koty, natomiast część kotków, wylegujących się w słońcu na terenie Domu -Muzeum to potomkowie zwierząt należących do pisarza.

The Hemingway Home and Museum otwarte jest przez cały rok, w godzinach 9:00- 17:00. Bilety do Hemingway Home and Museum możesz kupić tylko stacjonarnie w kasie Muzeum.

 • dorośli 17$;
 • dzieci (6-12 lat) 7$;
 • dzieci poniżej 6 lat za darmo.

Truman Little White House

Wielkim miłośnikiem miasta Key West był dawny prezydent Stanów Zjednoczonych Harry S. Truman, który pełnił tę funkcję w latach 1945-1953. Harry S. Truman często odwiedzał ten południowy skrawek Florydy, by odpocząć od stresu urzędu jaki piastował oraz od trudów życia w Waszyngtonie. Podczas wakacji w Key West, w trakcie swojej ośmioletniej prezydentury, Harry S. Truman spędził w tym mieście w sumie 175 dni. Co ciekawe, zawsze zatrzymywał się w małym, białym domu, który niezbyt fantazyjnie nazywano Little White House!

Zanim Harry S. Truman wybrał ten budynek na swoją wakacyjną rezydencję prezydenta, był on siedzibą Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, wielu innych prezydentów Stanów Zjednoczonych, jak na przykład: Dwight Eisenhower, John F. Kennedy czy Jimmy Carter, również doceniło to miejsce. Budynek ten został przejęty przez władze Florydy w 1987 roku. Gruntownie go odremontowano i następnie otworzono go w 1990 roku dla gości pod nazwą Harry S. Truman Little White House Museum.

Co ważne, Muzeum otwarte jest przez cały rok, w godzinach 9:30- 16:30. Natomiast bilety do Truman Little White House możesz kupić standardowo w kasie przy Muzeum oraz online.

 • dorośli 24,67$, bilet online – 22,10$;
 • dzieci 10,75$, bilet online – 9,68$.

Zachód słońca na Mallory Square

Key West, podobnie jak wiele miejsc wzdłuż wybrzeża Florydy, jest doskonałym miejscem do obserwowania zachodów i wschodów słońca nad Zatoką Meksykańską. Każdy dzień wakacji na Key West warto „pożegnać” chociaż raz na Placu Mallory, gdzie tradycyjnie na ponad dwie godziny przed zachodem słońca, zbierają się tłumy turystów i mieszkańców.

Key West Lighthouse

Key West Lighthouse to latarnia morska, która znajduje się w centrum miasta. Została ona oddana do użytku w roku 1848. Co ciekawe, pierwszym latarnikiem była kobieta. W 1969 roku została wyłączona z użytkowania i obecnie jest to małe muzeum morskie. Stała wystawa pokazuje rutynę i trudy pracy i życia każdego latarnika. Koniecznie warto pokonać 88 stopni, by podziwiać Key West z góry. Latarnia znajduje się bardzo blisko Hemingway Home and Museum. Miejsce to zaprasza turystów od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-17:00.

Bilety możesz kupić standardowo w kasie latarni, wówczas są one średnio o około 1,50$ droższe od biletów zakupionych online.

 • dorośli 17$, bilet online – 15,40$;
 • seniorzy 12$, bilet online – 10,30$;
 • dzieci i młodzież (7-18 lat) 8$, bilet online – 6,30$;
 • dzieci do lat 7 zwiedzają za darmo.

Duval Street

Duval Street to główna ulica Key West, która się ciągnie przez zabytkowe centrum miasta z kolonialną zabudową oraz uroczymi, wąskimi ulicami. Co ciekawe, jest to jedyna tak szeroka ulica w mieście, która po zmroku zamienia się w deptak. Przy Duval Street znajdziesz liczne bary, restauracje, sklepy, galerie, warsztaty artystów.

Southernmost Point of the Continental US – najbardziej wysunięty na południe punkt USA

Na rogu ulic Whitehead Street oraz South Street znajduje się prosty w kształcie pomnik, który wyznacza południowy koniec kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Southernmost Point of the Continental US to olbrzymia, pomalowana w niezwykle krzykliwe kolory – boja. Co ciekawe, punkt ten znajduje się 90 mil – około 145 km na północ od wyspy Kuba. O każdej porze dnia oraz nocy znajdziesz w tym miejscu tłumy turystów oraz długą kolejkę do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z pomnikiem. Jeśli bardzo chcesz zrobić sobie z Southernmost Point of the Continental US zdjęcie, to wybierz się w to miejsce wcześnie rano, zanim zaczną tu docierać miłośnicy selfies!

Audubon House

Audubon House może wydawać się kolejnym niezwykle uroczym domem na Key West, jednak nic bardziej mylnego, ponieważ jest w nim coś znacznie więcej. Został zbudowany w 1830 roku. Był domem dla Johna Jamesa Audubona, który osiedlił się na Key West, aby badać ptactwo, które występowało na całym archipelagu Florida Keys. Od 1960 roku Audubon House pełni funkcję Muzeum, w którym możesz podziwiać meble i eksponaty z tamtych lat.

Audubon House można odwiedzać codziennie, od 9.30 do 16.15. Bilet wstępu do Muzeum kosztują:

 • dla osoby dorosłej14 $ 
 • dzieci w wieku 6-12 lat 5 $
 • dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

Plaża na Key West

Key West to także doskonałe miejsce na odpoczynek na plaży. Najbardziej polecaną plażą i uważaną za najpiękniejszą jest Fort Zachary Taylor. Jednak miejsce to, to nie złoty, sypki piasek, ale także gratka dla miłośników historii. W pobliżu znajdują się zabudowania, które sięgają pamięcią amerykańskiej wojny domowej American Civil War, w latach 1861-1865.

Autor: Magdalena Łydka

Wycieczki po Key west najlepsze miejsca i atrakcje

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Volcano Bay na Florydzie- jeden z najlepszych parków rozrywki na niezapomniane wakacje

Atrakcje na Florydzie, gdy pada deszcz

Następny

Dodaj komentarz