Ogród Botaniczny Fairchild

Tagi , , , , , ,

Leżący na przedmieściach Miami ogród botaniczny Fairchild Tropical w Coral Gables od 1938 roku zachwyca bogatą kolekcją tropikalnej flory. Jest to także jeden z największych ogrodów botanicznych w kraju.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Tropikalny Ogród Botaniczny Fairchild-  historia ogrodu


Ogród botaniczny położony jest na 83 akrach, które porastają kolorowe, bujne ogrody tropikalne. Tropikalny Ogród Botaniczny Fairchild w Coral Gables jest także jednym z najważniejszych ogrodów botanicznych na Florydzie. Założył go w 1938 roku słynny badacz roślin – dr David Fairchild. Jego misją było dzielenie się pięknem i bogactwem tropikalnego ogrodnictwa. Współcześnie kolekcja ogrodu botanicznego w Coral Gables obejmuje ponad 3400 gatunków roślin, owoców tropikalnych, orchidei, roślin rodzimych oraz egzotycznych.

Nazwa ogrodu pochodzi od założyciela oraz jednego z najsłynniejszych odkrywców roślin, Davida Fairchilda, żyjącego w latach 1869-1954. Dr David Fairchild był znanym podróżnikiem, który ze swoich wypraw po świecie, przywoził pożyteczne rośliny. Był także pedagogiem oraz naukowcem. David Fairchild odwiedził prawie wszystkie kontynenty na świecie poza Antarktydą i przywiózł setki ważnych roślin, w tym nektarynki, mango, lucernę, soję, daktyle, bawełnę, bambusy oraz kwitnące drzewa wiśniowe, które przyozdabiają Waszyngton.

Gromadzenie oraz utrzymywanie bogatej kolekcji botanicznej jest podstawową częścią funkcjonowania ogrodu od 1938 roku. Zanim powstał Ogród Botaniczny, Robert Montgomery oraz dr David Fairchild poświęcili się zbieraniu, studiowaniu i dokumentowaniu tropikalnych, subtropikalnych roślin z całego świata. Były to głównie palmy oraz cykady, które obecnie tworzą najbardziej znaczącą kolekcję Fairchild Tropical Botanic Garden.

Fairchild Tropical Botanic Garden – atrakcje ogrodu


Fairchild Tropical Botanic Garden można zwiedzać na wiele sposobów. Wizyta w ogrodzie może być doskonałą przygodą na świeżym powietrzu dla rodziny z dziećmi, okazją do romantycznej randki lub po prostu miejscem do spacerów dla każdego, kto lubi piękno otaczającego świata przyrody. Po obiekcie można spacerować z przewodnikiem lub korzystając z map i broszur informacyjnych.

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Głównej Alei z punktem widokowym, z którego roztacza się piękna panorama na ogród i okoliczne jeziorka. Następnie warto wyruszyć na odkrycie kolekcji oraz eksponatów roślin takich w tematycznych ogrodach takich jak: Arboretum, Ogrody Wodne oraz Eksponaty Wodne, Ogrody Kwiatów Tropikalnych Geigera, Ogród Dziecięcy oraz Motyli.

Na zakończenie zwiedzania warto usiąść i zjeść lunch w kawiarni Glasshouse Café by Le Basque. Znajduje się ona w pięknym, kamiennym domu wykonanym z kamienia wapiennego.

Wydarzenia w Fairchild Tropical Botanic Garden – Coral Gables


W tym miejscu przez cały rok organizowane są różnego rodzaju festiwale. Są to na przykład: Festiwal Mango, Czekolady oraz Orchidei, NightGarden i różnego rodzaju wystawy sztuki, zajęcia kreatywne oraz koncerty. Fairchild Tropical Botanic Garden w Coral Gables organizuje bardzo często wydarzenia stacjonarne i wirtualne, w tym sprzedaż roślin, zajęcia artystyczne, spacery we wczesnych godzinach porannych w celu obserwacji ptaków w  ogrodzie botanicznym. Przed wizytą, koniecznie warto sprawdzić kalendarz przed wizytą i wybrać najciekawsze dla siebie wydarzenie. Ogrody są także doskonałym miejscem do organizacji ślubów na świeżym powietrzu.

Bilety wstępu

Wejście na teren Fairchild Tropical Botanic Garden odbywa się wyłącznie po okazaniu biletu wstępu. Koszt biletu wstępu można podzielić na okres 1 roku oraz 2 lat oraz na ilość osób:

  • Indywidualny: 1 osoba dorosła – 95$ (1 rok), 180 $ (2 lata);
  • Rodzinny: 2 osoby dorosłe i dzieci do 17 lat – 140$ (1 rok), 270 $ (2 lata);
  • Rodzinny z dziadkami: 2 osoby starsze i wnukowie do 17 lat – 130$ (1 rok), 250 $ (2 lata).

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Flamingo Gardens – egzotyczny ogród botaniczny na Florydzie

Dolphin Research Center – niesamowita atrakcja Florida Keys

Następny

Dodaj komentarz