Dolphin Research Center – niesamowita atrakcja Florida Keys

Tagi , , , , , ,

Stany Zjednoczone są krajem niesamowitej różnorodności, a co więcej, są one atrakcyjnym punktem wakacyjnym dla każdego turysty. Nie tylko jest to kraj wielu kontrastów, ale, co więcej, jest on pełny niesamowitych miejsc i atrakcji. Najpopularniejszym stanem, do którego co roku zjeżdżają tysiące turystów, jest oczywiście Floryda. Półwysep ten jest znany przede wszystkim jako raj dla surferów i wszystkich miłośników sportów wodnych. Floryda jest znana również z tego, że znajdują się tam najmodniejsze i najbardziej ekskluzywne kluby nocne, a także modne butiki. Niemniej jednak we Florida Keys znajduje się atrakcja, której popularność stale rośnie, a jest to nic innego jak Dolphin Reasearch Center. Co powinniśmy o tym centrum wiedzieć, zanim wybierzemy się tam w podróż?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Spędź czas w gronie rodziny i… delfinów!

Dolphin Research Center jest miejscem, gdzie można podziwiać i obcować z najróżniejszymi gatunkami delfinów. Jest to idealne miejsce dla całej rodziny, gdzie można spędzić interesujący i pełen niesamowitych atrakcji czas. Można tam nie tylko studiować zachowanie delfinów, ale także wybrać przeróżne programy, przygotowane specjalnie dla zwiedzających. Jednym z nich jest np. możliwość pływania razem z delfinami. W Dolphin Research Center można poznać wszystkie zachowania delfinów, a także sposoby w jakie komunikują się one ze sobą. Jest to również świetne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi. Możliwość obcowania z tymi niesamowitymi ssakami, z pewnością będzie najlepszym doświadczeniem w życiu, a także cenną lekcją.

Co więcej, możemy zobaczyć tu piękne pokazy akrobacji, w których oczywiście główną rolę odgrywają właśnie delfiny. Zwiedzający mają również możliwość wybrania się na krótką lekcję tematyczną, a także mogą do woli bawić się z delfinami. Dodatkowo jeśli kiedyś, będą chcieli w podobnym miejscu jak Dolphin Research Centre pracować, to można pod okiem instruktora pobrać krótką lekcję odnośnie szkolenia delfinów. Całe rodziny mogą więc korzystać z walorów edukacyjnych prezentacji, a także korzystać ze świetnej okazji do zabawy.

Warto wspomnieć, że w momencie kiedy Dolphin Research Center powstało, założyciele Jayne and Mandy Rodriguez poświęcili praktycznie wszystko, co mieli, by delfiny miały zapewnione jak najlepsze warunki do rozwoju i jak najbardziej zbliżone do tych, które występują w ich naturalnym środowisku, czyli w okolicy meksykańskich lagun. Dodatkowo nie zależnie od tego czy delfiny lub inne wodne stworzenia są urodzone na terenie tego parku, czy pochodzą z akcji ratunkowych, priorytetem dla ośrodka jest zapewnienie im jak największego bezpieczeństwa, jak najlepszego zdrowia, a co najważniejsze domu, by mogły one wieść szczęśliwe życie.

Zobacz, doświadcz i ucz się w Dolphin Research Center

Dolphin Research Center to świetne miejsce, by spędzi tam jeden dzień ze swoich amerykańskich wakacji. Będzie on z pewnością nie zapomniany. Przede wszystkim jest to świetna okazja do tego, by znacznie poszerzyć swoją wiedze o tym, jak niesamowitymi ssakami są delfiny. Co więcej można tą wiedzę poszerzyć w oparciu o naturalne doświadczenia i podziwianie ich w naturalnym środowisku. W Dolphin Research Centre co pół godziny pokazywana jest inna grupa delfinów i lwów morskich, które odbywają specjalne treningi behawiorystyczne.

W tym ośrodku z bliska możecie podziwiać, jak wygląda ich nauka, relaks, a także zabawa i codzienne aktywności. Możecie zdobyć cenną wiedzę z zakresu zachowań delfinów, oraz zapoznać się z tym, jak na przestrzeni lat zmieniała się wiedza o tych ssakach. Pracuje tu wykwalifikowany zespół specjalistów, a także wolontariusze, którzy chętnie pomogą wam zorganizować zwiedzanie. Odpowiedzą też z przyjemnością na wasze pytania.

Wejście do Dolphin Research Center

Dolphin Research Center z pewnością jest niezwykle łatwo dostępne dla wszystkich tych, którzy spragnieni są dawki wiedzy o delfinach, a także po prostu chcą spędzić czas z rodziną w nietuzinkowym i oryginalnym towarzystwie. Z tego też względu Dolphin Research Center jest otwarte dla zwiedzających codziennie! Wyjątkiem są jedynie dni świąteczne i ważne dla kraju. Odwiedzić delfiny i lwy morskie możecie więc codziennie od godziny 9:00 do godziny 16:30.  Z pewnością będziecie chcieli się również dowiedzieć odnośnie tego, jak wyglądają ceny biletów wejściowych. Możecie kupić je w specjalnych kasach biletowych, które znajdują się przed wejściem do Dolphin Research Centre. Bilety są także dostępne za pośrednictwem strony internetowej ośrodka. Cennik z kolei prezentuje się następująco:

  • dorośli– za bilet wstępu będą musieli zapłacić 28 dolarów
  • żołnierze i weterani– za bilet wstępu zapłacą już 25 dolarów
  • dzieci w wieku od 4 lat do lat 12– będą musiały za bilet wstępu uiścić opłatę w wysokości 23 dolarów
  • dzieci poniżej 4 lat mogą się z kolei cieszyć wejściem całkowicie za darmo

Warto jednak przez kupnem biletu dokładnie przeanalizować stronę ośrodka. Często ceny biletów zależą przede wszystkim od wybranego programu zwiedzania Dolphin Research Centre. Warto wybrać taki program, który zaspokoi waszą ciekawość, a także potrzebę rozrywki. Co więcej, na stronie ośrodka często można zostać obdarowanym niezwykle korzystnym rabatem czy promocją. Sprawdźcie więc, czy wspomniane już rabaty i zniżki nie są aktualnie dostępne. Pamiętajcie również, ż kupując raz bilet, w żaden sposób nie jest on ograniczony czasowo, więc nie musicie spieszyć się podczas zwiedzania ośrodka. Jeden bilet upoważnia was do przebywania na jego terenie od momentu otwarcia, aż do zamknięcia Dolphin Research Centre. 

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Ogród Botaniczny Fairchild

Jak wygląda życie nocne na Florydzie? Najlepsze miejsca do zabawy

Następny

Dodaj komentarz