Aplikacje przydatne w trakcie wakacji na Florydzie

Tagi

Wakacje na Florydzie dla większości z nas mogą być prawdziwym spełnieniem marzeń. Nie da się bowiem ukryć, że ten stan USA cieszy się największym zainteresowaniem wśród podróżnych. To właśnie tam możemy cieszyć się najpiękniejszymi plażami, a także wiecznie słoneczną pogodą. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze to, że nasze wakacje na Florydzie mogą być dla nas jeszcze przyjemniejsze, jeśli zadbamy o to, by się do nich odpowiednio przygotować. Nie chodzi tu nawet o samo spakowanie ubrań i kosmetyków, ale od przygotowanie od strony merytorycznej. Żyjemy w świecie postępującej cyfryzacji, gdzie nawet w Polsce życie ułatwiają nam mobilne aplikacje. Wobec tego, które z nich powinniśmy ściągnąć przed wyjazdem na Florydę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakie aplikacje są potrzebne na wakacjach?

Wyjeżdżając na wakacje na Florydzie – zgodnie z tym co zostało już wspomniane – powinniśmy się do nich odpowiednio przygotować. Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że posiadanie poszczególnych aplikacji mobilnych, może znacznie nam ułatwić wykonywanie poszczególnych działań i czynności. To z kolei może przełożyć się na to, że wyjazd ten będzie przyjemny i niezapomniany. Floryda – aplikacje jakie warto posiadać, to z całą pewnością tłumacz angielsko – polski oraz tłumacz polsko – angielski.

Powiedzmy sobie szczerze, że język amerykański cechuje się nieco odmienną wymową i dialektem, mimo że większość słów jest wyjątkowo do siebie podobna. Mieszkańcy Florydy – podobnie jak w również mieszkańcy innych stanów – mówią dość szybko i mają tendencję do nadmiernego „skracania” słów. Dla przeciętnych Europejczyków, może być to dośc trudne do zrozumienia, a co za tym idzie, tłumacz może okazać się zbawienną pomocą. Sprawdzi się on także w momencie, kiedy to nam „brakuje” angielskich słówek, a za wszelką cenę chcemy się „dogadać”.

Mogą się nam również przydać inne aplikacje turystyczne, które np. pomogą nam dotrzeć do najważniejszych zabytków lub ulic w danym mieście na Florydzie. Nie zapomnijmy finalnie o tym, że z pewnością będziemy chcieli również zamówić dla siebie smakowity posiłek, co za tym idzie, aplikacje gastronomiczne mogą się nam również niezmiernie przydać.

Aplikacje niezbędne na Florydzie

Lista aplikacji, jakie możemy pobrać na czas wyjazdu na Florydę może być niezmiernie długa – w zależności od tego, na czym nam najbardziej zależy. Niemniej jednak istnieje kilka takich, bez których faktycznie nie będziemy mogli się obejść. Należą do nich między innymi:

  • Google Maps – nie da sie ukryć, że poruszanie się po Florydzie i poszczególnych miastach może być dla nas większym wyzwaniem. Posiadając jednak Google Maps lub Apple Maps – dla posiadaczy telefonów z systemem iOS – okaże się bezcenną pomocą.
  • INSTACART – okazuje się, że ta aplikacja również może się nam wyjątkowo przydać na Florydzie. Za jej pośrednictwem możemy zamówić dowolną ilość zakupów – głównie spożywczych – do domu oraz do hotelu, nawet nie ruszając się z wygodnego łóżka.
  • Revoult – to walutowy portfel w wersji mobilnej aplikacji. Możemy za jego pośrednictwem szybko i skutecznie wymienić nasze złotówki na dolary, nie martwiąc się jednocześnie o naliczenie nam wysokiej marży.

Powyżej wymienione aplikacje turystyczne z całą pewnością przydadzą się nam podczas pobytu na Florydzie i pomogą w nieco bardziej komfortowy sposób spędzić nasze wakacje.

Tłumacz online

Jedną z najważniejszych aplikacji, której potrzebujemy podczas wakacji na Florydzie jest nic innego jak tylko Google Translate. Aplikacja ta z całą pewnością jest każdemu z nas świetnie znana, gdyż praktycznie korzystamy z niej na co dzień. Translator może nam znacznie ułatwić komunikację – nie zależnie od tego, jaki jest nasz poziom języka angielskiego. Pamiętajmy, że Amerykanie lubią rozmawiać w swoim dialekcie, a także posiadają własne skróty i nazewnictwo, które może być dla nas całkowicie niezrozumiałe. Z kolei, nam również może brakować nieco zdolności lingwistycznych, więc nasz codzienna komunikacja może okazać się nieco utrudniona. Dzięki Google Translate z pewnością będziemy mogli poczuć się pewniej w poszczególnych sytuacjach.

Aplikacje gastronomiczne Floryda

Wspomniane już zostało, że podczas pobytu na Florydzie przydadzą się nam również typowo gastronomiczne aplikacje. Dzięki nim będziemy mogli w szybki i prosty sposób zamówić smakowite jedzenie, które zostanie nam przywiezione pod wskazany adres. Do najpopularniejszych i najlepszych aplikacji tego typu na Florydzie można zaliczyć:

  • Uber Eats – to aplikacja znana nam doskonale z naszego kraju, za pośrednictwem której możemy szybko zamówić jedzenie. Okazuje się, że działa ona także na Florydzie.
  • GrubHub – to również aplikacja gastronomiczna, która daje nam dostęp do tysięcy restauracji – poselekcjonowanych pod względem kuchni – w których możemy zamówić smakowite dania.
  • DOORDASH – to niezwykle popularna aplikacja w Ameryce, która służy do zamawiania jedzenia na wynos.

Ściągając – nawet na czas wyjazdu – wspomniane już aplikacje, możemy sprawić, że nasze wczasy na Florydzie będą proste i przyjemne!

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Stany sąsiadujące z Florydą

Huragany na Florydzie – kiedy warto uważać

Następny

Dodaj komentarz