Cape Coral – miasto, atrakcje, nieruchomości

Tagi ,

Floryda to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najsłoneczniejszych stanów w USA. Jest on także pełny pięknych plaż oraz innych atrakcji, dzięki czemu skutecznie przyciąga do siebie coraz to więcej turystów. Oczywiście do jednych, z najbardziej znanych miast można zaliczyć Miami, Orlando czy Tampę. To właśnie tam dzieje się najwięcej, a turyści mogą korzystać z uroków pięknej pogody i piaszczystego wybrzeża. Jednak na Florydzie znajduje się więcej miast i miasteczek, które powinny wzbudzić Twoje zainteresowanie. Jednym z nich jest Cape Coral. Co musisz o tej miejscowości wiedzieć?

Widok na miasto Cape Coral, Floryda.
Widok na miasto Cape Coral, Floryda.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Cape Coral – urokliwa miejscowość na Florydzie

Cape Coral to miejscowość, której możesz jeszcze nie znać. Jest to zdecydowanie jedno z mniejszych miast na Florydzie, która aż do lat 60. XX wieku było niezamieszkanym obszarem bagnistym. Miasto to przylega wręcz do Fort Myers i zlokalizowane jest nad samą Zatoką Meksykańską. Na co dzień Cape Coral zamieszkuje około 190 tysięcy osób, co jak na realia Florydy sprawia, że miasto to uznawane jest za małe lub średniej wielkości. Okazuje się, że miasto zostało zaprojektowane i skonstruowane od podstaw przez dwóch architektów – Jack’a oraz Leonard’a Rosen. Pierwotnie osuszyli oni bagniste tereny i wyposażyli przyszłe miasto w wyjątkowo skomplikowaną i rozbudowaną sieć kanałów przeciwpowodziowych.

Jednocześnie takie działania wpłynęły na dzisiejszy obraz Cape Coral, w którym nierzadko panują skrajnie ekstremalne warunki. Miasto jest naprzemiennie zalewane, a następnie z okresem przerażającej suszy. W początkowym okresie istnienia Cape Coral, ciężko było nakłonić kogokolwiek, by się na tych terenach osiedlił. Jednak do gry zaangażowali się celebryci, a niektóre działki rozdawano bezpłatnie, na przykład jako nagroda za udział w loterii. Obecnie, mieszkańcy stanowią głównie osoby starsze, które uznają to miasto za spokojne zaplecze dla większej metropolii, jaką jest Fort Myers. Mimo wszystko, Cape Coral jest wyjątkowo interesującym miejscem z uwagi na przepiękne krajobrazy, a także liczne nieruchomości do sprzedania. Przewija się tam ogromna liczba inwestorów, a także osób, które po prostu liczą na intratne oferty nieruchomości.

Jak dojechać do Cape Coral?

Dojazd do Cape Coral jest wyjątkowo prosty, szczególnie jeśli obecnie znajdujesz się w Fort Myers na Florydzie. Miasto to bowiem jest oddalone od Fort Myers o jedynie 9 mil i tworzy z nim szósty co do wielkości obszar aglomeracyjny w stanie Floryda. Jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu, wówczas cała podróż nie powinna Ci zająć więcej niż około 17-20 minut, oczywiście uwzględniając obecne natężenie ruchu. Drugim z rozwiązań jest skorzystanie z komunikacji miejskiej, która w tym rejonie również jest świetnie rozwinięta. Ze ścisłego centrum Fort Myers dojedziesz do Cape Coral autobusem oznaczonym numerem 70. Zatrzymuje się on na różnych przystankach, więc z jego pomocą bez problemu dojedziesz do konkretnego miejsca w Cape Coral.

Atrakcje w Cape Coral

Cape Coral jest jednym z bardziej specyficznych i charakterystycznych miast na Florydzie. Zdecydowanie dominuje tam niska zabudowa, a drogi poprzecinane są siecią mozolnie skonstruowanych kanałów. Jeśli chodzi o klasyczne zabytki, to nie znajdziesz ich tam zbyt wiele. Nie oznacza to jednak, że miasto nie jest intersujące. Możesz się wybrać np. do Jaycee Park, i odpocząć na łonie natury. To jeden z popularniejszych parków miejskich, więc z pewnością może Cię on pozytywnie zaskoczyć.

Kolejną atrakcją w Cape Coral może być latarnia morska Sanibel. Możesz się także wybrać do Tarpon Point, które jest jednym z głównych center sportów i rekreacji wodnej w Cape Coral. Oczywiście znajdziesz tam również bardziej prestiżowe rozrywki. W mieście czynnie działa klub golfowy, a także klub żeglarzy. Możesz więc spróbować swoich sił w różnych sportach wodnych oraz aktywnościach, co do których miałeś wcześniej dużo wątpliwości. W Cape Coral z pewnością nie będziesz się nudzić, mimo że miasto to daleko odbiega od typowych, florydzkich metropolii. Sprawdź więc samodzielnie, jak sielska atmosfera tam panuje i na jakie atrakcjie możesz liczyć. Taka podróż z pewnością będzie dla Ciebie jedną z niezapomnianych.

Cape Coral – nieruchomości

W Cape Coral nadal kładzie się nacisk na przyciągniecie nowych mieszkańców, jak już wspomniano. Niestety, ale Cape Coral nieruchomości, szczególnie w wysuniętych na zachód częściach miasta stoją całkowicie puste i niszczeją. W efekcie, miasteczko to przyciąga wielu inwestorów, a także osoby prywatne, które po prostu zamierzają wieść tam spokojne życie. Cape Coral domy są znacznie tańsze niż w innych miejscach na Florydzie. Dodatkowo, miasto znacząco obniżyło podatki na zakup nieruchomości, umożliwiając łatwe znalezienie przestronnego domu w atrakcyjnej cenie, bez konieczności obawiania się kosztów jego utrzymania. Jeśli masz taki zamiar i chcesz osiedlić się w mieście, to skontaktuj się z agencją pośrednictwa nieruchomości.

Autor: Daria Gajewska

Wycieczki po Cape coral miasto atrakcje nieruchomosci

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Historia Freedom Tower w Miami

Tydzień na Florydzie – gotowy plan wycieczki

Następny

Dodaj komentarz