Coconut Grove – odwiedź ekskluzywną dzielnicę Miami

Tagi ,

Coconut Grove to najstarsza dzielnica Miami i jedna z najpiękniejszych. Bujne i zielone nadbrzeże Coconut Grove ma swobodny, tropikalny i niezwykle uroczy klimat. Dzielnica posiada historię związaną z Bahamami sięgającą 1870 roku. Mieszka tu także jedna z najstarszych bahamskich społeczności Miami. Dzięki temu Coconut Grove jest często nazywana „Little Bahamas”. Co warto zobaczyć w Coconut Grove? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zobaczymy w dzielnicy Coconut Grove w Miami?

Kulturalne zabytki, takie jak inspirowane włoskim renesansem Vizcaya Museum and Gardens oraz The Barnacle Historic State Park są  magnesem dla miłośników zabytków i historii. Jeśli lubisz sztukę to powinieneś zaplanować wizytę w Coconut Grove w lutym, wtedy to organizowany jest Coconut Grove Arts Festival. Podczas festiwalu swoje prace wystawiają lokalni i międzynarodowi artyści.

Villa Vizcaya

Spacer po Coconut Grove – „The Grove”, jak nazywana jest okolica – warto rozpocząć poza utartym szlakiem, w obszarze zwanym Northeast Coconut Grove. Znajduje się tu Vizcaya Museum and Gardens (3251 S. Miami Ave.) znane również jako Villa Vizcaya. Jest to zabytkowa willa zbudowana w latach 1914-1922 w stylu renesansu weneckiego.

The Barnacle Historic State Park

W malowniczym parku The Barnacle Historic State Park (3485 Main Hwy.) znajduje się piękna rezydencja Ralpha M. Munroe (1851-1933) – żeglarza, fotografa i komodora Biscayne Bay Yacht Club. Rezydencja powstała w 1891 r. i jest jedną z najstarszych w całym Miami. Wewnątrz znajduje się wiele oryginalnych elementów wyposażenia. Przestronny ganek domu służył jako miejsce spotkań, a spacerujące dookoła pawie dodają temu miejscu niesamowitego uroku.

Centrum handlowe Cocowalk w Coconut Grove Miami - MIAMI, FLORYDA 10 KWIETNIA 2016, licencja: shutterstock/By
Centrum handlowe Cocowalk w Coconut Grove Miami – MIAMI, FLORYDA 10 KWIETNIA 2016, licencja: shutterstock/By

Coconut Grove zwiedzanie. The Kampong – National Tropical Botanical Garden

The Kampong – National Tropical Botanical Garden (4013 S. Douglas Rd.) to przepiękny ogród botaniczny. Posiadłość była własnością dr Davida Fairchilda (1869-1954) – badacza botaniki, który podróżował po Azji Południowo-Wschodniej i innych regionach tropikalnych. Zbierał on egzotyczne rośliny i przywoził do Stanów Zjednoczonych. Dzięki niemu można podziwiać około 30 000 odmian, z których wiele można znaleźć w National Tropical Botanical Garden.

Peacock Park

Peacock Park to jedna z licznych przestrzeni zielonych w „The Grove”. Jest znacznie mniejsza niż inne, ale jest to doskonałe miejsce na zabawę dla dzieci. Znajdują się tu boiska do koszykówki, plac zabaw i małe molo, które wychodzi na Zatokę Biscayne.

Dinner Key Marina

Niedaleko od centrum Coconut Grove, wzdłuż S.Bayshore Drive, znajdziesz znaki prowadzące do Dinner Key Marina (3400 Pan American Dr.). Jest to  marina, która mieści prawie 600 łodzi. W Dinner Key Marina dokują także łodzie rybackie. Jest to niezwykle malownicze miejsce, które często pojawia się na fotografiach.

CocoWalk

CocoWalk (3015 Grand Ave.) to czteropiętrowe, zabytkowe centrum handlowe znajdujące się w samym sercu Coconut Grove, które zostało otwarte w 1990 roku. W CocoWalk znajdziesz różne markowe sklepy, restauracje, kawiarnie, kina i inne atrakcje. W CocoWalk znajdują się m.in.: Cinepolis Luxury Cinemas, Bluemercury, Glosslab i Sportive. Warto wybrać się do tego centrum handlowego także do jednej z kilku renomowanych restauracji takich jak na przykład: Mister 01, Salt & Straw, Sushi Garage i swanky Key Club Davida Grutmana.

Dzielnica celebrytów i bogaczy

Coconut Grove uważane jest za elegancką, ale i ekstrawagancką dzielnicę, zamieszkiwaną głównie przez klasę zamożną i kilka znanych osób, takich jak gwiazda NBA James LeBron. Dzielnica Coconut Grove jest także popularna wśród wielu artystów, którzy otworzyli tu swoje galerie sztuki.

Restauracje i kawiarnie na terenie Coconut Grove

W „The Grove”, jak nazywają ją mieszkańcy, nie brakuje restauracji i kawiarni na świeżym powietrzu. Popularne miejsca, takie jak na przykład Glass & Vine, przyciągają tłumy w słoneczne weekendowe popołudnia. Modne bary, kawiarnie i restauracje z pochodniami tiki zapraszają mieszkańców i turystów przez cały tydzień. W Coconut Grove znajdują się także jedne z najlepszych lokali, które zostały wyróżnione gwiazdkami MICHELIN: Los Felix i Ariete, a także elegancki Bayshore Club. Na dachu Bellini, mieszczącego się w eleganckim hotelu Mr. C Miami Coconut Grove, można podziwiać wspaniałe widoki na zatokę. Możesz też zjeść kolację pod gwiazdami w ogrodzie w Peacock Garden Bistro.

Kluby żeglarskie

Dzielnica Coconut Grove – nazywana jest także bardzo często „Żeglarską Stolicą Miami”. Ma ona ma długą i bogatą historię żeglarską, która trwa do dziś, co czyni ją doskonałym miejscem do rozpoczęcia żeglugi na Karaiby. W Coconut Grove znajduje się także sporo klubów żeglarskich znajdujących się  w niewielkiej odległości od siebie. Do najpopularniejszych należą Biscayne Bay Yacht Club, Coconut Grove Sailing Club, Coral Reef Yacht Club, U.S. Olympic Sailing Center oraz Shake-a-Leg Miami. Ten ostatni klub żeglarski specjalizuje się w udostępnianiu łodzi osobom niepełnosprawnym.

W Coconut Grove regularnie odbywają się także światowej klasy regaty i imprezy żeglarskie, w tym Columbus Day Regatta, Orange Bowl Regatta oraz Miami Sailing Week.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Spokojne miejsca na Florydzie

Floryda – zakupy spożywcze w najlepszych marketach

Następny

Dodaj komentarz