Spokojne miejsca na Florydzie

, Tagi ,

Floryda to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych stanów w USA. Nie da się ukryć, że każdego roku przyjeżdża tam tysiące turystów nie tylko z pozostałej części Stanów Zjednoczonych, ale także z krajów europejskich. Floryda uznawana jest za krainę wiecznego słońca, a także i  zgiełku oraz pośpiechu. Nie da się bowiem ukryć, że dosłownie w każdym mieście na Florydzie panuje ogromny hałas i rumor.

Mieszkańcy wiecznie się gdzieś spieszą, a taka atmosfera udziela się oczywiście także i turystom. Stają się oni częścią tego wszędobylskiego zgiełku i wsiąkają w ten specyficzny klimat miast Florydy. Warto jednak mieć na uwadze to, że jeśli marzy się nam wypoczynek w ciszy i spokoju, to wcale nie musimy się z Florydy „ewakuować”. Nawet w głośnym i zatłoczonym Miami znajdziemy chwilę wytchnienia i relaksu. Wobec tego, jakie są spokojne miejsca i plaże na Florydzie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Floryda z dala od zgiełku – małe plaże

Trzeba sobie powiedzieć, że wakacje na Florydzie są wyjątkowo popularne. Turyści tłumnie zmierzają do Miami, czy innych miast, a następnie w ogromnych grupach i wiecznie w pośpiechu biegną na rajskie plaże. Jak więc łatwo można się domyślić, większość fragmentów piaszczystego wybrzeża Florydy jest niesamowicie zatłoczona i hałaśliwa. Turyści przekrzykują się w kolejce do beach barów, a także toalet i prysznicy. Z pewnością wypoczynek Floryda w takiej formie nie zawsze spodoba się każdemu z podróżnych. Istnieje bowiem duża grupa tych osób, które nawet na Florydzie starają się znaleźć spokojne plaże, by wypocząć wraz z pociechami lub nawet w całkowitej samotności. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że małe plaże na Florydzie zdecydowanie należą do rzadkości, jednak nie oznacza to, że nie możemy ich znaleźć. Jeśli marzy się nam spokój i błoga cisza, wówczas możemy udać się na:

  • Clearwater Beach – jest to spokojna plaża, która idealnie sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi. Została ona wielokrotnie nagrodzona jako jedna z najczystszych plaż, a wody u jej wybrzeży mają wyjątkowo krystaliczną barwę. Nie jest ona łatwo dostępna, więc z pewnością nie musimy obawiać się tłumów.
  • Emerald Coast – jest to plaża na północno – zachodnim wybrzeżu Florydy, która również idealnie się sprawdzi na wypoczynek rodzinny lub całkowicie samotny. Jest to niewielki skrawek piaszczystego wybrzeża, który praktycznie nigdy nie jest oblegany przez głośnych i krzyczących turystów.
  • Caladesi Beach – to ponownie plaża, którą docenią sobie przede wszystkim osoby kochające spokój i ciszę. Nigdy nie panuje na niej nadmierny zgiełk, a turyści którzy zdecydują się ją odwiedzić mają tylko jeden cel – wypoczynek w świętym spokoju.

Oczywiście oprócz znanych, małych plaż na Florydzie znajdziemy również plaże „dzikie”. Tam z całą pewnością nie musimy spodziewać się tego, że ktokolwiek tam właściwie zdecyduje się zajrzeć. Takie „dzikie” plaże na Florydzie będą najlepszą opcją dla wszystkich samotników.

Spokojne Miami?

Miami to z pewnością jedno z najważniejszych i największych miast Florydy. Przyciąga ono szczególnie ludzi młodych, którzy spragnieni są wrażeń i świetnej zabawy. Ciekawostka może być fakt, że Miami niegdyś uchodziło za jedno z najmniej bezpiecznych miast, a wskaźniki przestępczości biły tam prawdziwe rekordy popularności. Obecnie jednak cała otoczka Miami znacznie się zmieniła, a miasto zyskało sobie określenie jako to, które nigdy nie zasypia. Faktem jest to, że w Miami zawsze panuje ogromny zgiełk oraz pośpiech, a mieszkańcy rzadko kiedy mają chwilę na to, by zwolnić. Jednak jak turyści mogą się samodzielnie przekonać, nawet w tym ogromnym mieście można znaleźć takie zakątki, które pozwolą nam na zaczerpnięcie głębszego oddechu i odpoczynek od zgiełku.

Z pewnością, w poszukiwaniu „spokojnego Miami” warto udać się do niewielkiej i oddalonej nieco od centrum dzielnicy Kendall. Mieszkańcy tam wydają sie być całkowicie inni – nigdy sie nie spieszą i nie przepadają za głośną rozrywką. Znajdziemy tam spokojne i klimatyczne bary oraz restauracje. Do jednej z bardziej spokojniejszych dzielnic Miami możemy również zaliczyć Coral Gables. Jest to jedna z najpiękniejszych i jednocześnie najspokojniejszych części miasta, w której z pewnością znajdziemy chwilę na relaks i będziemy mogli się delektować owocowym smoothie w zwolnionym tempie.

A może urlop na małej wyspie?

Co ciekawe, turyści powinni wiedzieć, że ośrodki wypoczynkowe na Florydzie również są w stanie zapewnić błogą ciszę i spokój, na jakim nam najbardziej zależy. Jeśli więc cenimy sobie sielski klimat, wówczas warto z całą pewnością wybrać się na niewielką wysepkę Anna Maria, która znajduje się tuż przy wybrzeżu Florydy. Jest to wysepka, która słynie przede wszystkim z tego, że daje turystom możliwość relaksujących i spokojnych przejażdżek konnych po plaży. Co więcej, na wyspie Anna Maria znajdziemy także cały szereg pięknych i luksusowych noclegów, które sprawią, że nasz wypoczynek będzie jeszcze bardziej udany. Jeśli więc mamy ochotę poznać Florydę od nieco spokojniejszej strony, to wyspa Anna Maria daje nam taką możliwość.

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Najciekawsze rzeźby i posągi na Florydzie

Coconut Grove – odwiedź ekskluzywną dzielnicę Miami

Następny

Dodaj komentarz