Jak dojechać z Miami do Los Angeles?

Tagi , ,

Miami to jedno z najpiękniejszych i najsłynniejszych miast w USA. Znajduje się ono na południu Florydy i słynie z luksusowego wydźwięku, a także malowniczych plaż. Na zachód od Miami i Florydy, znajduje się kolejny, wyjątkowo popularny stan USA, czyli Kalifornia, ze słynnym Los Angeles. Jeśli zwiedzasz Miami, to nie ograniczaj się jedynie do tego, by spędzić tam swój cały, wolny czas. Możesz bowiem wybrać się w niezapomnianą podróż właśnie do Wiecznego Miasta. Choć w pierwszej chwili może Ci się wydawać, że dystans dzielący oba miasta wydaje się być nie do pokonania, to jednak jesteś w błędzie. Wobec tego, jak możesz dojechać z Miami do Los Angeles?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile się jedzie do Los Angeles?

Z Miami do Los Angeles? Taka podróż w pierwszej chwili może Ci się wydawać całkowicie niemożliwa. Jeśli tylko spojrzysz na mapę, szybko zauważysz, że oba miasta znajdują się dokładnie po przeciwnych stronach. Miami zlokalizowane jest we wschodniej części Stanów Zjednoczonych – na Florydzie. Los Angeles natomiast znajduje się w części zachodniej, czyli w Kalifornii. Oba miasta dzieli aż 2834 mile. Oczywiście dystans ten jest możliwy do pokonania na wiele, różnych sposobów. Możesz nawet wybrać się tam samochodem, aczkolwiek pamiętaj o tym, by zarezerwować sobie kilka noclegów po drodze. Szacunkowy czas przejazdu z jednego do drugiego miasta wynosi nawet 40 godzin, w zależności od tego, którą z tras zdecydujesz się wybrać.

Z Miami do LA samochodem

Samochodem z Miami do Los Angeles to prawdziwe wyzwanie. Zgodnie z tym, co zostało już wcześniej wspomniane, średnio przejazd może Ci zająć nawet 40 godzin. Jednak pamiętaj o tym, że sieć dróg i autostrad w Stanach Zjednoczonych jest perfekcyjnie rozwinięta, więc z tym nie powinieneś mieć najmniejszego problemu. Teoretycznie z Miami do LA możesz dostać się trzema drogami. Najkrótsza z nich prowadzi przez Florydę, Luizjanę. Teksas. Nowy Meksyk – tuż przy granicy z meksykańskim miasteczkiem Ciudad Juarez, Arizonę, aż do Kalifornii. Pozostałe, dwie drogi omijają obszar przy granicy z Meksykiem i są dłuższe jedynie o kilka mil, aczkolwiek czas przejazdu nie ulega najmniejszym zmianom.

Z Miami do LA pociągiem

Jeśli nie decydujesz się na to, by wycieczka z Miami do Los Angeles odbyła się przy pomocy własnego samochodu, wówczas możesz zdecydować się także na pociąg. Faktem jest, że sieć kolei również jest świetnie rozwinięta, więc taka podróż również nie sprawi Ci większego problemu. Jednocześnie przygotuj się na to, że taka podróż pociągiem może być dla Ciebie jedną z bardziej męczących. Zgodnie z aktualnymi rozkładami jazdy, przejazd może trwać nawet do 98 godzin z kolejami Amtrak. Cena za taką wycieczkę rozpoczyna się już od 625 złotych, aczkolwiek jeśli spóźnisz się z rezerwacją, wówczas może ona wzrosnąć nawet do 2 tysięcy złotych za jedno miejsce w pociągu.

Loty z Miami do Los Angeles

Jednym z najprostszych, najwygodniejszych i jednocześnie najkrótszych sposobów na to, aby dostać się z Miami do Los Angeles, jest skorzystanie z samolotu. Loty z Miami do Los Angeles odbywają się kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu bez problemu znajdziesz ten, który dopasuje się do Twoich planów. Loty są bezpośrednie, a czas ich trwania zwykle wynosi 5 godzin i 50 minut. Koszty biletów lotniczych rozpoczynają się już od 800 złotych, aczkolwiek w tej cenie nie jest uwzględniony dodatkowy bagaż. Jeśli będziesz chciał go dokupić, to będziesz musiał liczyć się z kosztami dodatkowymi. Jednocześnie w ten sposób najszybciej dotrzesz z jednego miasta do drugiego. Na dodatek, nie zajmie Ci to zbyt wiele czasu.

Autobusem do Los Angeles

Kolejnym sposobem na to, by dostać się z Miami do Los Angeles, jest nic innego, jak zorganizowany transport autobusowy. Na tej trasie kursuje zwykle dwóch przewoźników: FlixBus oraz Greyhound. Ceny biletów są dość zróżnicowane i zależą od dnia i godziny podróży, która sobie zaplanowałeś. Średnio koszt biletu na to połączenie zaczyna się już od 270 dolarów. Możliwe jest spotkanie się także z biletami znacznie droższymi. Niemniej jednak nie licz na to, że podróż ta przebiegnie szybko. Średni czas przejazdu na tej trasie wynosi 2 dni i 17 godzin. Możesz się więc spodziewać tego, że przejazd będzie dość długi. Jednocześnie nie martw się – busy są wyposażone we wszystko to, co może być Ci potrzebne podczas takiego wyjazdu.

Z Miami do Los Angeles

Jeśli masz ochotę przeżyć niesamowitą przygodę, wówczas wybierz się na rejs z Miami do Los Angeles przez malowniczy Kanał Panamski. Podczas takiego rejsu, który startuje właśnie z Miami, będziesz mógł podziwiać również inne miasta Ameryki Łacińskiej i zwiedzić znacznie więcej, niż Ci się to wydaje. Odwiedzisz nie tylko Panamę, ale także miasta portowe w Meksyku, wraz z naczelnym kurortem wypoczynkowym czyli Acapulco. Kanał Panamski ma 80 kilometrów długości, ale przepłynięcie przez niego dostarczy Ci niesamowitych wrażeń. Finalnym przystankiem Twojego rejsu będzie właśnie Wietrzne Miasto, czyli Los Angeles. Taki rejs, luksusowym sterowcem, z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Miami

Poprzedni

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Pompano Beach?

Podróż z Miami do Chicago – zaplanuj ją z nami!

Następny

Dodaj komentarz